7. sınıfın zorluk derecesi nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Anil Yagiz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 7. sınıf zor mu?
6. sınıf ortalamam 92, hic çalışmadan 92 idi ama şimdi kendimi derslere zorlayacak. Hocalar arıza cikarir mi? Ben, çünkü hep affedersiniz ama dengesiz biri ödevi beğenmez (inanmaz), dersleri anlatırım(hocalar bilmiyor ise/yoksa) falan ama strese yapıyorum. Sınavlarda sorulari görmüyorum. Hatta sorulari cozuyorum isim yazmiyorum. Çaresi var midir?

İlköğretim seviyesi genel olarak zor değil. Buna 8.sınıf da dahil. Dikkat sorunum var diyor isen onu çözmeye yönelik biraz kitap okuyabilirsin. Ara vermeden okumaya çalış dikkatinin dağılmasına izin verme. İsim yazmıyorum gibi sorunlar da geçici şeyler. Yani bir kere unutursun iki kere unutursun üçüncüde unutmamaya başlarsın. Merak etme büyütülecek bir durum değil ne 7.sınıf ne de dikkatsizlik :)

7. sınıf çok zor sınıf değildir. Bazı konular bana zor gelmişti. Onun dışında konular kolay oluyor. Bide yılsonu puanını yüksek almalısın. Sınavlarda soruları dikkatli şekilde çöz ve heyecan yapmaya dikkat etmelisin. Bol bol kitap olmalısın. Şimdiden sana başarılar dilerim.

Çok fazla zor değildir. Bazı dersler zorlayabilir. Onlara şimdiden hazırlık yaparsan sorun olmaz. Şimdiden başla hazırlık yapmaya. İyi bir zaman var. Bu zamanı iyi değerlendirir isen kolay gelir. Başarılar dilerim.

Yüzümde tebessüm ettirdin :D Denklemlere ve permütasyona kapağı atarsan zorlanmazsın. Diğer konuları daha kolay anlarsın ama denklemler ve permütasyonda öğretmenini iyi dinle ve bol bol soru çöz. Ayrıca 92 seni kurtarmaz. İyi bir meslek için en az 95 ama o da tehlikeli.

Ayrıca 92 seni kurtarmaz. İyi bir meslek için en az 95 ama o da tehlikeli.
6. ve 7. sınıflarımın ortalamaları 65-70 falan, 8'in de 85'lerde olması gerek ve şimdi anadolu lisesindeyim. Bize liseye başlamadan önce hayatınızı belirleyecek sınıf, sınav vs. saçmalıklarını söylüyorlardı, liseye geçtim, bu sefer buradaki 4 sene için aynısını demeye başladılar. Yani demek istediğim, meslek okul puanlarıyla değil, okullar arası geçiş sınavlarındaki puanlarla belirleniyor aşağı yukarı. 8. sınıfı takdir belgesiyle bitirmeme rağmen bahsettiğim liseye yedeklerden zar zor girdim. O yüzden ortalamalar 100 de olsa, şimdi Teog mu var ne var bilmiyorum liseye geçiş sınavında çıkacak soru tarzlarına çalışılmadıkça, isterse 500 olsun yine de kurtarmayacaktır. :)

6. ve 7. sınıflarımın ortalamaları 65-70 falan, 8'in de 85'lerde olması gerek ve şimdi anadolu lisesindeyim. Bize liseye başlamadan önce hayatınızı belirleyecek sınıf, sınav vs. saçmalıklarını söylüyorlardı, liseye geçtim, bu sefer buradaki 4 sene için aynısını demeye başladılar. Yani demek istediğim, meslek okul puanlarıyla değil, okullar arası geçiş sınavlarındaki puanlarla belirleniyor aşağı yukarı. 8. sınıfı takdir belgesiyle bitirmeme rağmen bahsettiğim liseye yedeklerden zar zor girdim. O yüzden ortalamalar 100 de olsa, şimdi Teog mu var ne var bilmiyorum liseye geçiş sınavında çıkacak soru tarzlarına çalışılmadıkça, isterse 500 olsun yine de kurtarmayacaktır. :)
Sanırım şu an ki eğitim sisteminden haberin yok. Artık liseye giriş puanlarının % 30'u okul puanlarından hesaplanıyor. 6,7 ve 8. sınıfın yılsonu ortalamaları alınıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı