7500 TL GTX 970 Sistem Toplama

Rx 480 referans kartlar alınmamalı bence. Rx 480 biraz hayaller-hayatlar gibi oldu. 970in Rx480'i, Rx 480'in 970'i geçtiği oyunlar var. Şimdilik baş başa gidiyor. Özel tasarımlar ile performansı biraz daha artacaktır ama yine 970 ile 980 arasında kalacağını düşümüyorum. Bir pcye bu kadar bütçe ayırabilen birisi 970/rx 480 yetersiz gelince, ekran kartını kolaylıkla değiştirebilir bence. Ekran kartı almalı.
Rx 480 an itibariyle GTX970'i tam anlamıyla karşılıyor. Aynı zamanda güç tüketimi olarak gayet başarılı, VR için yapılıması bize FPS drop yaşatmadan performans verebileceğinin kanıtı. Yeni teknoloji, yani gelecekte karşımıza çıkıcak yeni monitörlere uyumluluğu söz konusu aynı zamanda 1.200 lira civarında dolaşırken GTX970, Rx 480 şu an si,nerji.com gibi sitelerde 880 liraya bulunabiliyor. Amd oyunlarında 980'i zorlayabildiğini gördüm. Hem fiyatı hem verdiği performansı ile Rx 480 şu an 1070, 1080 dışında tek alınacak kart bence. Bu arada arkadaş Cs:Go bile oynuyorum deseydi onboard derdim. Osu! gibi oyunlara ekran kartı gereksiz. Beklenmeli Rx480 markaların OClu ve özel soğutmalı halleri alınmalı ya da 1060ti falan.

Rx 480 an itibariyle GTX970'i tam anlamıyla karşılıyor. Aynı zamanda güç tüketimi olarak gayet başarılı, VR için yapılıması bize FPS drop yaşatmadan performans verebileceğinin kanıtı. Yeni teknoloji, yani gelecekte karşımıza çıkıcak yeni monitörlere uyumluluğu söz konusu aynı zamanda 1.200 lira civarında dolaşırken GTX970, Rx 480 şu an si,nerji.com gibi sitelerde 880 liraya bulunabiliyor. Amd oyunlarında 980'i zorlayabildiğini gördüm. Hem fiyatı hem verdiği performansı ile Rx 480 şu an 1070, 1080 dışında tek alınacak kart bence. Bu arada arkadaş Cs:Go bile oynuyorum deseydi onboard derdim. Osu! gibi oyunlara ekran kartı gereksiz. Beklenmeli Rx480 markaların OClu ve özel soğutmalı halleri alınmalı ya da 1060ti falan.
Haklısınız tabi. Ama bekle bekle nereye kadar. Piyasada ne varsa alınıp geçilmeli çok kasmaya gerek yok, bir kart için aylarca haftalarca beklenmez (bence). Benim görüşüm bu şekilde.:) 970 alınmayacak kartta değil şimdi amd istemeyen birisi için, rx 480 daha ucuz ve daha iyi performans veriyor diyorlar fakat özel tasarımlar yine 970 fiyatını bulur. Performans olarakta 970-980 arasında kalacak gibi. Arkadaş beklerim derse 1-2 hafta bekler RX 480 özel tasarımlar gelirse alır, amd istiyorsa tabi.

7500 tl bir sistem için daha iyisi rahatça toplanabilir. Ekran kartını yükseltmenizi öneriyorum.

GT-I8200Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam bence 970 almayın, eski teknoloji. AMD Rx 480 şu an Sinerji.com'Da 880 lira civarında. GTX 970'i karşılayan yer yer GTX 980 seviyelerine çıkan bir kart. Güç olarakta daha az tüketmekte. Onun dışında bir fark olduğundan falan değil ama Kingston benim RAM olarak tercihimdir. Genel olarak diyeceklerim bu kadar. Amd almak istemiyorum diyorsanız da bence ekran kartı almayın bir süre bekleyin osu! için ekran kartı gerekmemekte. Onboard kullanın ileride sistem zorlayan oyunlarda yeni teknoloji bir kart alırsınız.

Öneriniz için çok teşekkür ederim. Öncelikle RAM konusunda çok düşünmedim rastgele seçtim diyebilirim. Forumda okuduğum kadarıyla Kingston , corsair , Gskill gibi markalar arasında pek bir performans farkı yokmuş. 3000mhz DDR4 cl15 16GB(8x2) olmasi yeterli sanıyorum.

Ekran kartına gelirsek, AMD ekran kartı almak istemiyorum. Tercihim kesinlikle Nvidia'dan yana olacaktır. Gerek güncellemeleri gerek yardımcı programları bana daha kullanışlı geliyor. Alışkanlık diyebiliriz. Her iki ekran kartının da eski modellerini kullandım. Nedense Nvidia bende daha olumlu bir etki bıraktı.

Model olarak da %90 ihtimalle 970 alacağım. Çünkü seçtiğim Monitör 144Hz bir mönitor ve DisplayPort çıkışı bulunmuyor. Mönitör üzerinde sadece DVI-D çıkışı var 144 Hz görüntü alabileceğim. 970'de de bu port bulunuyor. Rx 480'de bu port bulunmuyor sanırım. Dönüştürücülerin de tam performans vermemesinden korkuyorum açıkcası.

Monitörü şu an HDMI ile laptopa bağladım o şekilde 1920 x 1080 , 60Hz de kullanıyorum. Sistemdeki ilk hatam sanırım monitör seçimi oldu. DisplayPort olmaması biraz can sıkıcı.

3D modellemeler yapılacak ve 970 alıyorsunuz ilginç.

Şu an yaptığım işleri GT 635M ekran kartı ile yapiyorum :D Ona kıyasla 970 yetecektir diye düşünüyorum. 1300 TL civarında alternatif bulamadım. AMD kullanmak konusunda biri beni ikna edene kadar tercihim Nvidia olacak :D

7500 tl bir sistem için daha iyisi rahatça toplanabilir. Ekran kartını yükseltmenizi öneriyorum.

GT-I8200Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öneriniz için teşekkürler. 1 ay bekleyeceğim ekran kartı için fiyatlar düşerse 1070 alabilirim.

Öneriniz için çok teşekkür ederim. Öncelikle RAM konusunda çok düşünmedim rastgele seçtim diyebilirim. Forumda okuduğum kadarıyla Kingston , corsair , Gskill gibi markalar arasında pek bir performans farkı yokmuş. 3000mhz DDR4 cl15 16GB(8x2) olmasi yeterli sanıyorum.

Ekran kartına gelirsek, AMD ekran kartı almak istemiyorum. Tercihim kesinlikle Nvidia'dan yana olacaktır. Gerek güncellemeleri gerek yardımcı programları bana daha kullanışlı geliyor. Alışkanlık diyebiliriz. Her iki ekran kartının da eski modellerini kullandım. Nedense Nvidia bende daha olumlu bir etki bıraktı.

Model olarak da %90 ihtimalle 970 alacağım. Çünkü seçtiğim Monitör 144Hz bir mönitor ve DisplayPort çıkışı bulunmuyor. Mönitör üzerinde sadece DVI-D çıkışı var 144 Hz görüntü alabileceğim. 970'de de bu port bulunuyor. Rx 480'de bu port bulunmuyor sanırım. Dönüştürücülerin de tam performans vermemesinden korkuyorum açıkcası.

Monitörü şu an HDMI ile laptopa bağladım o şekilde 1920 x 1080 , 60Hz de kullanıyorum. Sistemdeki ilk hatam sanırım monitör seçimi oldu. DisplayPort olmaması biraz can sıkıcı.

Şu an yaptığım işleri GT 635M ekran kartı ile yapiyorum :D Ona kıyasla 970 yetecektir diye düşünüyorum. 1300 TL civarında alternatif bulamadım. AMD kullanmak konusunda biri beni ikna edene kadar tercihim Nvidia olacak :D

Öneriniz için teşekkürler. 1 ay bekleyeceğim ekran kartı için fiyatlar düşerse 1070 alabilirim.
Amd istemiyorsanız 970 alın başka bir seçenek kalmıyor. Aralarında aman aman fark yok zaten RX 480 ile, çok bir kaybınız olmaz bütçe sıkıntınızda yok. Madem nvıdıa istiyorsunuz nvıdıa alın kullancak olan sizsiniz sonuçta, rx 480 alıp kafanızda soru işareti ile kullanacağınıza 970 alın. Bu bütçeye 1080 bile alınabilirdi ama diğer parçaları almış olduğunuz için bütçe azalmış baya.

Klavye ve Kasadan kısılarak daha iyi bir ekran kartı alabilirsiniz diye düşünüyorum. Onun dışında sisteminiz Render ve 3D için fazlasıyla yeterli gelecektir. Şimdiden hayırlı olsun. :)

Eğer 1 ay bekleyeceksen GTX970 yerine kesinlikle RX480 yada GTX1060 alabilirsin. Şundan emin ol, RX480 OC sürümleriyle GTX 970'i hayli hayli geçecek ki daha GTX1060 çıkmadı oda bayağı bir ümitle bekleniyor. GTX970 çok gereksiz. "Benim şahsi fikrim"
Bellek olarak bunu alabilirsin : GSKILL 8GB RipjawsV Metalik Gri DDR4 2800MHz CL15 1.25V Single Ram
İşlemci soğutucu olarak bunu alabilirsin : Amazon.com: Corsair Hydro Series Cooling H75 Performance Liquid CPU Cooler: Computers & Accessories "1 hafta içinde elinde olur"
Anakart olarak : MSI Z170A GAMING M5 DDR4 yerine MSI Z170A GAMING M3 DDR4 almanı tavsiye derim çünkü aralarında gözle görülür bir fark yok bildiğim kadarıyla.
Sadece render için kullanacaksan seçtiğin klavye baya aşırı kaçıyor 600TL verilmez bence. Aslında verilir tabi ki ama klavyeden arttırıp ekran kartından kısman biraz garip olmuş. Klavyeyi sonra alabilirsin ama ekran kartını aldıktan sonra kolay kolay değiştiremezsin. Sana tavsiyem dediğim değişiklikler kafana yattıysa kılavyeden biraz daha kısıp GTX 1070 alacak bütçe elinde kalıyor :) Umarım aklına yatmıştır :)

Öneriniz için teşekkürler. 1 ay bekleyeceğim ekran kartı için fiyatlar düşerse 1070 alabilirim
1 ay beklemen iyi olur 1060 gelebilir ama Türkiye' ye 1 ay içinde gelmez. 1070 fiyatları 1 ay içinde düşmez. Bir zamanlar yere göğe sığdırılamayan 970 şimdi en gereksiz kart olarak görülüyor :) Yeni kartlar çıktıktan aylar sonra aynıları onlarada söylenecek maalesef. Arkadaş AMD istemediğini söylemiş, ısrarla rx 480 al diyorsunuz.

1 ay beklemen iyi olur 1060 gelebilir ama Türkiye' ye 1 ay içinde gelmez. 1070 fiyatları 1 ay içinde düşmez. Bir zamanlar yere göğe sığdırılamayan 970 şimdi en gereksiz kart olarak görülüyor :) Yeni kartlar çıktıktan aylar sonra aynıları onlarada söylenecek maalesef. Arkadaş AMD istemediğini söylemiş, ısrarla rx 480 al diyorsunuz.
Bence RX480 almalısın :p Şaka bir yana yanlış bir tercih yapmasını istemiyoruz ısrar etmemizin tek sebebi o yoksa sistemi bize vermeyecek sonuç olarak :) F/P açısından gözle görülür en iyi kart o ve bunu da GTX1060 çıkana kadar koruyacak :p

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı