75 Mbps internette Ping sorunu

JheqiLL_

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, LOL gibi online oynanan oyunlarda pingim 27 30 arasında değişiyor. Millette izliyoruz 10 ms 15 ms arasında adam 40 Mbps net kullanıyor ama ms'i 10 15 arası alıyor. Nasıl oluyor bu iş anlamadım. 75 Mbps fiber net kullanıyorum ms 27'den aşağı daha hiç düşmedi netten değil bilgisayardan geçiyor desek e bilgisayarım da gayet iyi durumda. Çözemedim bu işi hala. Var mıdır bilgisi olan bu konuda nasıl düşürülür bu ms?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    10,6 KB · Görüntüleme: 138
Son düzenleyen: Moderatör:
Ping yüksekliği, bulunduğun bölgenin yoğunluğuna, saha dolabının kapasitesinin yetersiz olmasından, sana ayrılan porttan, İP adresinin CGN havuzunda olmasından ve son olarak bina içi veya dışı hattan kaynaklanır.

Cevaplar için Teşekkürler evin dısındaki dolaptan eve kadar cat6 kablo çektim nette kopma vs yaşamıyorum ama bu ping olayını çözemedim yani oynanıor gayet akıcı ama millete bakıyorum 10 15 arası bende 27 nedeni nedir diye merak ettim.bölge olarak amasyanın tam merkezindeyim merkezde olmasam 75 mb net zaten baglanmazdı sanırım CGN vs anlamam ama müşteri hizmetlerinin yapabilcegi birşey varmı acaba bu konuda?

Valla zamanında Hız düşürmelerini kopmalardan dolayı istemiştim ama tekrar aynı hıza çıkartmak için 4 ay ugraştım o yüzden o seçenegi eleyeceğim,onun dısında hızım aslında normal indirmelerde vs çok güzel ama ping takıldı gözüme milletin pinge bakınca

ping degeri normalde bende 22 gözüküor ama oyunlarda 27 29 arasında geliyor bunun için ne yapmam gerekiyor fikri olan varmı acaba

Geri
Yukarı