7000 TL HP i5-9300H ve GTX 1660 Ti Laptop Alınır mı?

Hocam eğer bütçeniz yetiyor ise (6449TL) bu laptopu tavsiye ederim. R7 3750h düzgün soğutma koşullarında (sabit tüm çekirdekler 3.9GHz ve cooling pad ile) i5 9300h dan %2 daha iyi. Ayrıca bu bütçede max 1650 alınabiliyorken bu laptop 1660ti max Q içermekte. CPU+GPU stress testinde işlemci 81 dereceyi geçmiyor ekran kartı ise 73 derece civarında. Yakın zamanda ben de elimdeki sistemi satıp sipariş vermeyi düşünüyorum.

Son düzenleme:
Monster konusunda çok şikayet var ve marka kalitesi olarak hiç güven vermiyor fakat lenovo, asus, dell konusunda gayet güzel övgüler duyuyorum ve kendim de asus kullanıyorum gerçekten mükemmel diyebilirim...
Belirttiğim modele ek olarak 1 Tb'lik harddisk eklersen sana maliyeti 7250 civari bir fiyata tekabül edecektir ve bence değer. 450 Tl gibi bir fiyata 1 Tb harddisk mi satıyor monster cidden, yuh artık!
Ben mediamarkt üzerinden 2 Tb Seagate harddisk getirttim (internet sitesinde bulunmuyor birkaç şubelerinde kalmış dışarıda en az 620 Tl gibi fiyattan satılıyordu ve 447 Tl'ye satın aldım) ve laptopuma kendim taktım canavar gibi kullanıyorum

Hocam eğer bütçeniz yetiyor ise (6449TL) bu laptopu tavsiye ederim. R7 3750h düzgün soğutma koşullarında (sabit tüm çekirdekler 3.9GHz ve cooling pad ile) i5 9300h dan %2 daha iyi. Ayrıca bu bütçede max 1650 alınabiliyorken bu laptop 1660ti max Q içermekte. CPU+GPU stress testinde işlemci 81 dereceyi geçmiyor ekran kartı ise 73 derece civarında. Yakın zamanda ben de elimdeki sistemi satıp sipariş vermeyi düşünüyorum.
yalnız bu pc 8gb ram ve 1000€+%20 vergi+kargo ücreti var. Sonuç olarak belirttiğiniz fiyattan çok daha yüksek bir fiyata mal oluyor.

yalnız bu pc 8gb ram ve 1000€+%20 vergi+kargo ücreti var. Sonuç olarak belirttiğiniz fiyattan çok daha yüksek bir fiyata mal oluyor.
Hocam vergileri dahil hesapladım ben(vergi +kargo ile 1043 euro) . TL ye çevirirseniz yüksek çıkıyor ancak euro üzerinden vergi +kargo dahil bu fiyat. Zaten bankalar otomatik çeviriyor. Şuan amazon.co.uk da ise sterlin üzerinden alırsanız 6640 tlye geliyor ve 16GB RAM modeli

Monster konusunda çok şikayet var ve marka kalitesi olarak hiç güven vermiyor fakat lenovo, asus, dell konusunda gayet güzel övgüler duyuyorum ve kendim de asus kullanıyorum gerçekten mükemmel diyebilirim...
Belirttiğim modele ek olarak 1 Tb'lik harddisk eklersen sana maliyeti 7250 civari bir fiyata tekabül edecektir ve bence değer. 450 Tl gibi bir fiyata 1 Tb harddisk mi satıyor monster cidden, yuh artık!
Ben mediamarkt üzerinden 2 Tb Seagate harddisk getirttim (internet sitesinde bulunmuyor birkaç şubelerinde kalmış dışarıda en az 620 Tl gibi fiyattan satılıyordu ve 447 Tl'ye satın aldım) ve laptopuma kendim taktım canavar gibi kullanıyorum
maalesef bütçeyi aşıyor. gtx1650 için i5 9300h fazlasıyla yeterli olur diye düşünüyorum, benim merak ettiğim kağıt üstündeki özellikler değil de kullanıcı yorumları, (ısınma problemi, fps, ekran - kasa kalitesi vs). gtx1650 için 7000 TL vermek pek içimden gelmiyor (o kadar bütçem de yok zaten, Gtx1660 ti olsaydı 600-700 TL lik kredi desteği ile alabilirdim, ama 1650 için gereksiz diye düşünüyorum.) aklımda daha önce de yazıp, ss attığım monster /acer/hp marka notebookların i5 9300h gtx1650 versiyonları var, bu üçü arasından hangisini önerirsiniz?
Hocam vergileri dahil hesapladım ben(vergi +kargo ile 1043 euro) . TL ye çevirirseniz yüksek çıkıyor ancak euro üzerinden vergi +kargo dahil bu fiyat. Zaten bankalar otomatik çeviriyor. Şuan amazon.co.uk da ise sterlin üzerinden alırsanız 6640 tlye geliyor ve 16GB RAM modeli
bi kontrol edeyim dedim de amazon hesabım bloke olmuş, açamıyorum :(
Amazon.com hesabım bloke olunca Amazon.com un diğer ülkelerdeki siteleri de aynı kişi adı ile hesap açtığında bloke ediyor

Son düzenleme:
maalesef bütçeyi aşıyor. gtx1650 için i5 9300h fazlasıyla yeterli olur diye düşünüyorum, benim merak ettiğim kağıt üstündeki özellikler değil de kullanıcı yorumları, (ısınma problemi, fps, ekran - kasa kalitesi vs). gtx1650 için 7000 TL vermek pek içimden gelmiyor (o kadar bütçem de yok zaten, Gtx1660 ti olsaydı 600-700 TL lik kredi desteği ile alabilirdim, ama 1650 için gereksiz diye düşünüyorum.) aklımda daha önce de yazıp, ss attığım monster /acer/hp marka notebookların i5 9300h gtx1650 versiyonları var, bu üçü arasından hangisini önerirsiniz?
Monster kullananların çoğu çok fazla servis sıkıntısı yaşadığından bahsediyor ve ben bu yüzden marka kalitesi olarak monsteri alınmaz buluyorum, tulpar t7 v19.3 alacaktım iyi ki almamışım diye seviniyorum.
Acer son zamanlarda gerçekten başarılı bilgisayarlar üretmekte fakat kasa tasarımı tam olarak gözüme hoş görünmüyor, kişisel birşey ama ben aceri alınır buluyorum
Hp konusunda aldığım bilgisayarı gerçekten çok hoşuma gitmişti ama yaptıkları davranış ve servis konusunda biraz zayıflığı yüzünden, ayrıca başka insanların yakındığı başlıca aşırı ısınma gibi şeylerden alınmaz diye görünüyorum.
O fiyat aralığında asus bulursan veya da msi, ardına bakmadan al geç...

Eğer o markalar arasından seçilecekse kesinlikle acer derim. Hepsinin malzeme kalitesi plastik ve ortalamalar çok yakın. Ancak acer ve monster hpye göre soğutma olarak önde. Bir arkadaşım 3 ay önce monster aldı (i7 9750h ve gtx1650) ve tek bir şikayeti var ki pili oyun oynarken 1 saat bile dayanmıyor olması. Acerı birazcık araştırdım ve pili dahil daha önde. Ama dediğim gibi üstte belirttiğim asusun alınması her açıdan daha mantıklı. Sayabileceğim tek eksiği klavyesinde türkçe karakterlerin olmamasıdır. Onu da klavye ezberi ile kapatabilirsiniz. Amazon vergiler dahil aldığı için direk elinize gelecek bir pc. Ileride de 8 GB ram ekleyip baya rahat edersiniz

acer da ekran sorunu varmış galiba (parlaklığın doğru oranda dağılmaması ve gecikme süresinin fazla olması). tasarım konusuna pek takmıyorum. hp için ise ayrı bi konu açılmıştı, güzel diye anlatılmıştı.

bi kontrol edeyim dedim de amazon hesabım bloke olmuş, açamıyorum :(

Amazon.com hesabım bloke olunca Amazon.com un diğer ülkelerdeki siteleri de aynı kişi adı ile hesap açtığında bloke ediyor
Hesap bloke olması olayını ben de yașadım. Bir harf değiştirip yeni hesap açılabiliyor. Ya da amazona ticket atın düzeliyor. Beklerim derseniz o asus kaçmaz
acer da ekran sorunu varmış galiba (parlaklığın doğru oranda dağılmaması ve gecikme süresinin fazla olması). tasarım konusuna pek takmıyorum. hp için ise ayrı bi konu açılmıştı, güzel diye anlatılmıştı.
O acerdaki kronik değil birkaç kişinin șanssızlığı. Malesef dediğiniz problem acer nitro 7 serisinde mevcut. Nitro 5 ise ekran renk canlılığı çok önemli değilse yeterli kalitede

asus için şöyle bir model de var, özelliklerinin üst düzey olmadığı kesin ama fiyatı da uygun

Dosya Ekleri

• Screenshot_20190929-133432.jpg
    Screenshot_20190929-133432.jpg
    152,2 KB · Görüntüleme: 133
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı