7. sınıfta ders çalışamıyorum

LGS çok gereksiz bir sınav bence. Eğer ortalamanız 85 90 civarında ise bence güzeldir bir yere gidersiniz.
Bu yoruma katılıyorum. Yorumumu fen liselerini ayrı tutarak yapacağım. Şimdi LGS'de kazanıp gidilen anadolu liseleri ile yani nitelikli anadolu liseleri ile niteliksiz anadolu liseleri (OBP puanı ile girilenler) arasındaki tek fark (genel anlamda), öğrenci kalitesi. Tabii bazen fiziki imkanlar da değişebiliyor fakat ben "yeni açılan" niteliksiz liselerin bazı köklü anadolu liselerinden fiziki açıdan daha iyi bile olduğunu gördüm. Her neyse dediğim gibi en önemli fark öğrenci kalitesi. Arkadaş serseri tiplere bulaşmazsa sağlıklı bir öğrenim hayatı geçirebilir. Öğretmen babında öyle aman aman bir fark olmuyor ikisi arasında. Fen liselerini ayrı tutarak yorum yaptığımı tekrar söyleyeyim de. Tabii bu dediğimi çalışmasan da olur anlamında söylemek istemedim, yanlış anlaşılma olmasın. Sadece olur da başaramazsan yolun sonu olarak görme diye söylemek istedim. Onun haricinde bol bol çalış ve güzel bir yeri kazan dostum. Umarım istediğin liseyi tutturursun. Hayalini gerçekleştirmenin verdiği tatmin duygusunu başka hiçbir yerden alamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı