7 ay kullanılan termal macun değiştirilmeli mi?

kaan23124

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı alalı 7 ay oldu, 12400F 3060 Ti var. Termal macun önerilerine bakarken orijinal macun 1-2 yıl dayanır gibi şeyler gördüm, macunu değiştirmem gerekli mi?

Macun önerisi verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun şu sürede bu sürede değişir diye bir şey yok, performansı düşünce değiştir. Elimde 12 yaşında kart, GTX 660, var bakım yüzü görmedi. 60 derece üstüne çıkmıyor bile. Şimdi bu kartın macununu neden değiştireyim? Gerek yok.

Bilgisayarımı alalı 7 ay oldu, 12400F 3060 Ti var. Termal macun önerilerine bakarken orijinal macun 1-2 yıl dayanır gibi şeyler gördüm, macunu değiştirmem gerekli mi?

Isınıyorsa zaten fark edersin. Sıcaklıkları normal düzeydeyse mantıken macun hala işini yapıyordur.

Termal macun şu sürede bu sürede değişir diye bir şey yok, performansı düşünce değiştir. Elimde 12 yaşında kart, GTX 660, var bakım yüzü görmedi. 60 derece üstüne çıkmıyor bile. Şimdi bu kartın macununu neden değiştireyim? Gerek yok.
benim eski pc 21 yıl değişmedim, +90 derece 3 aydır açık :D

Sisteminize önem veriyorsanız 1. yıl dolunca değiştirin. Ben de alalı 7 ay oldu 4-5 aya değiştireceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne zaman işlevini yitirirse o zaman değiştiriyorum. En son aşağıdaki konuyu açtığımda termal macunu değiştirmiştim. Değerlerde herhangi bir değişiklik yok.

Sisteminize önem veriyorsanız 1. yıl dolunca değiştirin. Ben de alalı 7 ay oldu 4-5 aya değiştireceğim.
Sisteme önem vermek? 1 yılda bir değiştirmek ile arasında ki bağlantıyı sorayım size?
Macun kullanıldığında ya da orijinal macunu fark etmez, diyelim 50 derece kart. 1 yıl sonra yine 50'lerde geziyor. Termal macun hala işini yapıyor. Neden değişitrmeye gerek görülsün? Önem vermeyince 1 yılı doldurunca macun hemen bitmiş mi oluyor?

Geri
Yukarı