Çözüldü 64 Bit işletim sistemine kaç Bit programlar kurulmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Merhabalar, benim bilgisayarım 64 Bit ama birçok program kurulmadan önce 32 Bit ve 64 Bit seçeneği veriyor. Hangisini indirmem bilgisayarım için daha sağlıklı olur?
Fark etmez hafif programlarda ama tam performans için 64 kurun.
32bitler en fazla 4GB RAM kullanır.
Merhabalar, benim bilgisayarım 64 Bit ama birçok program kurulmadan önce 32 Bit ve 64 Bit seçeneği veriyor. Hangisini indirmem bilgisayarım için daha sağlıklı olur?

64 Bit işlemci üzerinde 32 Bit işletim sistemi çalıştırmak bilgisayarın kapasitesini çöpe atmak anlamına gelecektir.

Fark etmez hafif programlarda ama tam performans için 64 kurun.
32bitler en fazla 4GB RAM kullanır.

Çözüm
Programların 64 bit versiyonu varsa mutlaka 64 bit versiyonunu kurmalısınız. Ayrıca 64 bit mimarisi geriye dönük mimarileri desteklediği için 64 bit versiyonu olmayan programları da kurup kullanabilirsiniz. (Örnek 32 bit versiyonlu herhangi bir oyun.)

64 Bit işlemci üzerinde 32 Bit işletim sistemi çalıştırmak bilgisayarın kapasitesini çöpe atmak anlamına gelecektir.
Yanlış anlıyorsun ve yanlış okuyorsun. Diyor ki arkadaş benim işletim sistemim 64 Bit ama bir uygulama kuracağım zaman 64 mü yoksa 32 Bit mi kurmam daha sağlıklı olur diyor.

Sorunun cevabına gelecek olursak 64 Bit kurman daha sağlıklı olacaktır, bazı programlar sadece 32 Bit olarak çıkıyor ama sistem 64 Bit ise çalıştırılabiliyor, gerçi çok da stabil olmuyor.

Geri
Yukarı