7000-7500 TL RX 5700XT sistem toplama

Okidoki0

Centipat
Arkadaşlar İncehesap'tan dizdiğim hazır sistemi çöp etmelerinden dolayı Battle-Gold, sebebiyse kasa değiştirdiler, 2060 Super'li diziyordum değişimden sonra 5700XT'li bir sisteme geçme kararı aldım. 5700XT'li sistem dizmeye çalışıyorum. Aylık 12 taksit imkanının olması çok önemli açıkcası, bu dizdiğim kasa da halihazırda biraz bütçemi aşıyor nereden kısabilirim diye düşünüyorum. Ayrıca fikirlerinizi almak istiyorum hiçbir şey gösterişli veyahutta RGB falan olmak zorunda değil açıkcası umrumda da değil sadece iyi performans verse yeter diyorum. HDD ve SSD'yi sistemden çıkarttım, bende varlar.

Ekran kartı: Sapphire Pulse AMD Radeon RX 5700XT 8GB 256Bit GDDR6 DX(12) Fiyatı
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3,6GHz 35MB Cache Soket AM4 İşlemci Fiyatı
Anakart: Asus Tuf B450M-Plus Gaming AMD B450 AM4 DDR4 4400 Mhz mATX Fiyatı
RAM: CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance RGB PRO Beyaz 3200MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram | ITOPYA
Kasa: COOLER MASTER MasterBox MB511 ARGB 650W 80+ Tempered Glass USB 3.2 Mid Tower Kasa | ITOPYA
Acaba arkadaşlar nereden kısabilirim, PSU kasa ayrı alarak kısabilir miyim? RAM'den kısabilir miyim? Bunlar bana öneri olarak geldi, ben seçmedim kısılabilir diye düşündüğüm için yazıyorum, RGB'siz daha ucuz tutar diye düşünüyorum. Tekrardan 12 taksit imkanının olması çok önemli arkadaşlar.
Ek olarak: Şu şekilde ayda 652 TL tutuyor, bir düzeltme yapabilir miyiz ekran kartı iyi midir kendisini bu posttan aldım F/P olarak. Tekrardan yorumlarınız için teşekkür ediyorum.
RX 5700 XT Özeti, En İyi ve En Kötü Kartlar - Technopat Sosyal
++++++++++++

Son düzenleme:
Anakart olarak bu model işinizi görür. Başlıkta 2133 yazdığına bakmayın. 3200 MHz desteği var.

Bellek olarak da bunları alabilirsiniz. Toplamda 450 lira civarı tasarruf yapmış olursunuz.

Anakart olarak bu model işinizi görür. Başlıkta 2133 yazdığına bakmayın. 3200 MHz desteği var.

İtopyada 30 tl pahalı fakat 12 taksit desteği varmış , 750 tl den ucuz değerlere hp 12 taksit vermiyor .Tamamdır hocam bunun için teşekkür ederim bu beni aylık 20 tl rahatlatır , sistem hakkında ne düşünüyorsunuz kasa psu alınarak daha ucuza gelebilir mi yoksa bu şekilde iyi mi ?

Son düzenleme:
Sistem güzel. Kasa ve güç kaynağını ayrı ayrı alırsanız biraz daha ucuza gelebilir. Kasa olarak bunu da alabilirsiniz. 150 lira daha ucuz.

Çok teşekkür ederim hocam. Evde montaj yapacağım için ek olarak almam gereken bir şey var mı termal macun dışında , evde babam teknisyen olduğu için yeterince tornavida takımımız var.
Ek olarak başka yorumlar da alabilirim.

R5 3600 seçip HyperX Fury SSD seçilip alınabilir.
Hocam bu şekilde bütçemi fazla aşıyor 700 tl gibi bi ödeme yapıyorum aylık . Ben zaten postu nasıl düşürebilirim amacıyla atmıştım :(

Geri
Yukarı