7.600 TL’ye Broadway mi? Tipo mu? Tempra mı ?

Sağ olun. ALLAH razı olsun. Şimdi hikayeye gelicek olursak.
Biz pazar günü araba pazarına gittik. Pazarı dolandık ve bu doğanı pazarda görmüştük. Adamla konuştuk tanıstık arabasına baktık hosumuza gitti. Abi fiyatı biraz yüksek tutunca alamadık pazarı dolandık ve hiç doğru düzgün araba bulamadık. Eve geldik. Ertesi gün çarsıda babamın arkadası demiş işte sincanda bu abi var arabasını satıyor diye. Almış babam telefon numarısını başlamışlar konusmaya. Adam demiş gel gör al git demiş. Neyse bindik otobüse gittik sincana eski taksi duraklarının oraya park yapmıslar oraya oturduk. Babam dediki ya dedi bu adam bizim pazarda gördüğümüz adam olmasınmı dedi. Bende düşündüm olabilir dedimki karşı kaldırıma bi baktım o adam. Neyse gittik arabaya baktık test ettik. Arabanın yürüyeni güzel pıtır pıtır bastınmı gidiyor. Kasası yaşıtlarına göre okadar güzelki bak bak doymuyor insan. Adam bunu yeni araç aldığı için satıyormuş sıkıldığı için. Neden sıkıldığı için sorduğumuzda bizi çok etkileyen bir söz söyledi. Bu araç 97 yılından beri bende ilk göz ağrım dedi. Artık aynı arabaya binmekten sıkıldım dedi. Adam aracına güzel bakmış ama tek sorunu füme olduğu için güneş yanıkları oluşmuş zamanla. Orjinalliğini bozmak istedemediğinden boyattırmamış. Dünyada dürüst insan kalmadı dedi bize. Arabanın arkasına bişi vurmus cocukmu ne düsmüs bisikletle göçertmiş sol arka çamurluğu hafif. Orası işlem görmüş boyanmamış bile. Bu sefer sol ön çamurluğa başka bir araç vurmuş. Ağır bişi yok gene göçük var park ederken olmuş. Onu dışardan düzeltmişler ama adamın istediği gibi olmamıs. Çamurluğu söküp düzeltip boyatıp tekrar yerine takmışlar. Benden önceki sahibi bu araca daha temiz binmiş dedi bize aldığında 10bin kmdeymiş. Aldığımız kişide fazla binmemiş. Güneş altında kalmış hep. Neyse notere gittik satışını aldık. Döndük arabaya. Arabadan alıcaklarını aldı. Bindik arabaya gidicez adam arabanın arkasında dikildi biz gidene kadar baktı ve bizi çok üzdü. Sanki arabayla adeta bir arkadaş gibiydi desem yeridir. ALLAH razı olsun. Aracı yanımızda bile çoğu kişi istedi. Çoğu kişiyede vermedi. Neden vermediğini soruncada. Adamın tipini beğenmedim. Arabama bakıcak gibi değil dedi. Biz sorduğumuzda ise sen aracına bakımlı bakan ve güvenilir birine benziyorsun diyince biz adamla iyice konustuk anlastık. 8500 tllik aracı 7750 ye aldık. Bütçemize az bir fark daha ekliyerek aldık. Çok şükür. O adama ALLAH RAZI OLSUN. Hergün dua ediyoruz.

kardeş 7600 e saglam tempra bulursan al çünkü bizde broadway vardı sattık aldık bi tempra temprada hayat varmış kardeşim arabayla benzinde 210 yapıyo fazla gaz basmadınmıda 90 tl gaz 320 km gidiyo bence tempra al arabada hayat varr

Mazda 323 ve Mazda Lantis modellerine bir göz at bence. Tipodan daha dayanıklı ve konforlu. Çok fazla yakıyor diyorlarda tüple imkansız yolculuklar yapabilirsiniz :) (323 Astina sahibiyim)

edit: hayırlı uğurlu olsun görmedim :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı