65.000 TL Araç Önerisi

Seat / Ibiza / 1.2 TSI / Style / İLK SAHİBIÑDEN HATASIZ BOYASIZ sahibinden.comda - 733062191
konuştum 65 bin e bırakıyor ama 45 bin bakımı var , orası düşündürdü beni
Bu araçlarda 90 bin bakımına kadar masraf çıkarmaz araçlar eğer temiz kullanıldıysa. En fazla filtre ve yağ değiştirirsiniz.
Polo ve Ibiza küçük donanım farkları hariç aynı opsiyon ve donanıma sahip araçlar. İkisinin de motor ve diğer aksamları VW yapımı fakat Polo daha ağır bir araç. Dolayısıyla yakıt tüketimi İbizaya göre daha fazla olacaktır.
Alfa Romeo Giulietta der susarım. Konu başlığındaki diğer önerilere göre arabaya bindim dersiniz. Sürüş zevki bambaşkadır.
Türkiye şartlarında yalnızca sürüş keyfi önemli değildir. 6 ay Alfa Romeo kullanan biri olarak asla önermiyorum. Nedeni güzel araba olmaması değil tam tersi gayet güzel bir kullanımı var arabanın fakat iş bakım maliyeti ve yedek parçaya geldiği zaman Giuiletta kesinlikle sınıfta kalır. İkinci el fiyatları bu yüzden uygun.

Ford Focus 2014-2015 bakabilirsiniz HB-Sedan zevkinize göre seçebilirsiniz

O ağırlık farkı büyük ihtimal izolasyondur. Polo kesinlikle İbiza'dan bir gömlek üstün bir araç. Aynı şekilde Polo piyasasıda daha hareketli.

polo lara baktım ama 60 bin civarı olanlar hep hasar kayıtlı, bir tane ibiza buldum , eleman ile görüştüm fakat araba hakkında pek bilgisi yok, hasar daha önceki sahibinden geliyormuş , sizce nasıl değerlendirilebilir mi ?

Yeni evlendim, eşimle gezmek için yakın zamanda araç alacağım ve ilk aracım olacak. O yüzden sizlerin değerli tavsiyelerinize ihtiyacım var. Maksimum bütçem 60 bin TL.
İsteğim, benzinli, 100 bin km altında, 2015 yılı üzeri, güvenilirlik ve sağlamlık konusunda sıkıntısı olmayan, parça temini kolay, zaten aracı küçük ilçede toplamda 7 km iş-ev arası ve hafta sonları kullanacağım. Ben b segment araçlara bakıyorum ama sizin görüşlerinize göre fikrim değişebilir. Temel isteğim bana masraf çıkarmasın :) Şimdiden teşekkürler
PASSAT VEYA JETTA

Bu araçlarda 90 bin bakımına kadar masraf çıkarmaz araçlar eğer temiz kullanıldıysa. En fazla filtre ve yağ değiştirirsiniz.

Polo ve Ibiza küçük donanım farkları hariç aynı opsiyon ve donanıma sahip araçlar. İkisinin de motor ve diğer aksamları VW yapımı fakat Polo daha ağır bir araç. Dolayısıyla yakıt tüketimi İbizaya göre daha fazla olacaktır.

Türkiye şartlarında yalnızca sürüş keyfi önemli değildir. 6 ay Alfa Romeo kullanan biri olarak asla önermiyorum. Nedeni güzel araba olmaması değil tam tersi gayet güzel bir kullanımı var arabanın fakat iş bakım maliyeti ve yedek parçaya geldiği zaman Giuiletta kesinlikle sınıfta kalır. İkinci el fiyatları bu yüzden uygun.

Dediğiniz eski 156 ve öncekileri için geçerli olabilir. Fakat giulietta için doğru değil. Birçok parçası başka firmalar ile ortak. 1.6 JTD aracımın ağır bakım malzeme maliyeti 1500 TL . V kayis ve triger + rulman ve gergi kütükleri, tüm sıvılar, şanzıman yağı değişimi, egr temizliği, filtreler vs vs. İşçilik 400 ile hallettim. Aynı segment fosfos ve GM araçların aynı maliyetli ile bir karşılaştırın bakalım sonuç ne çıkacak? Görende arada milyar milyar fark var sanir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı