7500TL monitör önerisi

Bütçe
7500TL

LepisTeS

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Msi Rtx 3080 Suprim X
Ryzen 5 5600X
2x8GB Corsair Vengance LPX 3000mhz
B450 M S2H
MSI Mpg A850GF 850W 80+ PSU
Pny XLR8 CS3030 240gb M2 SSD
1TB HDD
Öncelikle merhaba 7500TL civarı bütçem var.

1)IPS panel.
2)en az 144Hz.
3)2K
4)1ms

Olan herhangi bir monitör öneriniz var mıdır?

Öncelikle merhaba 7500TL civarı bütçem var.

1)IPS panel.
2)en az 144Hz.
3)2K
4)1ms

Olan herhangi bir monitör öneriniz var mıdır?
O fiyata istediğin özelliklerde monitör bulmak zor.

Hocam bu fiyatlarda istediğim türde monitör yoksa VA panellere yöneleceğim ama VA panellerde çok fazla ghosting var diyorlar. IPS panele göre rahatsız eder mi?
Şu iki monitörü düşünüyorum VA panel olarak

1) Amazon.com.tr

2) Amazon.com.tr

Hangisi daha iyidir? Veya bunlara göre daha iyi bir öneriniz var mı çok fazla bütçe farkı olmadan.

Son düzenleme:
Hocam bu fiyatlarda istediğim türde monitör yoksa VA panellere yöneleceğim ama VA panellerde çok fazla ghosting var diyorlar. IPS panele göre rahatsız eder mi?
Şu iki monitörü düşünüyorum VA panel olarak

1) Amazon.com.tr

2) Amazon.com.tr

Hangisi daha iyidir? Veya bunlara göre daha iyi bir öneriniz var mı çok fazla bütçe farkı olmadan.

İkisi de alınmaz. 32GN600-B veya S2722DGM bakabilirsiniz ama bunlar da ghosting/black smearing sorunlu. Eğer çok FPS oynuyorsanız almanızı önermem. Ama film/dizi izleyip AAA oyunlar oynayacaksanız alınabilirler.

İkisi de alınmaz. 32GN600-B veya S2722DGM bakabilirsiniz ama bunlar da ghosting/black smearing sorunlu. Eğer çok FPS oynuyorsanız almanızı önermem. Ama film/dizi izleyip AAA oyunlar oynayacaksanız alınabilirler.

Hocam birazcık araştırdım TN panelde ghosting diye bir sorun yokmuş fakat TN panellerde renkler pek canlı gözükmezmiş. Şu an aktif olarak TN panel kullanıyorum renkler pek de kötü değil benim için istediğim şekilde paneli TN olan bir öneriniz var mıdır?
Veya TN daha mı kötüdür.
Bir de twisted minds diye bir marka var kağıtta özellikleri çok iyi gözüküyor bu marka alınır mı?

Son düzenleme:
Hocam birazcık araştırdım TN panelde ghosting diye bir sorun yokmuş fakat TN panellerde renkler pek canlı gözükmezmiş. Şu an aktif olarak TN panel kullanıyorum renkler pek de kötü değil benim için istediğim şekilde paneli TN olan bir öneriniz var mıdır?
Veya TN daha mı kötüdür.
Bir de twisted minds diye bir marka var kağıtta özellikleri çok iyi gözüküyor bu marka alınır mı?

İstediğiniz özelliklerde bütçenizde TN Panel yok. Twisted Minds markasının kalitesi hakkında bir fikrim yok çünkü daha yeni piyasaya çıktı sayılır. Almak kumar oynamak gibi bir şey.

Düzenleme: Bu monitör tekrar stoklara girmiş. Ghosting/black smearing olarak diğer VA panellere göre çok daha az ghosting seviyesi var. Bu monitöre bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
İstediğiniz özelliklerde bütçenizde TN panel yok. Twisted minds markasının kalitesi hakkında bir fikrim yok çünkü daha yeni piyasaya çıktı sayılır. Almak kumar oynamak gibi bir şey.

Düzenleme: Bu monitör tekrar stoklara girmiş. Ghosting/black smearing olarak diğer VA panellere göre çok daha az ghosting seviyesi var. Bu monitöre bakabilirsiniz.

Hocam yardımınız ve bilgilendirmeniz için sağ olun bütçemi biraz daha yükseltip Dell G3223D bu monitörde karar kıldım.

Geri
Yukarı