7500 TL GTX 970 Sistem Toplama

Durumunuzu anlıyorum 1070 ve 1080 den gördüğümüz kadarıyla 15 temmuz (nvidia piyasayı amdye kaptırmak istemez) veya ağustos başı olur.Ki zaten şuan sistem toplarsanız bayram sonundan önce gelmez. İlk msi özel soğutma (gaming x twin frozer) 10 günden az sürede çıkar

Bence sistemi toplayın en son ekran kartını alın. O sürede HD Graphics azda olsa işinizi görür. Acele edip 970 alırsanız ilerde çok pişman olusunuz. Eğer dayanamıyorsanız RX 480 yine GTX 970den iyi olur. Ama bu şartlarda 970 almak 3500tlye iphone 6 almak gibi olur.

Yok zaten siparişimi veremiyorum sinerjiden alacağım işlemci ve belleğimi, onlarda 11 temmuzdan önce yollamıyorlar, fiyatı ne denli olur peki ? Ekran kartına 1200 tl ayırdım en fazla 1300 verebilirim :)

Yok zaten siparişimi veremiyorum sinerjiden alacağım işlemci ve belleğimi, onlarda 11 temmuzdan önce yollamıyorlar, fiyatı ne denli olur peki ? Ekran kartına 1200 tl ayırdım en fazla 1300 verebilirim :)
Şimdi sızıntılara göre 250-300$ arası fiyat söylediler RX 480de bu fiyattan çıktı ver şuan 1000tl civarlarında ki genelde nvdiia x60 serisi amd x80 serisiyle yakın fiyatlı oluyor. 6gb oc sürümüyle 1350 yi geçmemesi lazım. Tarih konusu benim yorumum bu arada nvidia amdyi umursamayıp geciktirirse yaz günü oyun oynamak isteyip rx480 alanları kaybeder. Ben olsam o riski almazdım.

Şimdi sızıntılara göre 250-300$ arası fiyat söylediler RX 480de bu fiyattan çıktı ver şuan 1000tl civarlarında ki genelde nvdiia x60 serisi amd x80 serisiyle yakın fiyatlı oluyor. 6gb oc sürümüyle 1350 yi geçmemesi lazım. Tarih konusu benim yorumum bu arada nvidia amdyi umursamayıp geciktirirse yaz günü oyun oynamak isteyip rx480 alanları kaybeder. Ben olsam o riski almazdım.
Beni de o risk korkutuyor zaten pişman olmak istemiyorum :)

Msi yerine gtx 970de en iyi sogutma, performans ve sessizlik sahibi kart olduğu iddia edilen Gigabyte gtx970 G1'i de düşünebilirsiniz.
3 fanli, backplate korumalı, coolwine ihtimali msi'a göre cok daha düşük bir kart olduğu yine iddialar arasinda. Forumlarin ve sosyal ağların yalancisiyim.

Bunun haricinse eğer almamış olsaydiniz mouse olarak
Logitech g900 veya logitech g502 protheus core önerirdim.

Bende yakinda pc toplayacağım, ayin 18inde is başı yapacagim, yaklaşık 5600 küsür lira biriktirmem gerekecek. Yil sonuna kadar heralde biriktiririm.
Sizinle aynı sebeplerden nvidia kullanmayi düşünüyorum. Sanırım ben yil sonuna kadar 5.5 bin lira biriktirene kadar gtx 1160 bile cikar =D
Alışverişi nereden yapiyorsunuz? Ben inventus tercih edecegim.

Önerileriniz için teşekkürler. MSI anakart üzerine Gigabyte ekran karti takmam bir uyum sorunu yaratır mı? Bu konuda bir bilgim olmadığı için her ikisininde de MSI tercih ettim.

Mouse elime ulaştı, bozulana kadar değiştirmeyeceğim :) Yine de önerdiğiniz mouselari inceleyeceğim.

Alışverişte ben de Inventus kullandım. Gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz. Sipariş verdikten 2 gün sonra ürünler elime ulaştı. Sipariş verdikten sonraki gün aradılar stokta olmayan ürünleri söylediler ve onları değiştirdik. Her şeyiyle muazzam bir alışveriş sitesi. Aldığım ürünlerin hepsi eksiksiz ve sıfır olarak geldi. Inventus paketlemeye bile özen göstermiş. Kesinlikle öneririm.

Birader GTX 1060 özellikleri göründü 7 temmuzda tanıtımı yapılacak yani bayram sonu
Founders Edition türkiyede 1300 seviyelerinde olur.MSI Twin Frozer (veya daha iyi soğutmalı OC konusunda daha başarılı) 6GB sürümünü alır OC yaparsanız kesinlikle alacağınız performans katlanır. Ayrıca GTX 970 vram kullanıyorsa işleminiz tabiki 1060 6gb daha iyi olur.

Modelleme yapacaksan GPU kullanılıyorsa Amd değil Nvidia almalısın CUDA çekirdeklerinden dolayı. GTX1060 GTX980 seviyelerinde bir kart olacak ve güncel olacak. Monitörünüzde HDMI varken neden DVI dan bağladığınızı anlamadım tahminimce o monitör HDMI dan 144hz verebiliyor olması lazım büyük ihtimal o monitöre DVI'ı geriye yönelik taktılar o monitörün asıl hedefi HDMI'dır oda her kartta mevcut zaten.

Ayrıca monitörünüz (Nvidia) G-Sync mi (AMD) Free-Sync mi destekliyor ona göre ekran kartı almalısınız yoksa uygun olmaz.

Ekran kartını henüz almadım, fiyatı uygun olursa 1060 tercih edeceğim. Malesef monitör HDMI ile 1920 x 1080 çözünürlükte maksimum 60Hz verebiliyor. Ben de bunu sonradan tecrübe ettim. 144Hz için DVI-D dual link kullanmam gerekiyormuş diye okudum. Laptopta bu port olmadığı için henüz test edemedim. Ekran çözünürlüğünü 1024 x 768 yaptığınızda 120 Hz alabiliyorsunuz HDMI ile bu çözünürlükten yukarsı 60Hz. Ayrıca G-Sync veya FreeSync özelliği yok.

7500 TL ile 1080 değil 2080 koyarım ben. 970 Koymak kusura bakmayın ama cehalettir. Görmemiş olayım.

Sadece ekran kartının iyi olmasını isteseydim tabii ki 1080 tercih ederdim. Benim için diğer donanımlar da çok önemliydi. Aynı kalitede ürünler ile 1080'li bir sistem toplamak en az 10.000 TL. Eğer 7500 TL 'ye aynı kalitede ürünlerle 1080'li bir sistem toplayabiliyorsanız, lütfen paylaşın herkes yararlansın.

Güç kaynağı kasa ve klavye üçlüsüne 1600 Tl vermişsiniz bence mantıklı değil. Thermaltake Core V31 ve 300 Tl civarındaki bir klavye alıp 700 Tl'yi cebinize atıp 1070 alabilirdiniz.

Klavye , mouse, mouse pad her zaman alınıp yükseltilebilir ancak ekran kartı aldığın zaman hemen değiştirmezsin diye düşünüyorum.

En azından Razer ''Geyming Pavyon Edişın'' tarzı ürünler almamış kaliteli ürünler almış ama iade şansınız varsa onları iade edin üstüne 300 Tl daha koyun 1070 alın.

Ekran kartını henüz almadım, fiyatı uygun olursa 1060 tercih edeceğim. Malesef monitör HDMI ile 1920 x 1080 çözünürlükte maksimum 60Hz verebiliyor. Ben de bunu sonradan tecrübe ettim. 144Hz için DVI-D dual link kullanmam gerekiyormuş diye okudum. Laptopta bu port olmadığı için henüz test edemedim. Ekran çözünürlüğünü 1024 x 768 yaptığınızda 120 Hz alabiliyorsunuz HDMI ile bu çözünürlükten yukarsı 60Hz. Ayrıca G-Sync veya FreeSync özelliği yok.

Biraz araştırma yaptım monitörünüz HDMI 2.0 ile bile 144Hz 1080p desteklemiyormuş. Yabancı bir forumda sizin monitörünüze sahip RX 480 alan birine şu kabloyu önermişler. Sırf bir port yüzünden tüm tercihlerinizin oynamasını istemem. Ve eğer DVI kullanmak zorunda kalırsanız Dual link DVI kablo kullandığınıza emin olun. Bu arada GTX1060 da DVI portu mutlaka olur diye düşünüyorum (1080de vardı). Ve ayrıca referans olmayan RX 480 lerdede DVI portu olabileceği söyleniyor.
Ekran Resmi 2016-07-03 15.26.44.png

Son düzenleme:
Biraz araştırma yaptım monitörünüz HDMI 2.0 ile bile 144Hz 1080p desteklemiyormuş. Yabancı bir forumda sizin monitörünüze sahip RX 480 alan birine şu kabloyu önermişler. Sırf bir port yüzünden tüm tercihlerinizin oynamasını istemem. Ve eğer DVI kullanmak zorunda kalırsanız Dual link DVI kablo kullandığınıza emin olun. Bu arada GTX1060 da DVI portu mutlaka olur diye düşünüyorum (1080de vardı). Ve ayrıca referans olmayan RX 480 lerdede DVI portu olabileceği söyleniyor.
Eki Görüntüle 171817

Yabancı kaynaklarda baktığıma göre HDMI maksimum 60Hz destekliyor 1080p çözünürlükte. 2.0 veya 1.4 olması fark etmiyor. O yüzden söylediğiniz gibi, 144Hz görüntü almak için Dual Link DVI ile bağlamayı düşünüyorum. MSI GTX 1070'de bu port bulunuyor. GeForce GTX 1070 GAMING X 8G | MSI Global | Graphics card - The world leader in display performance Eğer 1060'da da bulunuyorsa tercihim 1060 olacaktır. Yorumunuz için teşekkürler.

1060'da da bulunuyorsa tercihim 1060 olacaktır.

Eğer üst modellerde bulunuyorsa mantıken alt modellerde de bulunmalı (bulunmama nedeni o bütçedeki kullancı Display port kullanır mantığıysa). Gerekirse resmini attığım dönüştürücüde denenilebilir. Umarım yakın zamanda çıkarda rahatça kullanırsınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı