7000-8000 TL’ye RTX 2060 sistem toplama

Heimdall123

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, şu anda 7-8 bin TL'ye RTX 2060 olan bir sistem (monitörsüz) toplayabilir miyim? Daha önce hiç sistem toplamadım. Fazla bilgim yok ve sürekli değişen fiyatlardan dolayı eski konular yardımcı olmuyor.

Selamlar, şu anda 7-8 bin TL'ye RTX 2060 olan bir sistem (monitörsüz) toplayabilir miyim? Daha önce hiç sistem toplamadım. Fazla bilgim yok ve sürekli değişen fiyatlardan dolayı eski konular yardımcı olmuyor.
Battle Gold [webtekno] | RTX 2060 6G 16GB DDR4 480GB SSD Gaming PC - incehesap.com sizce bu iyi mi (sizin için)
EASTERGAMERS/ASUS ROG STRIX RTX 2060 OC 6GB/AMD Ryzen 5 3600/16GB DDR4/500GB NVMe M.2 SSD/Geforce RTX RayTracing PC | ITOPYA bu da olabilir belki

Eline sağlık gayet iyi.

Bu da benim aldığım sistemdi. Ben de farklı şekillerde kurmuştum ancak bu daha cazip gelince hazır olarak bu sistemi aldım. RAM hızı düşük gelebilir ancak gayet yeterli seviyede yine de alınabiliyorsa 3200 MHz alınmalı.

Dosya Ekleri

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    25,6 KB · Görüntüleme: 119
Son düzenleyen: Moderatör:

Arkadaş yukarıya da atmış , ben de şimdi sipariş verdim ve bu gayet uygun bi set(İtopya'daki set.).Torqun'un attığı anakart 3600 mhz ,İtopyadaki 4400mhz .Ekran kartı zaten ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 192 bu kat be kat daha iyidir diye düşünüyorum.Ram'ler onunki Gskill 3200 , itopyadaki Corsair 3000 mhz. İşlem soğutucu almana gerek yok çünkü Ryzen 5 3600 zaten soğutucu ile satılıyor,ayrıyetten onu söküp bunu takmak istiyorum diyorsan ayrı.Eğer almadım diyorsan bi düşün,çünkü İtopya'daki sanırım yayıncı bilgisayarı ve ekran kartı başlı başına 4.500 TL. Normalde bu sistem 9 bin tl civarı tutar, büyük ihtimalle geçer.

@peK
Hocam lütfen bilmiyorsanız yorum yapmayın. Arkadaşı da yanlış yönlendireceksiniz. 4400MHz RAM mi kullanıyorsunuz? 4400MHz'i ne yapacaksınız? Benim seçtiğim anakart, sizin tavsiye ettiğiniz sistemdeki anakarttan iyi. En azından pasif soğutması var.

Ekran kartına gelirsek sizin önerdiğiniz ekran kartı "RTX 2060" benim önerdiğim "RTX 2060 Super". Ekran kartı ROG Strix olunca performans artmıyor :)

RAM'lere gelirsek, benim seçtiğim RAM'ler 3200MHz; sizinkiler 3000MHz. Sanırım G.Skill'in kötü bir marka olduğunu düşünüyorsunuz ancak değil.

İşlemci soğutucusuna da gelirsek, işlemci zaten bir soğutucu ile geliyor. Bu doğru ancak o soğutucu o işlemciye yetmiyor. Yük altında 95 dereceye kadar çıkabilirsiniz. Bu yüzden o işlemciye güzel bir kule tipi soğutucu almak gerekiyor.

Son olarak da o sistemi alarak hata yapmışsınız. İade etme şansınız varsa bence iade edin ve bütçenizi belirterek bir bilgisayar toplama konusu açın. Anlayan arkadaşlar size yardımcı olacaktır. Ayrıca şimdi kalkıp, bilip bilmeden bu sistemi savunmaya devam etmeyin.

Edit: Kasa ve PSU'dan bahsetmeyi unutmuşum. O kasa ve PSU vasat. PowerBoost almayın diye bağırıyoruz forumda :D

@peK O sistemi alarak yanlış yapmışsınız. Kasa, PSU(C4) çok kötü. Anakart 4400 MHz RAM destekliyor diye güzel anakart olmuyor. O anakarttan çok çekenler oldu. 7800'e mis gibi 2060 Super'li bilgisayar alınır. SSD'niz de kronik sorunlu zaten. Lütfen bilmeden yorum yapmayın ve iade şansınız varsa iade edin.

@peK
Hocam lütfen bilmiyorsanız yorum yapmayın. Arkadaşı da yanlış yönlendireceksiniz. 4400MHz RAM mi kullanıyorsunuz? 4400MHz'i ne yapacaksınız? Benim seçtiğim anakart, sizin tavsiye ettiğiniz sistemdeki anakarttan iyi. En azından pasif soğutması var.

Ekran kartına gelirsek sizin önerdiğiniz ekran kartı "RTX 2060" benim önerdiğim "RTX 2060 Super". Ekran kartı ROG Strix olunca performans artmıyor :)

RAM'lere gelirsek, benim seçtiğim RAM'ler 3200MHz; sizinkiler 3000MHz. Sanırım G.Skill'in kötü bir marka olduğunu düşünüyorsunuz ancak değil.

İşlemci soğutucusuna da gelirsek, işlemci zaten bir soğutucu ile geliyor. Bu doğru ancak o soğutucu o işlemciye yetmiyor. Yük altında 95 dereceye kadar çıkabilirsiniz. Bu yüzden o işlemciye güzel bir kule tipi soğutucu almak gerekiyor.

Son olarak da o sistemi alarak hata yapmışsınız. İade etme şansınız varsa bence iade edin ve bütçenizi belirterek bir bilgisayar toplama konusu açın. Anlayan arkadaşlar size yardımcı olacaktır. Ayrıca şimdi kalkıp, bilip bilmeden bu sistemi savunmaya devam etmeyin.

Edit: Kasa ve PSU'dan bahsetmeyi unutmuşum. O kasa ve PSU vasat. PowerBoost almayın diye bağırıyoruz forumda :D
Evet bilmiyorum,daha 2 gün önce araştırmaya başladım ki bu araştırma bile sayılmaz.Dediklerinizde haklı olabilirsiniz,bunun için cevap verebilecek bir bilgi ve kapasiteye de sahip değilim.Bu sistemi arkadaşım attı ve ekran kartının fiyatına bakıp öbürlerini de kabataslak toplayınca ucuza kapattım diye düşündüm ve abime siparişi verdirdim.Zaten başının etini yedim , bir de abi iptal et mi diyeceğim :'( . Bir de kendi konumda belirttiğim gibi bu parçaları ayrı ayrı sitelerden toplarım toplamasına ama bir tandığım ve güvenebileceğim bunları birleştirip kuracak birisi yok çevremde.Bu yüzden hazırlanıp getirilmesi benim için daha uygun olur.Ekran kartları hakkında daha çok şey öğrenmeye hazırım.Ana karta gelince arkadaşım ramlerin de bu frekansa kadar çıkabilir demişti.Pek de önemli değil.Bu kadar küçük şeylere takılırsam işin içinden çıkamam.Her kafadan farklı bir ses çıkıyor çünkü.Öbürü diyor bu kötü şu iyi , bir başkası diyor onu alma kötü vs. vs. uzayıp gidiyor.

Geri
Yukarı