7. sınıfta ders çalışamıyorum

xNjtuez

Hectopat
7. sınıfa geçiyorum bu sene ama matematiğim çok kötü ve çalışamıyorum, dikkatim dağılıyor. Çalışmaya 7. sınıftan başlarsam LGS'ye yetişir mi?
Dikkat dağınıklığı için öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi 9'a geçtim ve benim yetersiz çalışmamdan ve isteğimden dolayı lgs sonucumu kötü buluyorum.
Sana tavsiyem anlamadıklarını bol bol sor 8'e geçince ve ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan etüt veya özel derse git.

Dostum daha 13 yaşındasın. Çok kasmana gerek yok.

Elbette arada çalışmalı ders bilgini bir düzene sokmalısın.

Zaten yaz tatilinde bildiğim kadarıyla bir kampa sokacaklar. Onun üstüne zaten LGS 8. sınıf konuları içeriyor. Seneye odaklanırsın işini halledersin.

Ailenin durumu varsa dershaneye gidersin yoksa DYK eğitimlerine katılırsın.

Hergün adam gibi çalışırsan lisede tam puan alma ihtimalin bile vardır. Yalnız ne kadar çalıştığın önemli değil. Önemli olan nasıl çalıştığın.

Dikkatin dağılıyor derken? Mesela neler oluyor?

Temelleri 7. Sınıfta başlıyor.
Ders çalışırken kalem, dolabım ve duvar bile dikkatimi dağıtabiliyor, arkadaşlarım hap öneriyor.

Bu sene, son rahat senen. Bir dahaki yıl LGS ondan sonra da liseye başlıyorsun. Asıl olay lisede zaten. Demek istediğim, son yılını doyasıya yaşa :) ama derslerini salma sakın. Nedeni ise şu, LGS'de iyi bir puan alamazsan yerel yerleştirme ile bir okula girmen gerekir. Yerel yerleştirmede ise LGS puanı geçerli olmuyor, OBP puanı geçerli oluyor. OBP puanı dediğimiz şey ise senin altıncı, yedinci ve sekizinci sınıftaki karne puanının ortalaması. O yüzden dersleri salma. OBP puanı bir güvence olur senin için.

Yeni konular

Geri
Yukarı