35 Mbps İnternette Ping Sorunu

magnifique7

Centipat
Arkadaşlar merhaba. İnternetimi geçen hafta bağlattım Superonline'dan. Ben çok anlamıyorum bu internet hızı işlerinden ama kime sorsam 35 Mbps benim için yeterli olacağını söyledi. Ben de bu şekilde satın aldım. Fakat sık aralıklarla kopmalar yaşanıyor ve tek eğlencem olan CS 1.6'de ping sorunu yaşıyorum. İnterneti benimle kullanan kuzenim var ona indirme mi yapıyorsun diye sorduğumda hayır cevabı veriyor. Onu da suçlamak istemiyorum. Nasıl bir çözüm bulabiliriz buna?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ping değeriniz nedir? Ayrıca bağlandığınız sunucu yabancıysa ping değeriniz yüksek olur.

Ping değeriniz nedir? Ayrıca bağlandığınız sunucu yabancıysa ping değeriniz yüksek olur.
Megabit hızı ile ping değerlerinin pek alakası yok. İnternetiniz 7Mb/S bile olsa ping değeriniz 10 veya 47Mb/S olup ping değerleriniz 100-150 olabilir. Bu modemle veya altyapı ile ilgili olabilir. Benim önerim bir ethernet kablosu ile bağlantı kurmanız. Bende öyle işe yarıyor. Kablosuz bağlantı ile 170 ping gibi değer alırken kablo ile 60-80 ping alıyorum, kablo ile denedikten sonra değerlerinize tekrar bakın.

Megabit hızı ile ping değerlerinin pek alakası yok. İnternetiniz 7Mb/S bile olsa ping değeriniz 10 veya 47Mb/S olup ping değerleriniz 100-150 olabilir. Bu modemle veya altyapı ile ilgili olabilir. Benim önerim bir ethernet kablosu ile bağlantı kurmanız. Bende öyle işe yarıyor. Kablosuz bağlantı ile 170 ping gibi değer alırken kablo ile 60-80 ping alıyorum, kablo ile denedikten sonra değerlerinize tekrar bakın.
Ping değerine göre çözüm önereceğim. Ping değeri aşırı derecede yüksekse eğer arkaplanda güncelleme vardır ya da kuzeni ufak pembe bir yalan söylemiştir. Evde wifi ile bağlanan cihaz sayısı da bunu arttırır. 2 mbps hız ile Türkiye içindeki CS 1.6 sunucularından alacağı ping değeri 20-30 arası değişecektir. Tabi ki ankastreye ve santrale olan uzaklığında bunun üzerinde etkisi var. Kullanılan bakır kablonun kalitesinden bahsetmek de gerekir. Üstelik bulunulan bölgede sadece kendisi olmadığını da göz önünde bulundurmak gerekir.

üstad pingim 18 gösteriyor. sunucu yabancı değil yerli.
teşekkür ederim ilgi alakanız için. peki bu dediğiniz şeyi yani ethernet bağlantısnı nasıl yapabilirim? teknik detaylardan pek anlamıyorum da elinizin altında işin tarifini veren bi link falan var mıdır?
Kaç ping alıyorsun?
18 üstad.
Ping değerine göre çözüm önereceğim. Ping değeri aşırı derecede yüksekse eğer arkaplanda güncelleme vardır ya da kuzeni ufak pembe bir yalan söylemiştir. Evde wifi ile bağlanan cihaz sayısı da bunu arttırır. 2 mbps hız ile Türkiye içindeki CS 1.6 sunucularından alacağı ping değeri 20-30 arası değişecektir. Tabi ki ankastreye ve santrale olan uzaklığında bunun üzerinde etkisi var. Kullanılan bakır kablonun kalitesinden bahsetmek de gerekir. Üstelik bulunulan bölgede sadece kendisi olmadığını da göz önünde bulundurmak gerekir.
teknik anlamda çok bir şey bilmiyorum ama verdiğiniz değerlere göre benim oyunumda kasma asla olmaması gerekiyor. bölge olayını da interneti bağlattıktan sonra öğrendim. yer yer değişiyormuş fiber destekli lokasyon veya desteklemeyen adsl/vdsl, kablo kalitesi, modem. en son bıraktığımda iş bu kadar detaylı değildi resmen boğuldum.

Son düzenleme:
Aldığın ethernet kablosunun bir ucunu modemin arkasındaki LAN girişlerinden birine diğer ucunu bilgisayarına bağla. Öyle ölçüm yap bir de.
dediğin gibi yaptım üstad pek bir şey farketmedi. kablolu da kablosuz da 12 mbps sonuç verdi. 35 mbps vaat 12 mbps sonuç normal mi? yanlış anlamayın ama hiç iyi kokular almıyorum. bunlar işten anlamayan insanlara düşükten veriyor olabilirler mi?

dediğin gibi yaptım üstad pek bir şey farketmedi. kablolu da kablosuz da 12 mbps sonuç verdi. 35 mbps vaat 12 mbps sonuç normal mi? yanlış anlamayın ama hiç iyi kokular almıyorum. bunlar işten anlamayan insanlara düşükten veriyor olabilirler mi?
Müşteri hizmetlerini arayıp arıza kaydı oluşturan bir an önce.

Geri
Yukarı