64 Bit'e Geçtikten Sonra Programların Açılmaması

Fro

Kilopat
Yaklaşık 1 hafta önce sistemimi 32 bitten 64 bite çıkardım. Düne kadar herhangi bir sorun yoktu fakat dün programlar açılmamaya başladı. Bazı programlara direk bastığımda açılırken çoğunluğunda ise bastığımda açılacak gibi oluyor ama geri açılmıyor. Yani açılacak gibiden kastım imlecin yanındaki yükleniyor ifadesi belirmekte. Uygulamaları yönetici olarak açmayı denediğimde normal olarak açılıyor. Ama bu açılmayan programlarda görev yöneticisi bile dahil. Onuda "Ara" kısmından aratıp oradan yönetici olarak açmak zorunda kalıyorum. Bilgisayarda herhangi bir ayarlada oynamadım, durduk yere böyle olması biraz tuhaf geldi.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler :)

İşletim sistemini 64bit'e geçirdiniz iyi güzel, peki yazılımları da 64bit 'te yeniden indirdiniz mi ? Şu 64bit'e geçme işlemini biraz daha açıklarsanız daha iyi olur. Windowsu yükseltip, yazılımları aynı seviyede mi bıraktınız.

İşletim sistemini 64bit'e geçirdiniz iyi güzel, peki yazılımları da 64bit 'te yeniden indirdiniz mi ? Şu 64bit'e geçme işlemini biraz daha açıklarsanız daha iyi olur. Windowsu yükseltip, yazılımları aynı seviyede mi bıraktınız.
Evet, onlar ilk başlarda açıldığı için sorun olmayacağını düşünüp değiştirmedim. Oyunlar 32 bit sistemde indirdiğim halleriyle duruyorlar. Sanırım sorun burda olabilir.

64 Bit'te 32 Bit oyunlar zaten çalışıyor. Durduk yerde programlar açılmaz hale gelmez. Virüs vardır ya da başka bir saçma program kurup sistemi çöp etmişsinizdir.

Hatta büyük ihtimal kafanıza göre oraya buraya DLL kopyaladınız. Log paylaşın açılmayan bir oyuna ait.

64bit İşletim sisteminde 64bit oyun açacaksınız efendim, siz 64bit'e neden geçtiniz ki o zaman. Kullandığınız oyunları/yazılımları 64bit sürümlerini indiriniz.

64bit İşletim sisteminde 64bit oyun açacaksınız efendim, siz 64bit'e neden geçtiniz ki o zaman. Kullandığınız oyunları/yazılımları 64bit sürümlerini indiriniz.

Böyle bir şart yok. 64 Bit Windows'ta 32 Bit oyunlar da çalışır. Bugün piyasadaki oyunların %99'u 32 Bit'tir.

64 Bit'te 32 Bit oyunlar zaten çalışıyor. Durduk yerde programlar açılmaz hale gelmez. Virüs vardır ya da başka bir saçma program kurup sistemi çöp etmişsinizdir.

Hatta büyük ihtimal kafanıza göre oraya buraya DLL kopyaladınız. Log paylaşın açılmayan bir oyuna ait.
Biraz geç cevap verdim üzgünüm. Umarım doğru bir şekilde yapmışımdır;
Mediafire: Logfile.PML
Yandex.Disk: Logfile.PML

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı