750 TL Red Switch Klavye Önerisi

Thaldenor

Kilopat
Sahip olduğum Corsair K70 klavyede birkaç defa çift basma (chattering) sorunu yaşadıktan sonra garantiden ücret iadesi kararı çıktı. Şimdi yeni bir klavye arayışı içine girdim. Red switchli bir klavye arıyorum. Aklımda şu anda Cooler Master MK750 var ancak daha önce kullanma, deneme fırsatım olmadı. Bu klavye hakkındaki görüşlerinizi ve varsa farklı önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Turkiye disindan almayi da dusunurseniz kesinlikle Ducky klavyelere bakmanizi oneririm. Turkiye pazari yerine yurt disi pazarina bakmaniz daha iyi olur.

Turkiye disindan almayi da dusunurseniz kesinlikle Ducky klavyelere bakmanizi oneririm. Turkiye pazari yerine yurt disi pazarina bakmaniz daha iyi olur.
Yurt dışında Ducky sıkça öneriliyor biliyorum ancak o kadar beklemek istemiyorum açıkçası klavyesiz olmak zor. Ayrıca mekanik klavyelerden ağzım yandı konuda da belirttiğim gibi garanti vs. uğraştım yurt dışından alındığında da tekrar başıma böyle bir durumun gelmesi halinde çok uğraşmam gerekecek o yüzden buradan almak istiyorum.
Bana sorarsan sırf bilek desteği için bile alınır MK750 modeli.
Bilek desteği ilgimi çekiyor ve aradığım bir özellik ancak klavye hakkında biraz görüş almak istiyorum kullanma fırsatım olmadığı için. Corsair klavyelerden zaten uzak durmak istediğim için seçenek oldukça azalıyor. Forumda da çok sayıda Corsair önerileri dönüyor ancak keşke dönmese çünkü alıpta uzun vadede sorun yaşamayan pişman olmayan pek Corsair kullanıcısı tanımıyorum. Forumda bir konuda bile görmüştüm biri isyan etmiş benim gibi kullanmayanlar bile öneriyor ben kullanıyorum önermiyorum diye 😂. Siz MK750 kullanıyor musunuz? Görüşleriniz nelerdir? Artısı eksisi nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Yurt dışında Ducky sıkça öneriliyor biliyorum ancak o kadar beklemek istemiyorum açıkçası klavyesiz olmak zor. Ayrıca mekanik klavyelerden ağzım yandı konuda da belirttiğim gibi garanti vs. uğraştım yurt dışından alındığında da tekrar başıma böyle bir durumun gelmesi halinde çok uğraşmam gerekecek o yüzden buradan almak istiyorum.
Ducky klavyeler kolay kolay chattering gibi sorunlarla karsilasmiyor, osu! oynayan bir cok kisi bu klavyeyi kullaniyor ve bir klavyeyi yillarca icinden gecerek kullaniyorlar, sifir sorun. Kalite olarakta muthis fakat gercekten de klavyesiz kalmak kotu bir durum. Keske elinizde idarelik bir klavye olsaydi. Ayrica Ducky klavyelerde de garanti var.

Corsair klavyelerde çift basma ben pek görmedim daha çok yay sesi olayı çok birde adamlar paranızın iade etmiş Corsair üzen bir marka değil.

Cooler Master genel olarak klavueleini beğeniyorum ve garanti konusunda vb. sıkıntı yaşamazsınız.

Aslında hepsi Cherry MX kullanıyor ama kaliteli kontrol önemli.

Ducky klavyeler kolay kolay chattering gibi sorunlarla karsilasmiyor, osu! oynayan bir cok kisi bu klavyeyi kullaniyor ve bir klavyeyi yillarca icinden gecerek kullaniyorlar, sifir sorun. Kalite olarakta muthis fakat gercekten de klavyesiz kalmak kotu bir durum. Keske elinizde idarelik bir klavye olsaydi. Ayrica Ducky klavyelerde de garanti var.
Hemen hemen tüm elektronik aletlerde garanti var zaten de o garantiyi alabilmek için ürünü yurt dışına göndermek büyük bir dert. Ducky klavyeleri de Türkiye içinde bulmak mümkün değil maalesef. Bu sebeple Ducky klavye düşünmüyorum maalesef.

Corsair klavyelerde çift basma ben pek görmedim daha çok yay sesi olayı çok birde adamlar paranızın iade etmiş Corsair üzen bir marka değil.

Cooler Master genel olarak klavueleini beğeniyorum ve garanti konusunda vb. sıkıntı yaşamazsınız.

Aslında hepsi Cherry MX kullanıyor ama kaliteli kontrol önemli.
Garantisi konusunda bir şikayetim yok ancak bunu sağlayan da aldığım ürünün Türkiye Garantisi ile ilgilenen firmanın kendisi yani Corsair'ın bir payı var mı bunu tam olarak bilemeyeceğim. Yabancı forumlarda bir 5 dakika gezinirseniz çift basma, yay sesi veya farklı sorunları ne kadar çok yaşayan insan olduğunu da görebilirsiniz Corsair kullanıcıları arasında. Bunun haricinde sizin de belirttiğiniz gibi kalite kontrolünün düzgün olmaması, üretim kalitesinin fiyatının çok altında olması, sadece aliminyum bir plaka kaplayarak normalde çok kaliteli olmayan klavyelerin kaliteli gibi gösterilmesi, switch değişimine izin vermeyen bir kurulumunun olması vb. gibi bir çok şikayette cabası. Corsair üzen bir marka değil demişsiniz ancak beni ve benim gibi sorun yaşayan tanıdığım gördüğüm birçok insanı üzdüğü ve özellikle yabancı forumlarda insanların Corsair'dan ne kadar çok şikayet ettiği ve bezdiği maalesef bir gerçek.

Hemen hemen tüm elektronik aletlerde garanti var zaten de o garantiyi alabilmek için ürünü yurt dışına göndermek büyük bir dert. Ducky klavyeleri de Türkiye içinde bulmak mümkün değil maalesef. Bu sebeple Ducky klavye düşünmüyorum maalesef.
SteelSeries Apex M750 var, Razer'in bir kac tane klavyesi var fakat pek kaliteli degiller. Onun disinda Cooler Master var diyecegim, tek tuk klavyesi var zaten. Turkiye'de alabileceginiz cok az sayida mekanik klavye varmis gercekten de.

Corsair üzen bir marka değil demişsiniz ancak beni ve benim gibi sorun yaşayan tanıdığım gördüğüm birçok insanı üzdüğü ve özellikle yabancı forumlarda insanların Corsair'dan ne kadar çok şikayet ettiği ve bezdiği maalesef bir gerçek.
Ben burda Corsair çok mükemmel marka demedim mesela sorun yaşayıp iade bile almayabilirlerdi ondan bahsediyorum ama böyle bir şey yaşayını (Türkiye) için görmedim gibi bir şey.

Ben burda Corsair çok mükemmel marka demedim mesela sorun yaşayıp iade bile almayabilirlerdi ondan bahsediyorum ama böyle bir şey yaşayını (Türkiye) için görmedim gibi bir şey.
Bende cok fazla denk geldim Corsair'in chatter sorunlarina. Hatta adamlar sirf bu sorun icin video filan cekmislerdi. Forumda da karsilasan bir kisiyi gormustum Corsair klavyeye sahip olan. Ayrica benim klavyemde de var ayni sorun. Az once bir forumda okudum ve o switch'e vurabildiginiz kadar sert vurun dedi, biraz ise yaramis gibi duruyor bende simdilik.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı