75 Mbps altyapıya 100 Mbps bağlanır mı?

ya da Twitter'dan falan şansımızı denemek lazım gibi. Aklımda bazı şeyler var ama düşünce aşamasındayım şu aralar.

Ne yaparsan yap o altyapıyı değiştirtemezsin diye düşünüyorum. Arkadaşım komple kentsel dönüşüme giren bir yere taşındı bundan iki sene önce, 5 - 6 sokak boyunca binaların hepsi yeni yapıldı kaç kere başvurdu bizzat kendisi apartmandaki herkesten imza topladı keza diğer binalarda aynı şekilde anca bir senede falan geldi fiber. Bu süreçler Türkiye'de çok zor ilerliyor ne yazık ki. Parası neyse vereyim santralden binaya gelen kabloyu yenileyim desen gene yok dışarıdan müdahale etmek yasak. İstanbul Eyüp'te otururken şanslıydım santrale kadar fiber geliyordu fiberden binalara olan bakır altyapı da eski değildi 100 Mbps destekliyordu. Şimdi Tekirdağ taşındım ve işlek bir cadde üzerinde oturuyorum, burada da aynı şekilde santrale fiber geliyor binaya gelen hatta temiz 100 Mbps geliyor. (Balkonda sigara içerken görmüştüm santral dolabını az önce baktım santrale olan mesafem 16 metre gözüküyor.)

Arkadaşlar merhaba bizim buraya 75 Mbps altaypı geldi bugün internetimi değişticem ve aklıma bir soru takıldı 100 Mbps'lik paket almak istiyorum fakat altyapı 75 destekliyor 100 Mbps'yi 75'e düşürebilir miyim? Bu arada TurkNet bağlatmak istiyorum memnun kalır mıyım ping sorunu çıkıyor diyenler var doğru mudur? İnternet tavsiyeleriniz yazabilirsiniz Superonline hariç :)
Konu çok eski fakat biz Türk Telekoma geçecektik ve 77 mbps desteklediğni gördüm. Eski internetim de 50 olduğu için 50 yapmak yerine 100 yaptık ve 77 destekleyen altyapı Türk Telekom sağ olsun vdsl olduğu halde 94 leri görüyor ve vdsl de pingim 4. Eskiden vodafone fiberde pingim 21-23 tü :D

Konu çok eski fakat biz Türk Telekoma geçecektik ve 77 mbps desteklediğni gördüm. Eski internetim de 50 olduğu için 50 yapmak yerine 100 yaptık ve 77 destekleyen altyapı Türk Telekom sağ olsun vdsl olduğu halde 94 leri görüyor ve vdsl de pingim 4. Eskiden vodafone fiberde pingim 21-23 tü :D
Alakası bile yok. Türk Telekom VDSL2+ kullanırken 75/8 Mbps, 5 ms alıyordum.

Alakası bile yok. Türk Telekom VDSL2+ kullanırken 75/8 Mbps, 5 ms alıyordum.
Bilmiyorum bizde altyapı 77 desteklediği halde abi cihazından baktığında 100 geliyordu. Ethernet kablosuyla 94 alıyorum bende, wifi ile de 80-90

Geri
Yukarı