600W PSU için UPS önerisi

Bütçe
300

168182

Kilopat
Arkadaşlar merhaba, benim PSU yanınca UPS almaya karar verdim. High Power 600W 80+ Bronze PSU aldım ve UPS için bu ürünleri buldum, sizce hangisi iyidir? Sistemi açık tutup oyun oynamak vb. bir hayalim yok, sistem 10-14 dakika çalışsın yeter, yani kendim kapatayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, benim PSU yanınca UPS almaya karar verdim. High Power 600W 80+ Bronze PSU aldım ve UPS için bu ürünleri buldum, sizce hangisi iyidir? Sistemi açık tutup oyun oynamak vb. bir hayalim yok, sistem 10-14 dakika çalışsın yeter, yani kendim kapatayım.

Sen bilirsin ama gerek var mı cidden?

Hocam ben almazdım güç kaynağının korumaları yeter diye düşünüyorum.
High Power PSU kalitelidir. Kendim de kullanıyorum. Güvenebilirsiniz.
İyi güzel katılıyorum, ancak kendi önerimdir:
Çok fazla PSU önermeyin. Hassas bir konu; iç yapıları, kullanılan filtre ve ana kapasitörler, dönüştürücüleri, PCB’si, X-Y kapasitörler gibi onlarca önemli husus var bu noktada. Her PSU’su iyi olamaz bir markanın kısaca. Bu PSU’nun iç yapısıyla alakalı Allah’a şükür bir tane inceleme bulamıyorum. Ama burada söylediklerine güvenmek istediğimden önerdiğim bir PSU, yoksa iç yapısını bilip önerdiğim başka PSU’lar da var. Siz de öyle yaparsanız daha iyi. (Genel tavsiye)

Kullandığınız PSU'nun korumaları.

* Yüksek Güç Koruması (Over Power Protection)
* Yüksek Gerilim Koruması (Over Voltage Protection)
* Düşük Gerilim Koruması (Under Voltage Protection)
* Kısa Devre Koruması (Short Circuit Protection)

İyi güzel katılıyorum, ancak kendi önerimdir:
Çok fazla PSU önermeyin. Hassas bir konu; iç yapıları, kullanılan filtre ve ana kapasitörler, dönüştürücüleri, PCB’si, X-Y kapasitörler gibi onlarca önemli husus var bu noktada. Her PSU’su iyi olamaz bir markanın kısaca. Bu PSU’nun iç yapısıyla alakalı Allah’a şükür bir tane inceleme bulamıyorum. Ama burada söylediklerine güvenmek istediğimden önerdiğim bir PSU, yoksa iç yapısını bilip önerdiğim başka PSU’lar da var. Siz de öyle yaparsanız daha iyi. (Genel tavsiye)
Arkadaşın bahsettiği PSU büyük ihtimalle Teknobiyotik'teki PSU. Burada detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Arkadaşın bahsettiği PSU büyük ihtimalle Teknobiyotik'teki PSU. Burada detaylı bilgi bulabilirsiniz.
Ne yazık ki detaylı bilgisi kendi sayfasında bile yok :D, genelde yüzeysel verilirdi ama yüzeysel bile sayılmaz. Daha çok iç yapı incelemesi yapan sayfalardan anlayabiliyoruz PSU’yu
Kullandığınız PSU'nun korumaları.

* Yüksek Güç Koruması (Over Power Protection)
* Yüksek Gerilim Koruması (Over Voltage Protection)
* Düşük Gerilim Koruması (Under Voltage Protection)
* Kısa Devre Koruması (Short Circuit Protection)
İyi güzel ama tek başına yeterli değil bunu bilmek.

Ne yazık ki detaylı bilgisi kendi sayfasında bile yok :D, genelde yüzeysel verilirdi ama yüzeysel bile sayılmaz. Daha çok iç yapı incelemesi yapan sayfalardan anlayabiliyoruz PSU’yu
Hocam arkadaş almış artık zaten. Teknobiyotik'ten sistem alan çoğu kişi de bunu kullanıyor. Bir sıkıntı çıkacağını şahsen düşünmüyorum. 2 forum kullanıyorum aylardır, hiçbirinde
High Power Eco PSU patladı diye konu görmedim.

Geri
Yukarı