70.000 TL her şey dahil sistem önerisi

Bütçe
70000

moqita

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese merhaba. Konu belirttiğim üzere her şey dahil sistem önerisi. Her şey dahilden kastım aslında kasa+monitör+ekipman.
Genelde oynadığım 2 oyun var hem diğer oyunları sevmiyorum hem de sistemim el vermiyor diye sadece Valorant ve LoL oynuyorum. Sistemim yüksek donanım gerektiren oyunları güzel grafiklerde oynatırsa onları da oynamayı düşünüyorum. Şu an fiyatlarla ilgili bir bilgim yok o yüzden bütçeyi aşmam ya da kısmam gerekirse ayarlayabilirim. İsteklerim şunlar;
Mümkünse 4000 serisi ekran kartı, sistemin içinde AMD istemiyorum(çok ön yargım var halen AMD'ye karşı),kasa+içindeki donanımlar RGB olursa güzel olur, 2 tane monitör(2-4K vs oynamayacağım oyunları muhtemelen FPS'ten kısmamak için hem de bütçeden dolayı 1080p 144-165 monitör yeterli),kablosuz klavye, kablosuz mouse, kablosuz kulaklık, mikrofon ve webcam. Son olarak tekrardan belirteyim fiyatları takip etmiyorum, bu bütçeyle toplanmaz derseniz anlarım.
Merakımdan da şunu sorayım, toplamak mı hazır almak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
5 bin TL ekipmanlara ayırırsanız şöyle bir şey toplanabilir:

65K etti sistem monitörlerle beraber. Monitör olarak böyle sağlam bir sistem toplanacaksa kesinlikle 2K olmalı hocam. Tek monitör olsa ekipmanlara biraz daha bütçe ayrılabilir ya da sistem de biraz yükseltme yapılabilir. Eğer fiyatı düşürmek isterseniz ekran kartı olarak 4070 ti alabilirsiniz:

Düşük bütçelerde hazır sistemler daha mantıklı ama yüksek bütçeler için F/P bir hazır sistem yok şu anda.

5 bin TL ekipmanlara ayırırsanız şöyle bir şey toplanabilir:

65K etti sistem monitörlerle beraber. Monitör olarak böyle sağlam bir sistem toplanacaksa kesinlikle 2K olmalı hocam. Tek monitör olsa ekipmanlara biraz daha bütçe ayrılabilir ya da sistem de biraz yükseltme yapılabilir. Eğer fiyatı düşürmek isterseniz ekran kartı olarak 4070 Ti alabilirsiniz:

Düşük bütçelerde hazır sistemler daha mantıklı ama yüksek bütçeler için F/P bir hazır sistem yok şu anda.

Hocam öncelikle dönüşün için teşekkür ederim. Madde madde düzeltmek istediğim şeyleri yazayım,
1 - Ekipmana 5 k ayıramam, zaten mikrofon+webcam 5 k tutucak muhtemelen.
2 - 2. monitör güzelmiş fakat ilk monitör çok büyük 15.6 inç laptop kullanıyorum alışmam bayağı uzun sürer ki zaten o kadar büyük monitör istemiyorum açıkçası. Hem de 2 monitör de aynı olsun istiyorum.Ayrıca 2k olmasa ne olur olsa ne olur aradaki farkı tam bilmiyorum nedir fark tam olarak?
3 - AMD olmasa içinde yerine Intel işlemci koyulsa olmaz mı?
4 - Yayın açıyorum aynı zamanda o yüzden yayında oyun oynarken sabit 300 vs FPS alsam bana zaten yeter o yüzden 4080 yerine 4070 Ti daha mantıklı geldi.

Hocam öncelikle dönüşün için teşekkür ederim. Madde madde düzeltmek istediğim şeyleri yazayım,
1 - Ekipmana 5 k ayıramam, zaten mikrofon+webcam 5 k tutucak muhtemelen.
2 - 2. monitör güzelmiş fakat ilk monitör çok büyük 15.6 inç laptop kullanıyorum alışmam bayağı uzun sürer ki zaten o kadar büyük monitör istemiyorum açıkçası. Hem de 2 monitör de aynı olsun istiyorum.Ayrıca 2k olmasa ne olur olsa ne olur aradaki farkı tam bilmiyorum nedir fark tam olarak?
3 - AMD olmasa içinde yerine Intel işlemci koyulsa olmaz mı?
4 - Yayın açıyorum aynı zamanda o yüzden yayında oyun oynarken sabit 300 vs FPS alsam bana zaten yeter o yüzden 4080 yerine 4070 Ti daha mantıklı geldi.
Bu kartın hakkı 2k. 1080p'de 13700 falan almadığınız sürece darboğaz olacaktır. Yani 2k ve 1080p'de ortalama aynı FPS'leri alırsınız.

Şart değil ama yeni nesil oyunları oynarken sizin açınızdan görüntü avantajı olur. Valorant ve LoL'ü 2K'da oynamazsın zaten. Belki oynadığınız oyunlar ve 1080P'de oynayacağınız için 4070+ çok daha iyi bir işlemci olabilir.

Attığınız monitörlerden ikincisi mi 2 k? Eğer değilse 2 k 2 tane monitör önerebilir misiniz 24 inç mümkünse 1,0.5 ms.

Attığınız monitörlerden ikincisi mi 2 k? Eğer değilse 2 k 2 tane monitör önerebilir misiniz 24 inç mümkünse 1,0.5 ms.
Bu veya arkadaşın attığı MSI, gözüne güzel duranı al. Bence 1 tane 2k 1 tane 1080p 240hz alman daha iyi olur. FPS oyunları oynuyorsun sonuçta.

Hocam bunlar 46K yapıyor. Attığım monitörden iki tane ya da bir tanesini bu olacak şekilde alabilirsiniz:

Monitörlerle beraber 60K falan yapıyor. Ekipman için 10K civarında bütçe yeter mi?

İşlemci olarak İntel alırsanız 13400f almalısınız ama o da 7600 kadar iyi bir işlemci değil. AMD işlemcilerinin hiç bir sorunu yok. Bu bütçelerde AMD almak daha mantıklı.

Bu veya arkadaşın attığı MSI, gözüne güzel duranı al. Bence 1 tane 2K 1 tane 1080p 240Hz alman daha iyi olur. FPS oyunları oynuyorsun sonuçta.

Hocam bu da güzelmiş. 1 tane 2 k 1 tane 1080p alırsam 1080P'yi mi oyunlarda kullanacağım?

Yeni konular

Geri
Yukarı