7. sınıfın zorluk derecesi nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sanırım şu an ki eğitim sisteminden haberin yok. Artık liseye giriş puanlarının % 30'u okul puanlarından hesaplanıyor. 6,7 ve 8. sınıfın yılsonu ortalamaları alınıyor.
Aynı sistem lisede de olacak diyorlar, o yüzden biz de sayısalcılar olarak bunu detaylıca inceleyip hesaplamıştık zamanında ve şu sonuca vardık; okulun karne puanları sadece kıpırdatıyor, pek bir şey oynatmıyor fakat girecekleri büyük sınav her şeyi belirliyor. O yüzden %30 ayağına okul sınavlarına deli gibi çalışmak anlamsız. Yeni soru tarzlarına ve çıkmış sorulara benzer örneklere çalışması gerek.

Aynı sistem lisede de olacak diyorlar, o yüzden biz de sayısalcılar olarak bunu detaylıca inceleyip hesaplamıştık zamanında ve şu sonuca vardık; okulun karne puanları sadece kıpırdatıyor, pek bir şey oynatmıyor fakat girecekleri büyük sınav her şeyi belirliyor. O yüzden %30 ayağına okul sınavlarına deli gibi çalışmak anlamsız. Yeni soru tarzlarına ve çıkmış sorulara benzer örneklere çalışması gerek.

Kıpırdatmıyor. %30'un seni ne kadar farklı yerlere süreceğini anlayamadın sanırım. Beni okul puanım kurtarmıştı zamanında.

Düşün 6.sınıf 'ta ortalamam 80 'di 7.sınıf 'ta 60 'a düştü. :penguen:

Senin için en önemli ders Tarih (Sosyal Bilgiler) olsun. Bu dediğimi zamanla anlayacaksın.

Benim 6. sınıfda ortalamam 94 iken 7. sınıfda 84 e düştü. Çok üzüldüm ama 8. sınıfda 89 a çıkardım . Eğer benim gibi üzülmek istemiyorsan dersleri salma.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı