Kule tipi soğutma nasıldır?

xorram

Picopat
Merhaba arkadaşlar, ben soğutucu fan almak istiyorum arkadaşların hepsi stok fan yetersiz gelir diyorlar. Kule tipi fan almak istiyorum bir görsel ekledim o kule tipi fan mıdır?

Kule tipi fan ve stok fan 2'si birden olur mu?

Dosya Ekleri

• 9F3108C7-1F3E-4C2B-9332-1E5D5FCE6A3D.jpeg
    9F3108C7-1F3E-4C2B-9332-1E5D5FCE6A3D.jpeg
    83 KB · Görüntüleme: 56
bütçeniz yüksek ve ihtiyaç duyduğunuz soğutma kapasitesi de yüksek ise; sıvı soğutma kullanmanız kaçınılmaz. Ancak gündelik kullanımda ki buna oyun da dahil, hava soğutmanın üstesinden gelemeyeceği durum pek mümkün görünmüyor.

Bu attığın kule tipi bir fan değil. Kule tipi olanlar dik duruyor, bir giriş bir de çıkış fan takılabiliyor. Soğukluğu metal iletkenler aracılığıyla işlemciye iletiyor.

4C73F0E7-771B-4B25-910B-5AAB0ED3A84C.jpeg

Örneğin bu kule tipidir. İşlemciye değen kısım aşağıdaki metal kısımdır.

Kule tipi soğutucular stoklara göre çok daha iyidir. Ben stok fandan kule tipine geçtiğimde 20 dereceye yakın sıcaklık düşüşü yaşadım. Benim kullandığım model ID Cooling SE 224 XT Red. Yine bu forumdan tavsiye almıştım. Çok memnunum öneririm.

Merhaba arkadaşlar, ben soğutucu fan almak istiyorum arkadaşların hepsi stok fan yetersiz gelir diyorlar. Kule tipi fan almak istiyorum bir görsel ekledim o kule tipi fan mıdır?

Kule tipi fan ve stok fan 2'si birden olur mu?
Dandik yapısı var 9 cm olan intel fanlarının 12 cm ve ışılı hali. İkisi nasıl aynı anda olabilir hocam biz 1 kasanın içine 2. kasayı sokuyor muyuz?? hahah.

Bu attığın kule tipi bir fan değil. Kule tipi olanlar dik duruyor, bir giriş bir de çıkış fan takılabiliyor. Soğukluğu metal iletkenler aracılığıyla işlemciye iletiyor.

Eki Görüntüle 1619882

Örneğin bu kule tipidir. İşlemciye değen kısım aşağıdaki metal kısımdır.

Kule tipi soğutucular stoklara göre çok daha iyidir. Ben stok fandan kule tipine geçtiğimde 20 dereceye yakın sıcaklık düşüşü yaşadım. Benim kullandığım model ID Cooling SE 224 XT Red. Yine bu forumdan tavsiye almıştım. Çok memnunum öneririm.
Bak hocamınki ne güzel.

Bunların ikisi gayet güzel alınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı