7000 TL Civarı FPS Oyun Sistemi Tavsiyesi

Yazdıklarınız için teşekkür ederim. Bu aralar pek müsait değilim. Ancak her boş olduğumda foruma uğruyorum. Buradan Discord kullanıcı ismime ulaşabilirsiniz. Aramalara dönemesem bile her yazınıza er ya da geç cevap veririm. Fiyatlar için Akakçe, Sinerji ve Teknobiyotik sitelerine göz atıyorum. Daha uyguna bulduğunuz sitelerden elbette alabilirsiniz.
Discord kullanıcı adınızda hata olduğunu söylüyor. İsterseniz bir kontrol edin yada siz beni Giray\PsychoG/31 #3306 olarak ekleyebilirsiniz.

Ekran kartını ayrı almalısınız.Normalde bütçeyi aşmazdı bu sistem. Dolar yüzünden bileşenlere zam geldi. Bu sisteme 5000-5100 TL para vereceksiniz, geriye kalan paraylada da monitör ve fare alabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim çalışmanız için. @Tolga Samet ne düşünüyorsunuz @Aghayev13 'in önerdiği sistem için? Hep birlikte bir değerlendirme şansımız olur mu acaba?

İşlemci Intel'e bu model ile geçince hız bakımından arada muazzam fark var. Intel'in oyun tarafındaki rolünün bu duruma bir etkisi olur mu, açığı kapatır mı bilemedim. Kasa olarak problem değil ama zannederim SilverStone Strider Essential 600W daha iyi bir seçenek...

@Tolga Samet ne düşünüyorsunuz @MenT4LisT 'in önerdiği sistem için? Hep birlikte bir değerlendirme şansımız olur mu acaba?
Intel tarafında gayet mantıklı bir sistem olmuş. Üzerinde birkaç oynama ile alınabilir. Ayrıca farklı sitelerden daha ucuza toplanılabilir. Bu arada eski topladığım sistemin parça fiyatları biraz artmış. Hatta dün akşam başka bi' arkadaşa toplarken gözümün önünde fiyat değişti. Bana sorarsanız hızlı karar verip almanız sizin için daha iyi olacaktır.

Intel tarafında gayet mantıklı bir sistem olmuş. Üzerinde birkaç oynama ile alınabilir. Ayrıca farklı sitelerden daha ucuza toplanılabilir. Bu arada eski topladığım sistemin parça fiyatları biraz artmış. Hatta dün akşam başka bi' arkadaşa toplarken gözümün önünde fiyat değişti. Bana sorarsanız hızlı karar verip almanız sizin için daha iyi olacaktır.
Evet fiyatlar yönünde öyle bir durum var farkettim 😕 Intel tabanlı sistemi kıyaslarsak nihai sonuçta nasıl bir kıyaslama olur? F/p açısından muhtemelen cazip olacaktır ama ileriye dönük olma ve biraz daha iyi oyun deneyimi konusunda AMD daha mı iyi bir seçenek olur diye düşünüyorum.

Evet fiyatlar yönünde öyle bir durum var farkettim 😕 Intel tabanlı sistemi kıyaslarsak nihai sonuçta nasıl bir kıyaslama olur? F/p açısından muhtemelen cazip olacaktır ama ileriye dönük olma ve biraz daha iyi oyun deneyimi konusunda AMD daha mı iyi bir seçenek olur diye düşünüyorum.
Hocam ayrı sitelerden, tek tek toplarsanız daha ucuza gelebilir. Ben elimden geldiği kadar yardımcı olmağa çalıştım. Intel mi AMD mi ? Bu seçim size kalmış artık.
Sadece şunu söyleyebilirim, çek çekirdek konusunda daha önde olduğu için yüksek FPS vericektir. ( Intel )
Kasa bence iyi ama yinede illa değiştirmek istiyorsanız, Sharkoon TG4 veya Corsair Spec kasalara bakabilirsiniz. PSU olarak High Power 600W veya Silverstone 600W alınabilir.

Hocam ayrı sitelerden, tek tek toplarsanız daha ucuza gelebilir. Ben elimden geldiği kadar yardımcı olmağa çalıştım. Intel mi AMD mi ? Bu seçim size kalmış artık.
Sadece şunu söyleyebilirim, çek çekirdek konusunda daha önde olduğu için yüksek FPS vericektir. ( Intel )
Kasa bence iyi ama yinede illa değiştirmek istiyorsanız, Sharkoon TG4 veya Corsair Spec kasalara bakabilirsiniz. PSU olarak High Power 600W veya Silverstone 600W alınabilir.
Tabi tabi yanlış anlamayın lütfen tam olarak kendime de toplamadığım için biraz farklı bir durum var ortada ondan hassas davrandım. Uzun süredir gündemi takip etmiyorum ve bu ara pek vaktim yok diye sizlere danışmak istedim. Çok yardımcı oldunuz gerçekten, teşekkür ederim.
Bu arada sormayı unuttum @Tolga Samet 'in önerdiği sisteme göre ne kadar bir kare hızı artışı öngörüyorsunuz?
Ne gibi oynamalar mesela?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı