750 TL B450 Anakart Seçimi

Bunun fiyatı hala aynı ;
Ama daha önce MSI'dan çok çektiğim için ve hep Asus kullandığım için aynı sorunları Gigabyte'da çekmek istemiyorum. MSI'daki gibi işlemciye fazla voltaj verme gibi sorunlar yaratır mı?

Geceleri zaten sadece belirli modellerde indirim oluyor Vatan'da. Dediğin konuya da geçenlerde başka bi forum sitesinde denk gelmiştim. Dediğin gibi MSI'ın işlemciye otomatik olarak verdiği voltajın fazla olmasında yakınıyordu bir kaç kişi. Fakat Asus'un voltaj konusunda iyi olduğunu falan söylemişlerdi. Hatta ben de iyi ki Asus almışım demiştim okuyunca. Konuyu bulabilirsem atarım ama başka bi sitenin linkini atmak yasak mı bilmiyorum. Ekran görüntüsü atarım bulabilirsem.

Bunun fiyatı hala aynı ;
Ama daha önce MSI'dan çok çektiğim için ve hep Asus kullandığım için aynı sorunları Gigabyte'da çekmek istemiyorum. MSI'daki gibi işlemciye fazla voltaj verme gibi sorunlar yaratır mı?
Hiç sanmam. Gigabyte'da Asus kadar kaliteli bir firmadır. GIGABYTE B450 AORUS M 3200MHz(OC) Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart | ITOPYA 670 TL'ye alabilirsiniz. Siz mATX olanını mı attınız bilmiyorum ama bu mATX modeli. Bence bu daha mantıklı. ATX olanı isterseniz GIGABYTE B450 AORUS ELITE 3200MHz(OC) Soket AM4 M.2 HDMI DVI ATX Anakart | ITOPYA mevcut. ATX stoklarda yok ITopya'da. Vatan'da var ama bence Vatan'dan almayın GIGABYTE B450 AORUS ELITE AMD B450 Socket AM4 DDR4 3200+MHz(OC) USB 3.1 Anakart - Vatan Bilgisayar onun yerine Gigabyte B450 Aorus Elite Soket AM4 DDR4 3200 Mhz ATX Gaming(Oyuncu) Anakart incehesap.com buradan alabilirsiniz 700 TL'ye.
Her gün 22:00’da tekrar 660 TL oluyor. Beklemenizi öneririm.
Bu kart nanokatalog'da 630 TL normalden pahalı satılıyor Vatan'da ASUS TUF B450M-PLUS GAMING Soket AM4 Micro ATX AMD B450 Anakart 90MB0YQ0-M0EAY0 - Nanokatalog .

Screenshot_170.png

Screenshot_171.png

Screenshot_173.png

Buldum bahsettiğim yorumları. Gigabyte'ta da fazla voltaj sıkıntısı çekmiş birisi fakat her anakartında olur mu bilmiyorum. Ben bizzat alacağınız anakartı kullanan birisi olarak Ryzen 5 2600 işlemcime ne kadar voltaj verildiğini de atayım.

Screenshot_172.png

Turbo modu açıkken 3.6GHz civarında voltaj değeri sabit 1.225 oluyor genelde. Turbo modunu kapattığımda ise 3.4GHz hızda voltajı 1.150 falan veriyordu.

Arkadaşlar RGB ledim Asus Aura Sync desteklediği için saat 22'den sonra 660 TL'ye Asus Tuf alacağım önerileriniz için çok teşekkür ederim. Son bir sorum olcak ayrı bir konu açmak istemedim.

Bu iki bellek arasında kaldım 100 TL fiyat farkına değer mi?

Arkadaşlar RGB ledim Asus Aura Sync desteklediği için saat 22'den sonra 660 TL'ye Asus Tuf alacağım önerileriniz için çok teşekkür ederim. Son bir sorum olcak ayrı bir konu açmak istemedim.

O bellekler için 100 TL fark değmez ama ADATA XPG SPECTIRIX D60G 16GB (2x8GB) 3000Mhz DUAL DDR4 CL16 RGB RAM | ITOPYA bu bellekler için 200 TL fark değer :D.

RGB olayını çok seviyorsan ve bütçen varsa sana bağlı. Özellik açısından hiçbir farkları yok tek fark RGB olması. Bence gerek yok ekstra bir ücrete.

Bunun fiyatı hala aynı ;

MSI 'nin hangi modelinden ne çektiniz lütfen yazabilir misiniz ?

MSI 'nin hangi modelinden ne çektiniz lütfen yazabilir misiniz ?
2015 yılında konu açmıştım FX işlemcimi Asus 970 Pro Gaming/Aura' dan önce Msi'ın normal anakartı vardı işlemcimi 600 derece gösteriyordu Asus' geçtiğimde sorun ortadan kalktı. Şimdi de ekran kartında sorun yaşıyorum undervolt yaptığım halde 80 dereceleri görüyor ve çok sesli çalışıyor bundan önce Asus Gtx 760 directu vardı 60 dereyi geçmezdi ve 0db teknolojili fanları vardı çok güzel kartdı. B450 analartlarda ise fazla voltaj verme işlemci ısınma sorunu 6 çekirdek işlemciyi 8 çekirdek gösterme gibi kronik sorunları var.

Anakarta 750 TL'ye kadar kadar bütçe ayırabiliyorsan bu anakart için bu fiyat da gayet iyi. Ben aldığımda da plus modelin fiyatı bu civardaydı.

Edit: Ben sistem toplarken bu anakart Vatan Bilgisayar'da hep geceleri indirime giriyordu. 660 TL civarı oluyordu dediğin gibi. Belki ondan olabilir
Kdv indirimini bekleyebilirsin.İyi indirimler oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı