6600K Skylake Sistem

AlperKoyun

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 8 senelik bilgisayarımın üstüne askerliğin bitmesiyle birlikte baştan bir bilgisayar toplamak istedim ve vatanbilgisayardan (kanımca aşırı tuzlu ) şekilde bi sistem topladım. Hepsinin linkini aşağıda belirteceğim ama bu sisteme fiyat konusunda başka sitelerde olabilir en kısa sürede elime geçicek şekilde güvenli bir site yada donanımlar konusunda fikirlerinizi bekliyorum..

Intel Core i5 6600K Soket 1151 3.5GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci

MSI Z170A PC Mate Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3200MHz(OC) VGA&DVI USB 3.1 Anakart

COOLER MASTER SEIDON 120V SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ

XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS BRONZE 600W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI

Kingston 8GB (2x4GB) HyperX FURY Black Series DDR4 2666MHz CL15 1.2V XMP Ram

EVEREST RAMPAGE 72 GAMİNG USB 3.0 MidT ATX SİYAH KASA

WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk

Kingston 120GB HyperX FURY Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 500MB)

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler..

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa, PSU ve anakartı değiştirmelisiniz. Sorunlu ürünlerden seçmişsiniz. Şunları öneriyorum:
Anakart: Asus Z170-A Intel Z170 3400MHz(OC) DDR4 Soket 1151 ATX Fiyatı sıvı soğutma alıyorsanız daha iyi anakart alın ki daha iyi O.C yapın.
PSU: Thermaltake Smartpower 650W 80+ Bronze 14cm Fanlı Power Fiyatı ekran kartınız R9 390 ve üzeri ise 750 watt almanızı öneriyorum.
Kasa: Zalman Z3-PLUS(WH) USB3.0 Beyaz Midi Tower Kasa Fiyatı
Bu parçalarla değiştirirseniz daha güzel olacak.

hocam kısıtlamam vardı o yüzden cevap yazamadım . Anakartı dediğin gibi kasa psu yu dediğin gibi değiştirdim 200 tllik bi fark oldu ssdyi 120 gb a çektim ama daha önemli bi sorum var . Göstermiş olduğun psu thermaltake in orjinal sitesinde modüler olarak gözüküyor ama vatanda daha farklı gözüküyor sahte olabilir felan yazmışlar buda linki

THERMALTAKE SMARTPOWER 80PLUS BRONZE 650W GÜÇ KAYNAĞI

tekrar teşekkürler ..

Ekran kartı nerede?
ekran kartım Sapphire HD6870 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı bu hocam daha yeni aldım o yüzden ekran kartına şuanlık ayırcak bütcem yok malesef..

Aylık 300 tl gibi bir bütcem var kredi kartıyla alıcam 9 taksitle hem oyun hemde geleceğe dönük bi sistem olsun istedim o yüzden şuan tüm parçaların aylık fiyatı 289 lira

sistem.jpg

sistemin şuanlık son hali bu hocam

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı