7 - 8 ay KPSS'ye çalışıp 90 net yapılır mı?

oblomovv

Decapat
Makaleler
1
Lisans KPSS hazırlanacağım. 90 net yapsan 120 sorudan 87 falan alıyorsun. O kadar emek vereceğim 7-8 ay ama 87-88 alsam bile atanamama ihtimalim var. Bu yüzden motivasyonum düşüyor. 87-88 falan almak da kolay değil zaten. Puan 2 yıl geçerli bu 2 yıl içinde 87 ile atanabileceğim kadro bile açmayıp 3. yılda 84 ile atanan olursa da ayrı bir kafayı yerim.
KPSS temelim şöyle var. Bu sene öylesine girdim. Genel yetenek genel kültür sınavına 72 almışım. Hiç çalışmadım. 7-8 ay sabah akşam çalışıp 90 civarında alabilir miyim acaba? Psikolojim rahat bozuluyor. Mentalim berbat.

Ya kardeşim neden kafanıza göre başlığı değiştiriyorsunuz? Benim yazdığım atanamama ihtmali yüzünden KPSS çalışasım gelmiyor olacaktı

Son düzenleme:
Benim de durum aynıydı, 90'la bile atanamama ihtimali var. Hem iş hem ders beraber gitmiyor ben de pes ettim artık, üniv biteli 10 yıl oldu. Bir işte çalışmıyorsan 7-8 ayda az bir zaman değil 90 alabilirsin. (Temeline de bağlı)
Ben 2018 KPSS'de yoğun tempoyla 40 günde 83 almıştım.

Benim de durum aynıydı, 90'la bile atanamama ihtimali var. Hem iş hem ders beraber gitmiyor ben de pes ettim artık, üniv biteli 10 yıl oldu. Bir işte çalışmıyorsan 7-8 ayda az bir zaman değil 90 alabilirsin. (Temeline de bağlı)
Ben 2018 KPSS'de yoğun tempoyla 40 günde 83 almıştım.

Şimdi özel sektörde mi çalışıyorsun? Bölümünle alakalı bir iş mi?

Aynı duygular içindeyiz inşallah hayırlısı olur. 87 alırsan genel atama ile puana göre şansına atanabiliyorsun fakat 90 alırsan bile garanti olmuyor çünkü 93 ile kapatan yerler dahi gördüm ve şok oldum. Lise bilgilerimin de çoğu uçup gitmiş ama ekim sonu başlayıp yoğun çalışmayla yapacağımı düşünüyorum. Yapamazsam da üzülmem açıkçası en azından denedim diye düşünmek için giriyorum. Olmazsa özel sektöre geçeriz zaten atanmak kolay değil. Benim de en az 90 net hedefim var. En azından bir sınav deneyimin olmuş çünkü bende o da yok, tek isteğim sınavda süreyi yetirebilmek. Çalışmadan 72 de kötü değil bu arada.

Aynı duygular içindeyiz inşallah hayırlısı olur. 87 alırsan genel atama ile puana göre şansına atanabiliyorsun fakat 90 alırsan bile garanti olmuyor çünkü 93 ile kapatan yerler dahi gördüm ve şok oldum. Lise bilgilerimin de çoğu uçup gitmiş ama ekim sonu başlayıp yoğun çalışmayla yapacağımı düşünüyorum. Yapamazsam da üzülmem açıkçası en azından denedim diye düşünmek için giriyorum. Olmazsa özel sektöre geçeriz zaten atanmak kolay değil. Benim de en az 90 net hedefim var. En azından bir sınav deneyimin olmuş çünkü bende o da yok, tek isteğim sınavda süreyi yetirebilmek. Çalışmadan 72 de kötü değil bu arada.
umarım istediğin sonucu alırsın ben de ekim ortası gibi başlamayı düşünüyorum ama motivasyon problemim var baya bazen hırslanıyorum bazen uçup gidiyor şu an uçup gitti 2 gün önce halbuki çok emindim kendimden.

Umarım istediğin sonucu alırsın ben de ekim ortası gibi başlamayı düşünüyorum ama motivasyon problemim var bayağı bazen hırslanıyorum bazen uçup gidiyor şu an uçup gitti 2 gün önce halbuki çok emindim kendimden.
Motivasyon bu konudaki en kilit nokta yani ben de uzun zaman kararsız kalıp bunu düşünmeye başladım fakat 1-2 ay motive olamadım. Kadro konusu insanın canını sıkıyor ama genel atamalarla giremesen de kurum içi atamalar oluyor diye düşün o şekilde girersin elbet. Alt sınırı 75 falan yapıyorlar bazen, onlara 82 ile giren oluyor.

Umarım sen de 90+ alırsın.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı