70.000 TL her şey dahil sistem önerisi

Bütçe
70000
Hocam bu da güzelmiş. 1 tane 2 k 1 tane 1080p alırsam 1080P'yi mi oyunlarda kullanacağım?
2k'yı hikaye oyunlarında 1080p'yi online oyunlarda kullanırsınız.

Hocam bunlar 46K yapıyor. Attığım monitörden iki tane ya da bir tanesini bu olacak şekilde alabilirsiniz:

Monitörlerle beraber 60K falan yapıyor. Ekipman için 10K civarında bütçe yeter mi?

İşlemci olarak Intel alırsanız 13400F almalısınız ama o da 7600 kadar iyi bir işlemci değil. AMD işlemcilerinin hiçbir sorunu yok. Bu bütçelerde AMD almak daha mantıklı.

Hocam bir süredir bilgisayar işine bakmıyorum, en son bu işlerle uğraşıp kasa topladığımızda AMD'yi ısındığı için önermiyorlardı o sorun kalktı anladığım kadarıyla o zaman?
Ayrıca 10 knın yeteceğini düşünüyorum sizce yeter mi?

Hocam bir süredir bilgisayar işine bakmıyorum, en son bu işlerle uğraşıp kasa topladığımızda AMD'yi ısındığı için önermiyorlardı o sorun kalktı anladığım kadarıyla o zaman?
Ayrıca 10 knın yeteceğini düşünüyorum sizce yeter mi?
Bence 10K kesinlikle yeterli olur. AMD işlemcilerin uzun süredir ısınma sorunu yok. İntellerden farklı bir durum olmaz orta da. Zaten hava soğutucu da önerdim rahatlıkla soğutur o işlemciyi.

O zaman mantıklı gibi duruyor. Anladığıma göre bu sistemle 2 tane 1080p monitör alırsam sıkıntı olur zaten doğru mu?
4070 ti'a verdiğiniz paranın hakkını tam olarak göremezsiniz.

Bence 10K kesinlikle yeterli olur. AMD işlemcilerin uzun süredir ısınma sorunu yok. Intel'lerden farklı bir durum olmaz orta da. Zaten hava soğutucu da önerdim rahatlıkla soğutur o işlemciyi.

Peki yine merakımdan soruyorum neden sıvı soğutma değil normal soğutma?
10 k normal bir ekipman için yeterli olabilir fakat ben her şeyi kablosuz istediğim için sıkıntı çıkarabilir. Bir de işin içinde mikrofon ve webcam var tabii.

Peki yine merakımdan soruyorum neden sıvı soğutma değil normal soğutma?
10 k normal bir ekipman için yeterli olabilir fakat ben her şeyi kablosuz istediğim için sıkıntı çıkarabilir. Bir de işin içinde mikrofon ve webcam var tabii.
Kablosuzlar için de yeterli olur hocam. Onun için konu açabilirsiniz. Sıvı soğutmaya gerek olmadığı için atmadım. 7600'ü iyi bir hava soğutucu soğutabilir.

4070 Ti'a verdiğiniz paranın hakkını tam olarak göremezsiniz.

O zaman almışken iyisini alalım bence de. Ana monitörüm olarak 1080'i kullanırım diğerini de yana koyarım şimdilik. Hikaye oyunu oynama planım olmadığı için.

Kablosuzlar için de yeterli olur hocam. Onun için konu açabilirsiniz. Sıvı soğutmaya gerek olmadığı için atmadım. 7600'ü iyi bir hava soğutucu soğutabilir.

Zaten kafamda az çok belirledim aslında, sadece klavye bulamadım. Mouse 1 k mikrofon 3 k webcam 3 k kulaklık da 2-3 arası. 10 oldu evdeki hesap çarşıya uymadı :D

Kulaklık olarak bu iki model öneriliyor genel olarak ama yine de konu açmanızda fayda var hocam.

Kulaklık olarak bu iki model öneriliyor genel olarak ama yine de konu açmanızda fayda var hocam.

Hocam teşekkür ederim tekrardan fakat Arctis 1 var şu an kablolu elimde 4.5/10 kulaklık. Razer'i bilmiyorum ama benim gönlümden HyperX Cloud 2 kablosuz ya da Logitech geçiyordu. Bu arada açtım yeni konu sağ olasın.

Geri
Yukarı