60Mbps internet hızı nasıldır?

Aylık ortalaması 350 TL, 45 TL'de modem kirası toplam 395 TL'ye TT bağlattım. Randevu verildi geldiler sıfırdan kurdular her şeyi (FTTH) yani 50 Mbps için ONT, kutu, kablo karmaşa saçmalığı ile uğraşmak + 45 TL modem kirası vermek komedi ama yapacak bir şey yok. Ayda 395 TL internet parası, benim elektrik ve su faturamdan fazla. Kiralar ve bu pahalılıkta böyle kazık internet fiyatlarına mecburuz çünkü bu düşük pingi ve stabiliteyi TT altyapısı ile başka firma veremiyor.

Hocam ben 180 TL ödüyordum kampanyadan yararlandım 100 MB paketi için normalde internetim 100 MB alıyordu son iki aydır 60 sabit kalıyor 🤔

Hocam ben 180 TL ödüyordum kampanyadan yararlandım 100 MB paketi için normalde internetim 100 MB alıyordu son iki aydır 60 sabit kalıyor 🤔
Kalabalık bir aile değilseniz yeterli olur. 100 Mbps vardı benim hiçbir işime yaramıyordu açıkçası şuan 50 Mbps kullanıyorum işimi görüyor. 35'de şuan 2 kişiye yetmeyebilir 50 ideal. Aşırı kullanım yapan bir aile için yani herkes 24 saat evde İnternet kullanıyorsa 100 Mbps 4 kişilik aile için uygun. Sürekli indirme vb. işlerin yoksa 100 Mbps üstüne gerek yok. Oyun oynuyorsun ping yükselmesin ve aile kalabalık diyorsan 200 üstüne çıkman lazım. Kişiye göre değişiyor.

uploadlar iki katına çıkarılınca aldığım hız "Türk Telekom 75 Mbps VDSL" çok iyi değil mi hatta modeme 88 Mbps geliyor, bazen 80 üstünü de gördüğüm oldu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-04-14-08-20-42-33_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a.jpg
    Screenshot_2023-04-14-08-20-42-33_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a.jpg
    59,7 KB · Görüntüleme: 36
Kalabalık bir aile değilseniz yeterli olur. 100 Mbps vardı benim hiçbir işime yaramıyordu açıkçası şu an 50 Mbps kullanıyorum işimi görüyor. 35'te şu an 2 kişiye yetmeyebilir 50 ideal. Aşırı kullanım yapan bir aile için yani herkes 24 saat evde internet kullanıyorsa 100 Mbps 4 kişilik aile için uygun. Sürekli indirme vb. işlerin yoksa 100 Mbps üstüne gerek yok. Oyun oynuyorsun ping yükselmesin ve aile kalabalık diyorsan 200 üstüne çıkman lazım. Kişiye göre değişiyor.

Bak şimdi şöyle söyleyeyim benim aylık kullanımım 2TB ı geçiyor indirme, şu an için 27 günde 2500GB internet kullanmışım şu an sinirimi bozan iki ay önceye kadar bu paketin 90Mbps üstüne çıkması şimdi en fazla 60Mbps alabiliyorum Türk Telekom kullanırken hiç başım ağırmadı ping çıkmıyordu Online oyunlarda neden bilmiyorum 100'lük paketin 30'u kayıp şu an an itibari ile TurkNet'e geçtim ve bu durum yine aynı. bununla ilgili konu açacağım

Fotoğrafta görüldüğü gibi internet değerleri iyi mi? Bir de Türk Telekom kötü derler. Bu şirketle bugün son günüm. Yarın TurkNet'teyiz, malum fiyatlar yüzünden geçtik.

Eki Görüntüle 1958280
Hocam durun

Fotoğrafta görüldüğü gibi internet değerleri iyi mi? Bir de Türk Telekom kötü derler. Bu şirketle bugün son günüm. Yarın TurkNet'teyiz, malum fiyatlar yüzünden geçtik.

Eki Görüntüle 1958280
Comnet ucuz ona geçin bence

Kişiye göre değişir, sürekli oyun vs indiriyorsan sıkabilir ama oynadığın belli oyunlar varsa gayet iyi.

Daha önce 1000 Mbit TurkNet fiber internet kullandım bende şu an 70 Mbit VDSL kullanıyorum. Bir yerden sonra ev kullanıcısı için internet hızı çok da bir şey ifade etmiyor. Örnek vereyim Xbox Series X cihaza sahibim hız testinde 900 Mbit fiber hızı alırken konsola oyun 100 Mbit 150 Mbit arasında iniyordu. Download yapılan karşıki Server cihazında çok hızlı olması lazım. Zaten çok hızlıdır ona bir şey diyemem binlerce kişi aynı servisten hizmet alırken bize yine bu hızlar kalıyor o da idare eder.
Ayrıca 60 Mbit hız yaklaşık 7, 8 Mbyte hız yapar piyasada çoğu flash bellekten daha hızlı 😅

Daha önce 1000 Mbit TurkNet fiber internet kullandım bende şu an 70 Mbit VDSL kullanıyorum. Bir yerden sonra ev kullanıcısı için internet hızı çok da bir şey ifade etmiyor. Örnek vereyim Xbox Series X cihaza sahibim hız testinde 900 Mbit fiber hızı alırken konsola oyun 100 Mbit 150 Mbit arasında iniyordu. Download yapılan karşıki Server cihazında çok hızlı olması lazım. Zaten çok hızlıdır ona bir şey diyemem binlerce kişi aynı servisten hizmet alırken bize yine bu hızlar kalıyor o da idare eder.
Ayrıca 60 Mbit hız yaklaşık 7, 8 Mbyte hız yapar piyasada çoğu flash bellekten daha hızlı 😅
evet öyle gta 5 6 saate iniyor

Geri
Yukarı