6600 XT, RTX 2060'a göre düşük performans veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

aiakon

Hectopat
RAM
2x CORSAIR 8GB Vengeance LPX 3200MHz CL16 DDR4
SSD veya HDD modeli
WD 500GB Blue SN550 NVMe M.2 SSD
Ekran kartı
XFX SWFT 210 6600 XT
Anakart
B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 3600
Merhaba, RTX 2060 ekran kartımı mininge koyup 6600 XT ekran kartını kullanmakta olduğum PC'ye taktım ve kullanmaya başladım fakat kağıt üzerinde 6600 XT, RTX 2060'dan iyi bir ekran kartı olarak gözükse de gözle görülür düşük performans alıyorum. İşin garip yanı arkadaşım da aynı ekran kartını aldı ve işlemcisi benimkinden kötü olmasına rağmen benden yüksek FPS alıyor.

Örnek vermem gerekirse modlu Minecraft oynarken RTX 2060 ile 144 FPS aşağısını 1 kere görmedim fakat 6600 XT ile 45 FPS alıyorum ya da LoL'de RTX 2060 ile 3. taraf program açık + Discord yayını açıkken 250 FPS alıyordum şu an hiçbir şey açık değilken 130 FPS'lerde geziniyor ortalama.
AMD'nin sitesinden en son driverı kurdum driver konusunda da bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum neden bu şekilde oluyor yardımcı olabilecek var mı?

Merhaba, RTX 2060 ekran kartımı mininge koyup 6600 XT ekran kartını kullanmakta olduğum PC'ye taktım ve kullanmaya başladım fakat kağıt üzerinde 6600 XT, RTX 2060'dan iyi bir ekran kartı olarak gözükse de gözle görülür düşük performans alıyorum. İşin garip yanı arkadaşım da aynı ekran kartını aldı ve işlemcisi benimkinden kötü olmasına rağmen benden yüksek FPS alıyor.

Örnek vermem gerekirse modlu Minecraft oynarken RTX 2060 ile 144 FPS aşağısını 1 kere görmedim fakat 6600 XT ile 45 FPS alıyorum ya da LoL'de RTX 2060 ile 3. taraf program açık + Discord yayını açıkken 250 FPS alıyordum şu an hiçbir şey açık değilken 130 FPS'lerde geziniyor ortalama.
AMD'nin sitesinden en son driverı kurdum driver konusunda da bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum neden bu şekilde oluyor yardımcı olabilecek var mı?

Sistemin RX 6600XT'yi kullandığından emin misiniz?

Eğer SSD'yi sıfırlamadıysanız veya yeni SSD'i takmadıysanız, NVIDIA ve AMD driverlarının çakışması olası bir durum eğer hiçbir şey düzelmediyse sorunu SSD'yi sıfırlayıp çözmeyi deneyebilirsiniz.

Sürücüleri DDU ile silip tekrar WHQL olanı indirin, ayrıca Xbox Game Bar gibi şeyleri kapatın.
2 ekran kartında da xbox gamebar üzerinde değişiklik yapmadım fakat nvidia driverını silmemiştim ona bakacağım teşekkürler

@dako121 ssd yi şu anda sıfırlamam mümkün değil ama driverlar çakışıyor olabilir mantıklı geldi bi bakacağım

Nvidia driverını DDU ile sildim düzelmedi. İşin garibi şuan farkettim modlu minecraftta kullanılan yüzdeler bu şekilde daha çok ekran kartı kullanılsa daha yüksek fps almaz mıyım neden bu şekilde caplenmiş anlamadım. 50 fps alıyorum
1652470976480.png

Nvidia driverını DDU ile sildim düzelmedi. İşin garibi şuan farkettim modlu minecraftta kullanılan yüzdeler bu şekilde daha çok ekran kartı kullanılsa daha yüksek fps almaz mıyım neden bu şekilde caplenmiş anlamadım. 50 fps alıyorum
Eki Görüntüle 1386985
6600 XT'yi eskiden miningde mi kullanıyordunuz? Mining yapmadan önce oc ve uv yapmış olabilirsiniz belki onları sıfırladınız mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı