7000 TL Bütçeli Her Şey Dahil Sistem Toplama

@Hı ım Trianon'nun toplamış olduğu sistemi ne yazıkki alamıyorum. Çünkü parayı peşin olarak vereceğim, kendim toplayarak risk almak istemiyorum. Vatan bilgisayar gibi bir mağazanın sorumluluğunda olsun ki, parçaya bir şey olması durumunda sorumluluk benim değil onların olsun. AMD sistemlerin arasında kararsız kaldım. İkisi de birbirinden güzeller. İntel'e pek içim ısınmadı... @Plyra

@Hı ım Trianon'nun toplamış olduğu sistemi ne yazıkki alamıyorum. Çünkü parayı peşin olarak vereceğim, kendim toplayarak risk almak istemiyorum. Vatan bilgisayar gibi bir mağazanın sorumluluğunda olsun ki, parçaya bir şey olması durumunda sorumluluk benim değil onların olsun. AMD sistemlerin arasında kararsız kaldım. İkisi de birbirinden güzeller. İntel'e pek içim ısınmadı... @Plyra

Peki. Şimdiden hayırlı olsun.

Arkadaşa BİOSları feci durumda ve ağırlıklı olarak oyunlarda optimizasyon problemleri yaşayan AM4 platformunu önermenize şaşırdım. PC'yi Vatan'da toplayacak ve ailesinin sorumluluğunda birisi için şu anda bilgisayar kurtlarının tahammül ve tolere edebileceği sorunları ve çözümleri olan bir platform yerine işlemciyi taktıktan sonra unutması pek bir şey kaybetmeyeceği LGA 1151 daha iyi bir tercih olur. Çoğu kullanıcı bu forumda hype peşinde koşup bir çok şeyi önemsiz görüyor. Bu arkadaşı da beta tester yapmayın.

Arkadaşa BİOSları feci durumda ve ağırlıklı olarak oyunlarda optimizasyon problemleri yaşayan AM4 platformunu önermenize şaşırdım. PC'yi Vatan'da toplayacak ve ailesinin sorumluluğunda birisi için şu anda bilgisayar kurtlarının tahammül ve tolere edebileceği sorunları ve çözümleri olan bir platform yerine işlemciyi taktıktan sonra unutması pek bir şey kaybetmeyeceği LGA 1151 daha iyi bir tercih olur. Çoğu kullanıcı bu forumda hype peşinde koşup bir çok şeyi önemsiz görüyor. Bu arkadaşı da beta tester yapmayın.

Ne desem boş. Siz Ryzen'i FX serisiyle karıştırmışsınız.

Arkadaşın sistem toplama konusunu genel bir tartışmaya çekmemek için gerekli dokümanı atmayacağım ama problemler konusunu gözardı edip ürün alındıktan sonra bir çok insan burada üç maymunu oynayacak.

R7 serisi kendisine oyunlarda yük bindiğinde GPU'ya entegre olamıyor. GPU kullanımını %99'da tutamıyor (JayzTwoCents ve bir çok incelemenin bahsettiği durum) ve rakip ürünlerin ortalamada oyuna göre 10-20 fps gerisine düşüyor. Bir çok oyunda 10 fps göz alınabilir bir değerken min fps değerlerinde ve frame time değerlerinde iş daha kötü, çakılıyor. Aşmak için SMT kapatılıyor(8 çekirdek vaziyeti işlemci kullanımı espirisi kalmıyor Zen'in) daha yüksek çözünürlüğe ayarlara geçilip FPS kısılıyor. Elveda yüksek FPS. Bu problemin sebebi 16 çekirdeğe optimizasyon. Şuan yanlış biliyorsam düzeltin 12 çekirdeğe optimizasyonu olan bir tek oyun var. Ve önümüzdeki 2-3 senede oyunların 6 çekirdeğe ölçeklenmesini umut ediyoruz. AMD'nin SMT'sinin ciddi problemleri var belki Zen 1'de düzeltilemeyecek bilmiyoruz. Çünkü AMD son açıklamasında her şey normal çalışıyor dedi. SMT probleminin çözülmesi bile defalarca yapılacak BİOS, Win ve oyun güncellemelerine bağlı. Tekrar hatırlatayım arkadaş bilgisayarı Vatan'dan alabilecek seviyede bir risk düzeyinde.

Konu dağılmasın diye uzun uzun yazmayacağım bütün testler ortada ama hala bu ryzen çılgınlığını anlamıyorum neyse intel ve nvidia sistem toplamasın İ7 7700 ve msı gtx 1070 Gaming seni uzun süre götürecektir

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı