710M ve i5 3230M sisteme yükseltme önerisi

Cihan66dgn

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar.
Elimde 4 5 senedir kullandığım bir laptop var.
710M ekran kartı.
i5 3230M işlemci.
8 GB RAM 1TB HDD'si var.
Laptop çok kasmaya ve donmaya basladi önceden düşük ayarlarda hemen hemen her oyunu oynayabiliyordum ama artık dosyalari acarken bile bir donma oluyor. Bu sorunlari gecirmek için ne yapmam lazim. Yaklasik 2bin ila 3 bin gibi bir bütçe mevcut. Asagida laptopun tum sorunlarini yazacağım siz olsaniz bu parayi en dogru nasıl kullanırsınız.
Laptop klavyesi calismiyor tuslari bozulmuştu kablosunu cikardim baska klavye ile kullanıyorum ama oda oyunlarda bayağı kotu kalıyor.
Vidalari eksik o yüzden kasasinda acik kalıyor.
Laptopun fanı kirli bayağı birkaç kere acip temizledim ama 1 hafta gecmeden eski haline dönüyor.
HDD'den ses gelmeye basladi donma kasmalari buna bağlıyorum.
Açma kapama tuşundaki fleks kablosu deniyor galiba o kopmuştu laptopu açarken bıçakla aciyordum oda son zamanlarda acilmamaya basladi.
Yardimci olan arkadaslara teşekkürler.

SSD.(kronik sorunlari olmayan)
Acma kapama Flex'i bulur musun bilmiyorum ben zor bulmuştum.
Eğer laptopunun i7 varyasyonu var ise o varyasyonun işlemcisini alabilirsin.
Termal macun fan temizliği kasalara ait vidalar uygun ölçülü vidalar bulip kapatabilirsin.
Ürüne uygun klavye olabilirsin ama.
3K bütçeye APU sistem toplayabilirsin bu işini daha kolaylaştırır.

Öncelikle merhabalar.
Elimde 4 5 senedir kullandığım bir laptop var.
710M ekran kartı.
i5 3230M işlemci.
8 GB RAM 1TB HDD'si var.
Laptop çok kasmaya ve donmaya basladi önceden düşük ayarlarda hemen hemen her oyunu oynayabiliyordum ama artık dosyalari acarken bile bir donma oluyor. Bu sorunlari gecirmek için ne yapmam lazim. Yaklasik 2bin ila 3 bin gibi bir bütçe mevcut. Asagida laptopun tum sorunlarini yazacağım siz olsaniz bu parayi en dogru nasıl kullanırsınız.
Laptop klavyesi calismiyor tuslari bozulmuştu kablosunu cikardim baska klavye ile kullanıyorum ama oda oyunlarda bayağı kotu kalıyor.
Vidalari eksik o yüzden kasasinda acik kalıyor.
Laptopun fanı kirli bayağı birkaç kere acip temizledim ama 1 hafta gecmeden eski haline dönüyor.
HDD'den ses gelmeye basladi donma kasmalari buna bağlıyorum.
Açma kapama tuşundaki fleks kablosu deniyor galiba o kopmuştu laptopu açarken bıçakla aciyordum oda son zamanlarda acilmamaya basladi.
Yardimci olan arkadaslara teşekkürler.

Gerekli parçaları temin ettikten sonra ( Kırık ise kasa tuş takımı tabii kasa bozuklardan çıkıyor ) bir SSD alırdım.
RAM takviyesine bence pek gerek yok ama bazı sistemlerin ileri bir versiyonu çıkıyor onlar ilen bir değişim yapabilirsin işlemcileri ama genel olarak yapcağın eylemler bu bilgisayar için günlük kullanım yararına olacaktır.

Gerekli parçaları temin ettikten sonra ( Kırık ise kasa tuş takımı tabii kasa bozuklardan çıkıyor ) bir SSD alırdım.
RAM takviyesine bence pek gerek yok ama bazı sistemlerin ileri bir versiyonu çıkıyor onlar ilen bir değişim yapabilirsin işlemcileri ama genel olarak yapcağın eylemler bu bilgisayar için günlük kullanım yararına olacaktır.
SSD.(kronik sorunlari olmayan)
Acma kapama Flex'i bulur musun bilmiyorum ben zor bulmuştum.
Eğer laptopunun i7 varyasyonu var ise o varyasyonun işlemcisini alabilirsin.
Termal macun fan temizliği kasalara ait vidalar uygun ölçülü vidalar bulip kapatabilirsin.
Ürüne uygun klavye olabilirsin ama.
3K bütçeye APU sistem toplayabilirsin bu işini daha kolaylaştırır.
Laptop asus x550vl modeli olmasi lazim işlemci yukseltme gibi şeyleri bilmiyorum maalesef. Daha öncesinde arastirmistim nette laptopun kasasi bulunuyo ama vidalari temizleme malzemelerini filan nerden temin ederim bilmiyorum
elindeki laptopu satıp bütçenin üstüne ekleyip 2. ellere bak istersen elindeki sistemin 1 2 tık üstü 3k civarlarında satılıyor.
4 bin tl civarı daha iyi laptop önerin varmi acaba. Bu fiyatlara iyi laptop yoktur diye bunu tamire ugrasiyodum

Modelinizi internette araştırın eğer i7 varyasyonu var ise 2.el sitelerinden temin edebilirsiniz.
Termal macun Artics MX4 var. Teknobiyotik'den alabilirsiniz.
SSD olarak 500 GB anakart destekliylr ise 870 EVO veya SSD Ultra alınabilir bütçeye göre.
Eğer laptopta 1 tane vida var ise onun ölçülerine göre vida alınabilir ama dediğim gibi APU sistem almaniz sizi daha az uğraştırır.

Modelinizi internette araştırın eğer i7 varyasyonu var ise 2.el sitelerinden temin edebilirsiniz.
Termal macun Artics MX4 var. Teknobiyotik'den alabilirsiniz.
SSD olarak 500 GB anakart destekliylr ise 870 EVO veya SSD Ultra alınabilir bütçeye göre.
Eğer laptopta 1 tane vida var ise onun ölçülerine göre vida alınabilir ama dediğim gibi APU sistem almaniz sizi daha az uğraştırır.
4 bin tllik laptop onerirmisiniz bundan iyi pek bilgim yokta

Geri
Yukarı