[Alındı] Skylake i5 6600k Sistem

@Recep Baltaş bu sistemi hiç beğenmezdi. Nedeni ise kendisinin çok önem verdiği kablo yönetiminin sıfır olması. Kasanın içi ana baba günü.
Not kısmında da yapmadığımı belirttim. Çünkü ilk montaj sırasında özen gösterip yapmaya başlamıştım. Ancak Vatan Bilgisayar anakart değişimi sırasında tekrar yapınca ben de ikinci kez uğraşmadım. Hem yoğunluktan hem yorgunluktan. Ekran kartı alınınca yapıcam.

Hayırlı olsun kardeş hatasız, arızasız güle güle kullanın. Bu arada yerinde olsam gider şikayet ederim. Vidalar nasıl yalama olmuş ve ekran kartı yuvasını nasıl kırmış?Para vererek alıyorsun gidip değişim talep edebilirsin.
O kırılan yalama olan parçaların hepsini tek tek iade edeceksin. Bu zihniyeti para kazandırmayın artık rica ediyorum. İnternet üzerinden onlarca güvenilir site var.

Kesinlikle haklısınız. Ancak parçaları alırken, toplarken vs. insanın motivasyonumu çok fazla düşürdüler. Gerçekten daha fazla ne muhattap olmak ne de uğraşmak istedim. Evime gelip bilgisayarımı kurmak istedim artık. O kadar yüzsüzler ki ''işlemci fanını sen monte ederken yalama yapmışsın'' bile diyebilirlerdi. Hala aklım neden ekran kartı yerini söktükleri kısmında kaldı.

PSU Zalman 600LE sanırsam ekran kartı alırken güç kaynağını değiştirin.
Güç kaynağının yetersiz geleceğini sanmıyorum. Ama bakarım darboğaz yaparsa neden olmasın. Teşekkürler öneri için.

Hayırlı olsun ancak belirtmem lazımki içinizde kuşku barındıracak montaj sırasındaki personel hatasını kabullenmeseydiniz. İlerde sıkıntı doğurabilir bu durum. Kasa için 2 adet 120lik zalman fan takabilirsin 3 fan yeterli gelmeyebilir.

Şu an için fazlasıyla yeterli 3 fan. Ancak ekran kartı eklendiği zaman dediğinizi yapıcam.

Kusura bakma çekmeyi unuttum. Kasa önden baya bir yansıma yapıyor ama görüntü dokusu ahşap bir malzemeyi andırıyor (fotoğraftaki kadar aynalı değil). Bunun yanında geceleri kasanın sağ, sol ve aşağısından mavi ışıkları görünüyor ve hoş bir görüntüsü var, fotoğraflar net olmadığı için çıkmamış. Kapağı altında ise da fan kontolcüsü ve toz filtresi var. Ama sistem fanlarını buna bağlarsanız, bios üzerinden fanlarınızı kontrol edemiyorsunuz (cpu hariç).

IMG_9447.JPG IMG_9450.JPG

Kusura bakma çekmeyi unuttum. Kasa önden baya bir yansıma yapıyor ama görüntü dokusu ahşap bir malzemeyi andırıyor (fotoğraftaki kadar aynalı değil). Bunun yanında geceleri kasanın sağ, sol ve aşağısından mavi ışıkları görünüyor ve hoş bir görüntüsü var, fotoğraflar net olmadığı için çıkmamış. Kapağı altında ise da fan kontolcüsü ve toz filtresi var. Ama sistem fanlarını buna bağlarsanız, bios üzerinden fanlarınızı kontrol edemiyorsunuz (cpu hariç).

Eki Görüntüle 110969 Eki Görüntüle 110970

Hava sirkilasyonu ısınması vs nasıl acaba ? . Z3 Plus yerine tercih edilebilir mi ? . Kasada ki hava akışı sağlansın diye ön kısmını açık tutmak gerekiyor mu ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı