64GB iPhone + iCloud almak mantıklı mı?

Kozbisov_

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selamlar, iPhone 12 mini almayı planlıyorum. Ancak 64GB ile 128GB'lık model arasında yaklaşık 1.5k fiyat farkı bulunuyor. 64'lük model muhtemelen yetmeyecek, Apple'ın yeni modellerinde de 64GB bulundurmamasından dolayı da birkaç yıl sonrası 2.el piyasası ölebilir diye de korkuyorum. Ancak aradaki bu fiyat farkını vermektense 200GB iCloud alsam hem daha hesaplı hem de Macbook'ta da kullanabileceğim için daha mantıklı bir tercih gibi geliyor. Ama çok da emin değilim açıkçası. Sizce 64GB+iCloud mu yoksa farkı verip 128GB almak mı daha mantıklı olur uzun vadede?

Fiziksel hafıza olarak konuşacaksak eğer iCloud alsanız bile telefonun hafızasına ek olmuyor. Yani telefonunuz full çakılı dolu iken 200 GB yer alırsanız, telefonda yer açılmayacaktır. Bilmiyorsanız aklınızda olsun.

64 GB modeli kullanan normal bir kullanıcıyım. WhatsApp'ten tutun, Getir'e kadar uygulamalar var. +1500 fotoğraf ve video var. En güncel sürümü kullanıyorum ve 32 GB kullanılabilir alan gözüküyor.
Siz yine de bütçe artırabiliyorsanız almışken 128 GB olan modeli alın, yoksa da 64 GB üzmez hele iCloud ile.

Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler. 256'lık versiyonu çok pahalıdır diye hiç bakmamıştım bile, şans eseri önüme çıktı 64'lükle arasında bin lira farkla satılıyor Hepsiburada'da. Görür görmez kartın limitlere asılıp sipariş ettim :) Almayı düşünen varsa kaçırmasın derim.

Geri
Yukarı