70 Bin Liraya Hangi Arabalar Alınabilir?

Opel Astralara bakabilirsin. Bir kaç ilanına göz gezdirdim 75.000 TL'ye 2018 sıfır gibi arabalar vardı KM 20.000 yoktu. Ama hepsi ağır hasar kayıtlı. O fiyata sağlam Fluence alırdım ben olsam. Veya Civic'de düşünülebilir ama biraz fazla yakıyor.

• 1.2 Jetta (Blue Motion olmayan model. Blue Motion'lar pahalı).
  • 1.0 Focus.
  • Honda Civic 2011-2012 arası 1.6 benzinli.

Bu üçü harici faso fiso.
Alfa Romeo'ya bulaşma. İstatistiksel olarak en çok arıza çıkaran araçlar, araştırabilirsin.
Opel araçlar yukarıdakiler kadar değer kazanmıyor ya da değerini korumuyor. Ama en az Volkswagen kadar sağlamdır, şüphen olmasın.
Renault tavsiye etmem. Hele fluence hiç. 1.5 dizel joy modeli var arkadaşımda ıvıra zıvıra nem kapıyor. Kaporta malum Reno.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye Fanboyluk yapmayın. Hem joy paket var diyorsunuz hem de kötülüyorsunuz. Hiç bir markanın boş paketi alınmaz. Binin bir 2019 Icon Talisman'a. Farkı görürsünüz.

Özellikle sedan demişsin ama sedanı ile sadece 50Lt bagaj farkı var, 2012 Sport veya Cosmo paket Astra J hatchback makyajsız kasa. 1.4T 140 Beygir. Yaklaşık 100KM/11Lt yakar ama konforu, yol tutuşu, malzeme kalitesi sınıfında daha iyisini bulabilecegini sanmıyorum. İlla sedan dersen aynı 1.4T motorlu veya 2.0CDTİ motorlu Insignia bakabilirsin. Onlar da fazla yakarlar ama konforundan ödün vermezler.

30 Bin TL sıfır faiz ile 1.4 Fiat Egea'nın en dolu versiyonu olan Mirror'u alabilirsin Kasım sonu 95 bin TL idi. En boş paketi ise 80 bin TL. Tavsiye etmem ama illa ikinci el yüksek KM bir araç alacaksan ben olsam Toyota alırdım bu markanın gerçekten sağlamlık ve dayanıklık konusunda nam yapmış bir marka. Konfor istiyorsan Alman sağlamlık istiyorsan Japon alacaksın bence 2. elde en önemli kriter sağlamlık olduğu için Toyota düşün derin.

Özellikle sedan demişsin ama sedanı ile sadece 50Lt bagaj farkı var, 2012 Sport veya Cosmo paket Astra J hatchback makyajsız kasa. 1.4T 140 Beygir. Yaklaşık 100KM/11Lt yakar ama konforu, yol tutuşu, malzeme kalitesi sınıfında daha iyisini bulabilecegini sanmıyorum. İlla sedan dersen aynı 1.4T motorlu veya 2.0CDTİ motorlu Insignia bakabilirsin. Onlar da fazla yakarlar ama konforundan ödün vermezler.
Sadece bagaj için istemiyorum sedanı. Aile arabası olarak kullanılacağı için biraz daha geniş istiyorum.

@Silinen üye Fanboyluk yapmayın. Hem joy paket var diyorsunuz hem de kötülüyorsunuz. Hiç bir markanın boş paketi alınmaz. Binin bir 2019 Icon Talisman'a. Farkı görürsünüz.

Kardeş sende anlama güçlüğü var galiba. Aracın paketiyle, mekanik donanımı bambaşka, apayarı şeyler. Joymuş, touchmış, iconmuş bunların hepsi sürüş konforuyla ilgili mevzular. Renault araçların süspansiyonundan, emisyonuna, kaporta trim grubu sağlamlığından, motor-hareket parçalarına tamamı Honda ve Volkswagen araçlara göre kıyas kabul etmez. Ben hiçbir markanın fanboyu, satış temsilcisi değilim ama sen kesinlikle öylesin. Ayrıca Talisman ne alaka? İlan başlığını oku, benim yazdığım yorumla bağdaştır bence. Senin yorumunla bizim olayımız farklı yerlerde. Eğer senin üzerinde durduğun mevzuyu tartışıyorsak, 2019 Talisman, 2019 Passat, 2019 Civic, 2019 Mondeo araçları bir torbaya koyalım. Bakalım sıralama ne olacak?

Kardeş sende anlama güçlüğü var galiba. Aracın paketiyle, mekanik donanımı bambaşka, apayarı şeyler. Joymuş, touchmış, iconmuş bunların hepsi sürüş konforuyla ilgili mevzular. Renault araçların süspansiyonundan, emisyonuna, kaporta trim grubu sağlamlığından, motor-hareket parçalarına tamamı Honda ve Volkswagen araçlara göre kıyas kabul etmez. Ben hiçbir markanın fanboyu, satış temsilcisi değilim ama sen kesinlikle öylesin. Ayrıca Talisman ne alaka? İlan başlığını oku, benim yazdığım yorumla bağdaştır bence. Senin yorumunla bizim olayımız farklı yerlerde. Eğer senin üzerinde durduğun mevzuyu tartışıyorsak, 2019 Talisman, 2019 Passat, 2019 Civic, 2019 Mondeo araçları bir torbaya koyalım. Bakalım sıralama ne olacak?
Kardeşim kusura bak fanboyluk yapan sensin. Ben Renault'un abartıldığı kadar kötü bir firma olmadığını söylüyorum. Sen sağlamlık kıyas etmez diyorsun da karşılaştırma biçimin yanlış. Adamlar Volvo gibi sağlamlık, Ferrari gibi güç vadetmiyor. Türkiye'de en alınabilir firma Renault. 2. El Piyasası çok iyi. Parçaları çok ucuz ve çok kolay bulunuyor. Araba az da yakıyor. Bizde 1.5 DCI Symbol Joy 90BG var. 1 depo ile 1300 KM yol gittik hala daha 1 diş mazot vardı. E daha ne yapayım ben senin saydığın özellikleri. İnsanımızın alım gücü belli. Burası Amerika değil ki senin saydığın gibi Amerikan, Japon veya Alman otomobili alalım. Renault düşük bütçe de çok iyi o dediğin markaların üretim amacı ve hitap ettikleri farklı. 2019 Passat bildiğin makam arabası. Demek istediğim bu ülkede bu parayla en iyi Renault alınır. Ha sizin çok paranız vardır buyrun Type R, Arteon, Mondeo hatta BMW 7 serisi. Hepsi emrinize amade. Renault'u bu firmalarla karşılaştırmak zaten saçmalık. Bunlara rakip bir arabası yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı