6700XT kullanılmalı mı?

Paytak Penguen

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar.
Gaming gecesinden 8300 liraya XFX swft 309 RX 6700XT ekran kartı aldım. Sizce bu kartı kullanmalı mıyım, yoksa 8500-9000 liraya satayım mı? Satılmazsa iade de edebilirim tabii ama bu fiyata bence iade etmek mantıksız.
Kullanmak istiyorum da, ama 3060 Ti bu kartın çok az gerisinde görünüyor. Piyasa düzelince güzel bir 3060 Ti'ı 6000-7000 TL civarına alabileceğimi düşünüyorum.
Siz olsanız ne yapardınız?

Kullanın, 6700XT 3060 Tİ dan daha güçlü.
Aradaki fark Techpowerup'a göre %2, ihmal edilebilecek bir fark.
NVidia kartların kullanım rahatlığından memnun kaldım. Kartla ayar vs. yapmaya ihtiyaç duymuyorsun. AMD'de RX 570 kullanmıştım, undervolt yapmak şart değil ama lazım. Ayrıca sürücü sorunları (hiç yaşamadım ama) devam ediyor mu diye çekinmiyor değilim de.
Ve, 3060Ti'ı cidden 6000 liraya falan bulabilir miyiz acaba? Öyle olacağını bilsem, kullanmam. Ama ülkemizde fiyatların ne olacağı hiç belli olmuyor.

Aradaki fark TechPowerUp'a göre %2, ihmal edilebilecek bir fark.
NVIDIA kartların kullanım rahatlığından memnun kaldım. Kartla ayar vs. yapmaya ihtiyaç duymuyorsun. AMD'de RX 570 kullanmıştım, undervolt yapmak şart değil ama lazım. Ayrıca sürücü sorunları (hiç yaşamadım ama) devam ediyor mu diye çekinmiyor değilim de.
Ve, 3060 Ti'ı cidden 6000 liraya falan bulabilir miyiz acaba? Öyle olacağını bilsem, kullanmam. Ama ülkemizde fiyatların ne olacağı hiç belli olmuyor.

Hocam 6000'e zor 3090'dan sonra en zor bulunan kart neredeyse piyasanın düzelmesi de çok olası gözükmüyor bence riske girmeyin.

Aradaki fark Techpowerup'a göre %2, ihmal edilebilecek bir fark.
NVidia kartların kullanım rahatlığından memnun kaldım. Kartla ayar vs. yapmaya ihtiyaç duymuyorsun. AMD'de RX 570 kullanmıştım, undervolt yapmak şart değil ama lazım. Ayrıca sürücü sorunları (hiç yaşamadım ama) devam ediyor mu diye çekinmiyor değilim de.
Ve, 3060Ti'ı cidden 6000 liraya falan bulabilir miyiz acaba? Öyle olacağını bilsem, kullanmam. Ama ülkemizde fiyatların ne olacağı hiç belli olmuyor.
8 yıldır AMD kart kullanıyorum, bir kere bile sürücü sorunu çekmedim doğrusu.

Ayrıca soğutma olayı artık geçti, %2 Fark gayet iyi bir fark. 3060 Tİ Bulamama ihtimalinize karşın, satmamanız ve kullanmanız iyi olacaktır.

Ray Tracing ve DLSS teknolojisinin benzerleri AMD'ye gelecek zaten.

Ray Tracing*

Yakında AMD kartlara da geliyor.
AMD'de de aynı olay yok muydu? Ben var diye biliyorum.
Ayrıca ben de kartı kullanmaktan yanayım ama 3060Ti'ın 400$ olması ve cidden 5000-6000'e düşebilme ihtimali sıkıntı. 2-3 ay sonra 6000'e 3060Ti satılsa üzülürüm yani. Dolar belirsizliği de var gerçi ülkemizde.
Hocam 6000'e zor 3090'dan sonra en zor bulunan kart neredeyse piyasanın düzelmesi de çok olası gözükmüyor bence riske girmeyin.
Evet 3060Ti'ın stoklarda olmaması beni şaşırtıyor. Neden yok bu kart stoklarda? RTX 3060 yerine şunu üretseler daha iyi. 3060'dan daha çok kâr ettiklerini düşünüyorum.

AMD'de de aynı olay yok muydu? Ben var diye biliyorum.
Ayrıca ben de kartı kullanmaktan yanayım ama 3060 Ti'ın 400$ olması ve cidden 5000-6000'e düşebilme ihtimali sıkıntı. 2-3 ay sonra 6000'e 3060 Ti satılsa üzülürüm yani. Dolar belirsizliği de var gerçi ülkemizde.

Evet 3060 Ti'ın stoklarda olmaması beni şaşırtıyor. Neden yok bu kart stoklarda? RTX 3060 yerine şunu üretseler daha iyi. 3060'dan daha çok kâr ettiklerini düşünüyorum.

Hocam şu an hiçbir şey doğru düzgün üretilmiyor ki.

Geri
Yukarı