7 senelik sistem nasıl hızlandırılır?

FutbolHerşeyyyy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım yavaş çalışıyor. Özellikle bir eklentiden açtığım program (oyun) kapandığında bilgisayar bir 5 dakika kendine gelemiyor. Yeniden başlattığımda veya bilgisayarı açtığımda sürekli beklemek zorunda kalıyorum. Bu arada bilgisayar 7. senesini doldurdu. Ona göre yorum yapın. Ayrıca bilgisayarıma Windows 10 formatı atacağım. Ürün anahtarını nereden alabilirim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sistem özelliklerini bilmemiz lazım ama 7 senelik bir bilgisayara çok sağlıklı yükseltme önerebileceğimizi sanmıyorum. Dilersen bütçeni belirt, sana yeni bir sistem önerelim. Orijinal key satışı yapan herhangi bir firmadan key alabilirsin. Microsoft'un kendi sitesinden alırsan sana canlı destekte verirler yardıma ihtiyacın olduğu zaman.

Durmaplay olabilir. Sen hele bir sistemini söyle bir bakalım. Bu arada sorunun büyük ihtimalle HDD'den kaynaklanıyor. Onun testlerini atabilirsin. Ama o sistemin artık emekli olma zamanı gelmiş.
@enginbaba sistemi bilmeden bunu demek yanlış. Belki IDE portu var veya SSD'den verim alamayacak bir durumu.

Benim PC 10 senelik. Belki de daha fazla.
Hala barut gibi çalışıyor.
Screenshot - 08-10-2017 - 12:16:12.png

Her PC'nin periyodik bakımlarının yapılması gereklidir.

Benim bilgisayar da 9 senelik falan, @Mr_YAMYAM'ın sisteminden kötü. Arada sırada sekteye uğruyor fakat genel anlamda idare ediyor. Windows 8.1 yüklü. İnternette akıcı dolaştırıp bazı oyunları oynatabiliyor en azından. Sistemin elbette eskimiş ama işin biraz da yazılımsal kısmına özen göstermek gerekiyor.

Benim PC'den daha kötü sistem kullanan arkadaşlar var mı yaaf :rolleyes:
Bu arkadaşlarla bir konu altında toplaşsak, sanırım iyi bir birliktelik oluşturabiliriz.

Benim PC'den daha kötü sistem kullanan arkadaşlar var mı yaaf :rolleyes:
Bu arkadaşlarla bir konu altında toplaşsak, sanırım iyi bir birliktelik oluşturabiliriz.

11 Senelik Pentium D 925 işlemcili bilgisayarım iki sene önce güme gitti. Anı olarak saklıyorum :D
7 senelik T3200' lü dizüstüm de hala çalışıyor.
IMG_0453.JPG

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı