75 derece ekran kartı sıcaklığı

Miralay000

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 gün önce bilgisayar aldım fakat ekran kartım çok ısınıyor. Boşta 40-41 dereceleri görüyor. Fortnite, CS:GO, LoL vb. oyunlarda 60-70 arasını görüyor. Yükte en fazla 75 gördüm. Fakat yükte iken ekran kartına dokunduğumda elimi vuramıyorum. Sizce ekran kartımın böyle olması normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende senin gibi sürekli tedirgindim oyunlarda harita yerine sıcaklık değerlerine bakıyordum korkumun üstüne gidip baktım 70I geçince nolucak diye ama hiçbir şey olmadı.

MSI Armor GTX 1070 Ti MB511 kasanın içinde 82 derecede stabil şekilde çalışıyordu. Aynı kasanın içinde RTX 2060 65 derecelerde çalışıyor. Normal sıcaklığınız. Tabii ki bunda GPU'nun soğutma sistemi ve enerji tüketiminin etkiside var.

Arkadaşlar 2 gün önce bilgisayar aldım fakat ekran kartım çok ısınıyor. Boşta 40-41 dereceleri görüyor. Fortnite, CS:GO, LoL vb. oyunlarda 60-70 arasını görüyor. Yükte en fazla 75 gördüm. Fakat yükte iken ekran kartına dokunduğumda elimi vuramıyorum. Sizce ekran kartımın böyle olması normal mi?
işlemcinizin alt r yapın oyunda ve oyun modundan güç tasarrufu moduna geçirin 65 derecelere düşer

MSI 1660Super Gaming X modelini kullanıyorum. Dün 2 saat Warzone oynadım, oyun içi çatışmalarda 65-70 derece arasında gidip geliyor. 71'i henüz göremedim. Havalarında biraz etkisi var. Mart ayında 60-65 derecelerde oynuyordum.

Sıcaklık gayet normal. Bende 86 derecelere çıkıyor. :)
Hocam benim PC'de CPU 97 derece GPU 86 derece senin değerler gayet normal.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı