Ders çalışamıyorum ne yapmalıyım?

H0usten

Decapat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Arkadaşlar 8.sınıfım ve ders çalışamıyorum. Program yapıyorum ama programın 3. gününde canım sıkılıyor, bunalıma giriyormuş gibi hissediyorum. Sanki hayatım bitmiş gibi hissediyorum YouTube'dan bir sürü video izledim ama olmadı. Ders çalışamıyorum bana yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben LGS'ye hazırlanırken bilgiseyardaki oyunları silmiştim, dizi/film izlediğim hesapları kapattım ve en çok gezindiğim sitelere sınırlama getirdim kısacası zevk aldığım çoğu şeyi engelledim. Biraz sıkıcı oluyor ama önemli bir sınav için hazırlanmamı(odaklanmamı) kolaylaştırdı.

Not: Böyle yapmamın sebebi son 2 ay kalmasına rağmen hiç çalışmadığı içindi. Sen yine bazı şeyleri belli bir sınırla yap.
knk oyunları sildim

İşte en yanlış düşüncelerden biri de bu. Sınavlar gitgide zorlaşıyor gençler. Ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi. Rakiplerinizden biri de benim kuzenim. Kendisi o kadar konstantre olmuş durumda ki hedefe tam anlamıyla kilitlenmiş.

Yanlış veya doğr, bu öğrenciden öğrenciye değişir zaten oraya "bence" yazdım. Ben okulla beraber ders çalışmaya başlamıştım ve LGS'den de iyi bir puan almıştım.

Deneme çözüyor musun? Durumunu görmen gerekli. Gelen sonuçlar seni çalıştırmaya yönlendirebilir. Ben de 3 sene önce YKS sınavına hazırlandım ve başlangıçta aynı senin durumundaydım. Ama bu işe başlamadan olmuyor. Çalışan arkadaşların varsa bir whatsapp grubu oluşturun, sabah belli saatlerde kalkın ve birbirinizi arayın, çalışma saatleriniz ve aralıklarınız olsun.
Ayrıca bitirilmesi gereken konuların listesini internetten bulup çıkart, konuları bitirdikçe üstlerini çiz, bu his bile seni iteler.
knk ben pek test çözmem sadece sınav haftalarında çalışırım ve arkadaşlarımla bayağıdır görüşmüyoruz sadece 1,2 mesaj a atıyom

Ayrıca masaya oturdun diyelim hiçbir şekilde başlayamıyorsan arkadan seni ufaktan gazlayacak müzikler açabilirsin. İlerleyen süreçte durdurursun ama ilk başta yardımcı olabilir. Bir de bizim zamanımızda bir uygulama vardı, adının Focus to Do olması lazım. Bu uygulamada belli gruplar var, bu gruplarda rakiplerinin ne kadar çalıştığını görebiliyorsun ve kendini de sıralamada görebiliyorsun.

Ayrıca masaya oturdun diyelim hiçbir şekilde başlayamıyorsan arkadan seni ufaktan gazlayacak müzikler açabilirsin. İlerleyen süreçte durdurursun ama ilk başta yardımcı olabilir. Bir de bizim zamanımızda bir uygulama vardı, adının focus to do olması lazım. Bu uygulamada belli gruplar var, bu gruplarda rakiplerinin ne kadar çalıştığını görebiliyorsun ve kendini de sıralamada görebiliyorsun.

Kanka 3. günden sonra gına geliyor hayattan bıkmış gibi hissediyorum devam edemiyorum.

Kanka 3. günden sonra gına geliyor hayattan bıkmış gibi hissediyorum devam edemiyorum.
Dediğim uygulamayı indir, dene. Senin yaşında bir sürü sınava hazırlanan öğrenci var, bunların kurdukları gruplar var orada hem onlarla ufaktan muhabbet de kurarsın.
Son olarak da şunu söyleyeyim: Bunun tak diye sana başartacak bir ilacı yok. Çalışmazsan senden hiçbir şey olmayacağını sen de biliyorsun. Tamam belki iyi bir liseye giremeyince iyi bir üniversite kazanmak imkansız olmaz ama çok çok zorlaşır.
Bir de masaya oturmadan şu tarz videolar izle, belki yardımcı olur:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dediğim uygulamayı indir, dene. Senin yaşında bir sürü sınava hazırlanan öğrenci var, bunların kurdukları gruplar var orada hem onlarla ufaktan muhabbet de kurarsın.
Son olarak da şunu söyleyeyim: Bunun tak diye sana başartacak bir ilacı yok. Çalışmazsan senden hiçbir şey olmayacağını sen de biliyorsun. Tamam belki iyi bir liseye giremeyince iyi bir üniversite kazanmak imkansız olmaz ama çok çok zorlaşır.
Bir de masaya oturmadan şu tarz videolar izle, belki yardımcı olur:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kanka bunları herkes söylüyor ama işe yaramıyor ama yine de teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı