7000 TL Civarı FPS Oyun Sistemi Tavsiyesi

PsychoG

Hectopat
Daha fazla  
Ortada bilgisayar için herhangi bir çevre bileşeni dahi yok. 144 Hz bir monitör ve bu monitörün BF V, CoD ve türevi oyunlarda en iyi ya da en iyiye yakın kalitede grafik ayarlarıyla ortalama tam kapasiteyle kullanılması hedefleniyor.

Net bir bütçe yok fakat monitör ve fare dahil 7000 TL civarı bir bütçe ayrılması planlanıyor.

Gerekli Ürünler:

-Tüm bileşenleriyle bir kasa: (Genel olarak ASUS tercih)
-Monitör: (BenQ XL2411 düşünüyorum. Muadili önerileriniz de varsa değerlendirmek isterim)
-Fare: (Logitech yüksek öncelikli tercih)

Ortada bilgisayar için herhangi bir çevre bileşeni dahi yok. 144 Hz bir monitör ve bu monitörün BF V, CoD ve türevi oyunlarda en iyi ya da en iyiye yakın kalitede grafik ayarlarıyla ortalama tam kapasiteyle kullanılması hedefleniyor.

Net bir bütçe yok fakat monitör ve fare dahil 7000 TL civarı bir bütçe ayrılması planlanıyor.

Gerekli Ürünler:

-Tüm bileşenleriyle bir kasa: (Genel olarak ASUS tercih)
-Monitör: (BenQ XL2411 düşünüyorum. Muadili önerileriniz de varsa değerlendirmek isterim)
-Fare: (Logitech yüksek öncelikli tercih)

XL2411'de Display Port yok. DP girişi olan bir monitör almanı tavsiye ederim. Aynı monitör vardı. RTX 2080 Kartımda DVI girişi olmadığı için monitörü değiştirmek zorunda kalmıştım. Buda böyle bir anımdır. :)

XL2411'de Display Port yok. DP girişi olan bir monitör almanı tavsiye ederim. Aynı monitör vardı. RTX 2080 Kartımda DVI girişi olmadığı için monitörü değiştirmek zorunda kalmıştım. Buda böyle bir anımdır. :)
Düşünmedim de değil ama tabi gelecek olan sistem tavsiyelerine göre değişecek haliyle, teşekkürler hatırlatma için 👍
Anakart: Gigabyte B450M S2H
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
RAM: Crucial Ballistix 8GB 3000mhz
Ekran Kartı: INNO3D GeForce RTX 2060 Twin X2
SSD: Crucial BX500 240GB
PSU: FSP FSP700-60AHBC
Kasa: RAIDMAX SIGMA
Monitör: Viewsonic Vx2458-C-Mhd
Mouse: SteelSeries Rival 310

Toplamda 7190 TL tutuyor. Bu tarz bi' sistem toplanılabilir.
Çok teşekkür ederim. Bir inceleyeyim ben de bu arada başka arkadaşlardan da gelecek sistem önerileriyle durumu istişare de ederiz.

Anakart: Gigabyte B450M S2H
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
RAM: Crucial Ballistix 8GB 3000mhz
Ekran Kartı: INNO3D GeForce RTX 2060 Twin X2
SSD: Crucial BX500 240GB
PSU: FSP FSP700-60AHBC
Kasa: RAIDMAX SIGMA
Monitör: Viewsonic Vx2458-C-Mhd
Mouse: SteelSeries Rival 310

Toplamda 7190 TL tutuyor. Bu tarz bi' sistem toplanılabilir.

Güzel sistem, sadece bir önerim olacak anakartı 100tl daha verip asRock b450 pro4 alabilirseniz çok daha sağlıklı olur düşüncesindeyim

Güzel sistem, sadece bir önerim olacak anakartı 100tl daha verip asRock b450 pro4 alabilirseniz çok daha sağlıklı olur düşüncesindeyim
Olabilir. Asrock olan 4 RAM slotuna sahip. Onun dışında benzer overclock performansı vereceklerdir. Faz sayıları neredeyse aynı. Bütçeye aşırı yük olmazsa almışken Asrock olanı almak daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı