7 - 8 ay KPSS'ye çalışıp 90 net yapılır mı?

Olsun aynı yoldayız. :D matematik işi karışık çünkü uzun zamandır matematik çalışmadım. Antrenmanlarla matematik diye bir kitap serisi varmış, ilk 3 kitapta genel olarak 1+1'den başlayıp sınavdaki soru tiplerine kadar ilerleyen bir yapı varmış. Ondan biraz temel atıp sonra videolara geçin çünkü 0'dan anlatmaya başlayan pek hoca yok diyorlar. Onda da aşırı bir ilyas hoca (benim hocam) önerisi var ama benim Hocam'ın ALES matematik serisinden memnun kalmamıştım hatta oldukça soğumuştum. Soru tiplerini öğrenmek değil de ezberlemek gibi gelmişti videolar ama onda deniz hoca anlatıyordu. Belki ilyas Hoca'ya bir şans verip sonra başka hocalara bakarım. Henüz hoca ve kitap planı yapamadım bence bu biraz sıkıntı ama her şekilde nisan ayına kadar her dersin konularını bitirip denemelere ve süreyi hızlandırmaya çalışırım diye düşünüyorum. İnsanlar da genelde onu öneriyor zaten, son aylar denemelere ve soru çözümlerine ayrılmalıymış. Tabii tekrar yapmak da çok önemli tekrar yapmazsan direkt unutuyorsun o yüzden "bu hafta havuz problemi çalıştım bitti bir daha çözmem." diye düşünmemek lazım. Ben önümüzdeki hafta bir Türkçe soru bankası bitirmiş olacağım ama sonrasında soru çözmeye devam edeceğim çünkü nisan ayına kadar hiçbir şey çözmezsem her şey çöp olur ve bu hers ders için geçerli. Eğer birkaç haftaya matematiğe başlarsan ve "bu hoca iyi." dediğin birisi olursa önerini beklerim. Elbette ben de kasım ayı başında karar vermiş şekilde sana önerilerde bulunurum.

Ya ben matematikten nefret ediyorum bildiğin. Çok zorlamam lazım kendimi. Temelim o kadar kötü değil mesela süre fazla olursa bir şekilde çözüyorum bu sene TYT mat 14 net falan yapmıstım uzun bir aradan sonra baktım matematiğe 4-5 yıl gibi bir ara bu :D ama yine de sevmiyorum kendime de hiç güvendiğim bir alan değil. Bir şeyleri yapamayınca da sinirlenip bırakma potansiyelim de var. Ben direkt benim hocamdan başlamayı düşünüyorum ve soru tarzlarını da ezberlemeyi planlıyorum mantıklı olmasa da bunu yapacağım öğrenemiyorum çünkü. Matematikte anlama güçlüğüm olabilir bazen basit 4 işlemi bile kafamda zor yapıyorum dikkat eksikliği de var ben de bayağı. Matematik dışında tüm alanlarda yardımcı olurum sana ama matematikte kendime bile zor yardımcı olacağım gibi duruyor. Ben de daha başlamadım 1 ayı bulur gibi adamakıllı başlamam eğer merak ettiğin bir şey olursa buradan yazarsın.

Ya ben matematikten nefret ediyorum bildiğin. Çok zorlamam lazım kendimi. Temelim o kadar kötü değil mesela süre fazla olursa bir şekilde çözüyorum bu sene TYT mat 14 net falan yapmıstım uzun bir aradan sonra baktım matematiğe 4-5 yıl gibi bir ara bu :D ama yine de sevmiyorum kendime de hiç güvendiğim bir alan değil. Bir şeyleri yapamayınca da sinirlenip bırakma potansiyelim de var. Ben direkt benim hocamdan başlamayı düşünüyorum ve soru tarzlarını da ezberlemeyi planlıyorum mantıklı olmasa da bunu yapacağım öğrenemiyorum çünkü. Matematikte anlama güçlüğüm olabilir bazen basit 4 işlemi bile kafamda zor yapıyorum dikkat eksikliği de var ben de bayağı. Matematik dışında tüm alanlarda yardımcı olurum sana ama matematikte kendime bile zor yardımcı olacağım gibi duruyor. Ben de daha başlamadım 1 ayı bulur gibi adamakıllı başlamam eğer merak ettiğin bir şey olursa buradan yazarsın.
Evet buradan devam ederiz elbette yoldaşız artık. :D Matematikte de benzer durumdayız pek matematik ile haşır neşir olmayınca unutuluyor. Soruları çözme yolunu ezberlemek de bir yol ama ben o yolla denediğimde soruları görsem de ne ile çözeceğimi kestiremediğimi fark etmiştim bence mantığı oturtmak daha kritik. Gerekirse 5 ay boyunca konuları tekrar tekrar çalışırım yeter ki o matematik kafama otursun çünkü sınavda matematiği yapamazsak çok net kaybetmiş oluruz ve diğer her şeyi kusursuza yakın yapmamız gerekir. Matematik dışında tüm alanlarda benim de güvenim var özellikle Türkçe konusunda iyi olduğumu düşünüyorum çünkü 2021 KPSS A Türkçe sorularında (sözel mantık hariç) 1 yanlış çıkarttım çalışmadan. Tabii bunun YDS çalışmamla da ilgisi var dil bilgim iyi olsa da YDS soruları KPSS Türkçe'ye bir nevi benziyor fakat 2 kat 3 kat uzun paragrafları var. Oradan pratiğim var ama YDS'de süre sorunum hiç olmuyor KPSS'de ise hızlanmak lazım yoksa sorular kalacak diye panikleyip batırma olasılığı doğuyor. Ben de muhtemelen 1 ay sonra doğru düzgün başlamış olurum çünkü 22 Ekim'de YDS sınavı var o geçsin diye Türkçe ile oyalanıyorum biraz.

Evet buradan devam ederiz elbette yoldaşız artık. :D Matematikte de benzer durumdayız pek matematik ile haşır neşir olmayınca unutuluyor. Soruları çözme yolunu ezberlemek de bir yol ama ben o yolla denediğimde soruları görsem de ne ile çözeceğimi kestiremediğimi fark etmiştim bence mantığı oturtmak daha kritik. Gerekirse 5 ay boyunca konuları tekrar tekrar çalışırım yeter ki o matematik kafama otursun çünkü sınavda matematiği yapamazsak çok net kaybetmiş oluruz ve diğer her şeyi kusursuza yakın yapmamız gerekir. Matematik dışında tüm alanlarda benim de güvenim var özellikle Türkçe konusunda iyi olduğumu düşünüyorum çünkü 2021 KPSS'a Türkçe sorularında (sözel mantık hariç) 1 yanlış çıkarttım çalışmadan. Tabii bunun YDS çalışmamla da ilgisi var dil bilgim iyi olsa da YDS soruları KPSS Türkçe'ye bir nevi benziyor fakat 2 kat 3 kat uzun paragrafları var. Oradan pratiğim var ama YDS'de süre sorunum hiç olmuyor KPSS'de ise hızlanmak lazım yoksa sorular kalacak diye panikleyip batırma olasılığı doğuyor. Ben de muhtemelen 1 ay sonra doğru düzgün başlamış olurum çünkü 22 Ekim'de YDS sınavı var o geçsin diye Türkçe ile oyalanıyorum biraz.

Merhaba tekrardan, kitap siparişi verdin mi acaba hiç hızlı gelen güvenilir bir site biliyor musun çoğu kitap sitesinin yorumları kötü de karar veremedim.

Merhaba tekrardan, kitap siparişi verdin mi acaba hiç hızlı gelen güvenilir bir site biliyor musun çoğu kitap sitesinin yorumları kötü de karar veremedim.
BKM en kötüsü. Düşündüğün siteler hangisi? Ben PDF indirip öyle çalışıyorum da pek sitelerle işim olmayacak. :') Yanılmıyorsam en sık kullanılanlardan biri Kitapseç.

BKM en kötüsü. Düşündüğün siteler hangisi? Ben PDF indirip öyle çalışıyorum da pek sitelerle işim olmayacak:') Yanılmıyorsam en sık kullanılanlardan biri Kitapseç.

Bkm açıktı tam da yan sekmede :d yani bkm var ykm var yargı, kitap seç, Trendyol vs bir sürü site var. PDF indirmek mantıklıymış fakat şu an düşünmüyorum konuları bitirdikten sonra test ve deneme çözmek için kullanmayı düşünüyorum. İnternette ucuz ama ne zaman ve nasıl geleceği belli değil işler kitabevine gitsem orası da yüksek fiyat çekiyor arada kaldım

Bkm açıktı tam da yan sekmede :d yani bkm var ykm var yargı, kitap seç, Trendyol vs bir sürü site var. PDF indirmek mantıklıymış fakat şu an düşünmüyorum konuları bitirdikten sonra test ve deneme çözmek için kullanmayı düşünüyorum. İnternette ucuz ama ne zaman ve nasıl geleceği belli değil işler kitabevine gitsem orası da yüksek fiyat çekiyor arada kaldım.
Ben konuları da PDF'ten çalışıyorum çünkü kitap fiyatlarını görünce gerek olmadığını anladım. Bir de kitapları alıp beğenmeme olasılığına karşı eski basım da olsa kitapları PDF'ten inceleyip öyle almanı öneririm. 2013 basım tarih kitabına baktığımda 2022 basımı ile arasında 20 sayfacık fark olduğunu gördüm, içindekiler aynıydı aslında. Yani illa 2024 almak zorundayım diye de düşünme. 2023 de alsan 2022 de alsan genel olarak aynı soruları yeniden basıp üstüne 2024 yazıp geçiyorlar. Hangisi daha ucuzsa ve kargo süresini daha erken gösteriyorsa ondan al. Trendyol, Hepsiburada gibi yerler daha hızlı gönderebilir. Kitapseç de fena değil diye biliyorum. YKM ve Yargı'yı deneyimlemedim. BKM rezalettir.

Ben konuları da PDF'ten çalışıyorum çünkü kitap fiyatlarını görünce gerek olmadığını anladım. Bir de kitapları alıp beğenmeme olasılığına karşı eski basım da olsa kitapları PDF'ten inceleyip öyle almanı öneririm. 2013 basım tarih kitabına baktığımda 2022 basımı ile arasında 20 sayfacık fark olduğunu gördüm, içindekiler aynıydı aslında. Yani illa 2024 almak zorundayım diye de düşünme. 2023 de alsan 2022 de alsan genel olarak aynı soruları yeniden basıp üstüne 2024 yazıp geçiyorlar. Hangisi daha ucuzsa ve kargo süresini daha erken gösteriyorsa ondan al. Trendyol, Hepsiburada gibi yerler daha hızlı gönderebilir. Kitapseç de fena değil diye biliyorum. YKM ve Yargı'yı deneyimlemedim. BKM rezalettir.

Haklısın. Fakat şu herkesin aldığı belli başlı yayınları bir alıp denemek istiyorum zaten birçok farklı soru bankası çözmek zorunda kalacağız. Teşekkürler önerilerini için.

Haklısın. Fakat şu herkesin aldığı belli başlı yayınları bir alıp denemek istiyorum zaten birçok farklı soru bankası çözmek zorunda kalacağız. Teşekkürler önerilerini için.
Türkçe için İsem önermişler beğendim. Bir de geçen seneki skandala karışanları almayın diyenler var. Ben bir ara ALES için Benim Hocam ve Yargı'nın matematik ve Türkçe soru bankalarını ve matematik konu anlatımını almıştım. Açıkçası Yargı'nın çok fazla cevap anahtarı hatası vardı. Hiç yanına yaklaşmam artık. Benim Hocam'da da birkaç çözüm hatası gördüm ama fazlası yoktu.

Türkçe için İsem önermişler beğendim. Bir de geçen seneki skandala karışanları almayın diyenler var. Ben bir ara ALES için Benim Hocam ve Yargı'nın matematik ve Türkçe soru bankalarını ve matematik konu anlatımını almıştım. Açıkçası Yargı'nın çok fazla cevap anahtarı hatası vardı. Hiç yanına yaklaşmam artık. Benim Hocam'da da birkaç çözüm hatası gördüm ama fazlası yoktu.

Geçen seneki skandal olayını bilmiyorum hangi yayınlar acaba çok belli etmeden isim verseniz :d Benim Hocamdan başlamayı düşünüyorum zaten sözel dersler ezber olduğu için çözümlerde hata olması çok etkilemez beni umarım matematik için işime yarar.

Geçen seneki skandal olayını bilmiyorum hangi yayınlar acaba çok belli etmeden isim verseniz :d Benim Hocamdan başlamayı düşünüyorum zaten sözel dersler ezber olduğu için çözümlerde hata olması çok etkilemez beni umarım matematik için işime yarar.
Yediiklim, Yargı, Benim Hocam gibi bir çok yayının adı geçti. Belli etmemeye gerek yok haberlerde de var zaten. :D En çok Yediiklim'den bahsedildi. Sözel dersler etkilemez gibi gelse de ben Yargı'nın Türkçe çözümlerinde 20 soruda 6 yanlış çıkarınca şüphelenmiştim. Soruları okuyunca da cevapların soruyla alakası olmadığını görmüştüm. İnternetten baktım başkaları da aynı şeyden şikayetçiydi. Başka yayını çözdüm 1-2 tane çıktı fazla yanlış çıkmadı. Orada anladım açıkçası.

Geri
Yukarı