7. nesil işlemci Windows 11 desteklemiyor

Profesör01

Hectopat
Merhabalar. Bilgisayarım TPM 2.0 Secure Boot dahil bütün her şeyi destekliyor ama işlemcim 7. nesil olduğu için geçemiyorum ve geçtiğimde Valorant gibi TPM 2.0 isteyen oyunları açamıyorum. Bunun bir çözümü var mıdır?

Valorant için bir çözümü yok diye biliyorum. Win 11'in minimum sistem gereksinimleri Valorant için de geçerli olmalı ama dediğim gibi net hatırlamıyorum.

Son düzenleme:
Valorant'ın TPM 2.0 desteği isteyip de oyunu açmaması yaygın bir hata diye biliyorum, internette çözüm videoları mevcut, bir tanesi de bu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca benim de 7. nesil işlemcim var ve Win11 yüklü Valorant'ı sorunsuz açabiliyorum, hiç hata vermedi.

Dostum gecmeni onermiyorum sahsen su an icin. Resmi destegin cikmasini bekle. Windows 11 ile buyuk bir seyi kacirmiyorsun zaten. Hatta ben downgrade etmek zorunda kaldim. Tekrar Windows 10'a dondum. Ekranda titreme ve piksellesme sorunu vardi.

Dostum gecmeni onermiyorum sahsen su an için. Resmi destegin cikmasini bekle. Windows 11 ile buyuk bir seyi kacirmiyorsun zaten. Hatta ben downgrade etmek zorunda kaldim. Tekrar Windows 10'a dondum. Ekranda titreme ve piksellesme sorunu vardi.

Ben bir ara geçtim hocam geçtiğim zaman Windows 10'dan daha stabildi ama Valorant yüzünden geri döndüm.
Ekran kartı 1050 4 GB.

Dosya Ekleri

• 1634236194663.png
    1634236194663.png
    5,2 KB · Görüntüleme: 74
  • 1634236263307.png
    1634236263307.png
    21,6 KB · Görüntüleme: 69
Ben bir ara geçtim hocam geçtiğim zaman Windows 10'dan daha stabildi ama Valorant yüzünden geri döndüm.
Ekran kartı 1050 4 GB.

ISO dosyasıyla kurulum yapabiliyorsunuz, güncelleme yardımcısında hata veriyor zaten desteksiz işlemciniz olduğu için. Güncelleme konusuna gelecek olursak geçen gün gelen güncellemeyi ve her gün gelen güvenlik güncellemelerinin tamamını aldım. Daha eksik bir güncelleme söz konusu değil.

Yanlış bilgi
Merhabalar. Bilgisayarım TPM 2.0 Secure Boot dahil bütün her şeyi destekliyor ama işlemcim 7. nesil olduğu için geçemiyorum ve geçtiğimde Valorant gibi TPM 2.0 isteyen oyunları açamıyorum. Bunun bir çözümü var mıdır?
Bilgisayarın TPM 2.0 desteklemiyor. TPM özelliği işlemci ile birlikte gelir. Ekstradan anakartın da TPM işlemcilere uyumlu olması gerekir. Bildiğim kadarıyla da Intel işlemcilerde sadece 8. nesil ve üstündeki işlemcilerde TPM 2.0 desteği bulunuyor.

Bilgisayarın TPM 2.0 desteklemiyor. TPM özelliği işlemci ile birlikte gelir. Ekstradan anakartın da TPM işlemcilere uyumlu olması gerekir. Bildiğim kadarıyla da Intel işlemcilerde sadece 8. nesil ve üstündeki işlemcilerde TPM 2.0 desteği bulunuyor.

1634236450241.png

Hocam benimki destekliyor Windows'a göre.

Alakası yok, TPM 2.0'ın işlemci nesli ile uyumlu olması gibi bir durum söz konusu değil, bu da kanıtı:

1634236566734.png

Geri
Yukarı