7 Yıldır Kendini Eve Hapseden Adam

db2ee2e8ddf62ddf704b072e28bec9ecfffb5880.jpeg

Başlık doğru dostlarım. 7 yıldır sadece evde bilgisayar başında olan Billy Brown'ın hikayesi...

Kendisi çocukluğunda da ve gençliğinde de zor dönemler geçirmiş biri. 7 yıl boyunca sadece 10 defa dışarı çıktığını kendi ağzıyla söylüyor. Sadece doktor randevuları için zorunluluktan dışarı çıkan 24 yaşındaki Billy Brown insanlarla sosyalleşmek adına hiç bir eylem yapmıyor.

Hayatının büyük bir kısmını 4 duvar arasında geçirmekten mutluluk duyan Billy Brown bilgisayarında sadece oyun oynuyor ve makaleler okuyor. Haliyle 7 senedir oyun oynayan biri de bu işin kitabını yazacak kadar bilgi sahibi olabilir. Kendi yaşıtlarına ve daha küçüklere ise dediği tek şey kendi gibi olmamaları. Kendisinin neden böyle olduğunu yaşadığı psikolojik sorunlara bağlamakta dostlarım. Üniversite hayatına tam başlayacakken ayağını kırması ve uzun sürede iyileşmesi bu durumda olmasını etkileyen diğer bir faktör. O bu haliyle hala mutlu olduğunu ifade ediyor ve böyle devam edeceğini söylemekte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani haber yapılacak bir şey göremiyorum ortada. Bir başarı hikayesi mi? Hayır. Tıp, fizik, kimya adına bir şey mi bulmuş? Hayır. 7 yıldır evden çıkmayıp, oyun oynuyormuş. Güzel başarıymış ha. Bir de övünüyor bununla.

Özenmeyin bunlara arkadaşlar, hedefleriniz büyük olsun. Büyük insan olun. Sadece kendinize değil, insanlığa da faydanız olsun.

O oyunu iyi oynamak başarı değil, o oyunu yapmak başarıdır. Bunu unutmayın.

Yani haber yapılacak bir şey göremiyorum ortada. Bir başarı hikayesi mi? Hayır. Tıp, fizik, kimya adına bir şey mi bulmuş? Hayır. 7 yıldır evden çıkmayıp, oyun oynuyormuş. Güzel başarıymış ha. Bir de övünüyor bununla.

Özenmeyin bunlara arkadaşlar, hedefleriniz büyük olsun. Büyük insan olun. Sadece kendinize değil, insanlığa da faydanız olsun.

O oyunu iyi oynamak başarı değil, o oyunu yapmak başarıdır. Bunu unutmayın.
Ne güzel konuştun be. Ağzım açık kaldı.

Bu haberi duyunca çinde uzun süre pc başında kalmasından dolayı ölen şahıs geldi aklıma. Yazık, insan neden ömrünü bu şekilde harcar ki? Yaratılışa aykırı, insan bir şeyi başaramadı diye pes etmemeli..[emoji107]

Bu adamı aç bırakın öyle bir çıkarki. :D Sanırım ailesi bakıyor galiba. Ya da sürekli bir geliri var bir yerden. :)

Ortalama olarak 5 yıldır bilgisayar başındayım ve evimdeyim ve yine tüm kazancımı bilgisayar başında sağlamaktayım mutlu muyum kesinlikle kafam rahat mı evet oyunumuda oynarım işimide yaparım kimilerine göre sosyal medya sadece eğlence alanıdır kimilerine göre para kazanma aracı ek olarak oyun oynuyormuş güleceksiniz belki oyun oynayarak bile para kazanmak mümkün.

Eleştirenler var yorumlara baktım ama bence haber net değil yani bu haberi yapan geçimini nasıl sağladığını sormuş mu hayır? Dolayısıyla başarısını neler yaptığınıda bilmiyoruz sosyal ve asosyal olmak kişilerin tercihidir yalnızlığa alışan biri kalabalığı sevmez ayrıca çokda çevresi olduğunu düşünüyorum öyleki bazı arkadaşlarım knight online adlı oyun vesilesiyle iller arası arkadaşlıklar kurmuştu komik gelirdi ama bunlar gerçek.

Benim dünyama göre insan ne şekilde mutluysa o şekilde yaşamalı toplum baskısına göre hayatına şekil verenler benim gözümde köleden başka birşey değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı