7000 TL Sistem Önerisi

bedrhnaliakcy

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İndie software
Arkadaşlar ben Vatan Bilgisayar'dan sistem topladım ama parçalar birbiriyle uyumlu olur mu pek bilgim yok.
Sizin bu sistem için öneriniz var mı veya hangi parçaları değiştireyim?

• İşlemci: AMD R5 2600X olacak.
  • Ekran kartı GTX 1080 ve RX 580 arasında kaldım. Hangisi oyun performansı için iyi?
Bir de 1ms 144 Hz monitör öneriniz var mı?

Dosya Ekleri

• 6.000tl.pdf
    326,7 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleyen: Moderatör:

Bunları önerebilirim.

Son düzenleme:
@kaplumbaga deden iki adet 8 GB RAM var o sistemde. Ancak sistemde PSU yok ve kesinlikle daha iyisi yapılabilir. Sistemi oyun için kullanacağınızı düşünerek bir sistem hazırladım.

@kaplumbaga deden iki adet 8 GB RAM var o sistemde. Ancak sistemde PSU yok ve kesinlikle daha iyisi yapılabilir. Sistemi oyun için kullanacağınızı düşünerek bir sistem hazırladım.
kusura bakmayın sağdaki 2 adet i görmemişim :)

Bunları önerebilirim.

Hocam burda önerdiğiniz Asus MG248QE monitörünü yarın almayı dusunuyorum sizce nasıldır? Monitörde pivot özellik sağa sola yukarı aşşağı dik konum falan vs. var mıdır acaba?

Öncelikle kendi iyiliğiniz için Vatan’dan toplamayın. Ve arasında kaldığım dediğiniz kartların güç farkı dağlar kadar. Elbette bütçeniz yetiyorsa 1080 ama yeni nesil kartlardan da tercih edebilirsiniz. RTX 2060 veya zorlarsanız 2070 gibi.

Hacı bak şimdi anakartta 4 slotlu ram desteği olması güzel birşey ve tüm slotları 3000mhz ramlerle doldurmak güzel performans demek oluyor ekran kartı olarak 1660ti rx590dan bile çok daha performanslı rtx 2060'a az biraz yakın monitör eklemedim ama 1ms takıntın olmasın 144hz 5ms olsa da bunu emin ol oyunlarda anlamayacaksın. çünkü oyunlardaki grafikler zaten sana en az 8ms kaybettiriyor :) yani 1ms monitor alıp oyunlarda 8ms oynacaksın tamamen para israfı bu yüzden monitör eklemedim ama monitör için fazla bütçe ayırmana gerek yok 1100tl gibi bi civar gayet yeterli olacaktır. 2.el den de 144hz 1ms 1000tlye monitör bulabilirsin.
402075

sistem linki burada.

Hazır toplanmış sistemlere bakmaman yazık olur çünki onlarda artı indirim oluyor. Rtx 2060 lı bir sistem alabilirsin.
Hazır toplanmış sistemlere bakmaman yazık olur çünki onlarda artı indirim oluyor. Rtx 2060 lı bir sistem alabilirsin.
Ve bu monitör ile işi kapatırsın.
Çok iyi bir monitör.

Hatta rami 16ya yükseltebilirsin yine çok mantıklı bir sistem bu da

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı