750TL aylık yeterli mi?

Büyük ihtimalle yetecektir, lakin arkadaş çevresinde çok harcamamanızı öneririm. Kişisel zevkleriniz için çeyreğini ve geri kalanını eğitim, ihtiyaçlarınız için kullanın. Ben olsam 150 TL'yi kişisel zevk, 400 TL'yi eğitim ve 200 TL'yi ihtiyaçlarım için kullanırdım.

Aynen ikinci el görüyorum 5 kitap 30-50tl falan gayet iyi,ve bu 750tl ile gayet iyi yeteceğini düşünmekteyim aslında.
Tıp kitapları özel olmuyor mu ben gitmedim amma çevremde Hemşirelik okuyan da var Tıp okuyan da var ikisi de kitaplara para yetiştiremiyor :(

Büyük ihtimalle yetecektir, lakin arkadaş çevresinde çok harcamamanızı öneririm. Kişisel zevkleriniz için çeyreğini ve geri kalanını eğitim, ihtiyaçlarınız için kullanın. Ben olsam 150 TL'yi kişisel zevk, 400 TL'yi eğitim ve 200 TL'yi ihtiyaçlarım için kullanırdım.
ilk 2 ay savurgan olucam ihityacım olan bir çok şey var bu süreçte arkadaşımın kitaplarını okuyacağım,2 ay sonra
Tıp kitapları özel olmuyor mu ben gitmedim amma çevremde Hemşirelik okuyan da var Tıp okuyan da var ikisi de kitaplara para yetiştiremiyor :(
Daha tıp okumuyorum ki üni sınavına hazırlanıyorum

Arkadaşlar annem ve babam ayrılar. Ben şu anlık annemde kalıyorum ve hayalim de babam gibi doktor olmak. Öncellikle 15 yaşına gelmiş erkek çocuğum her hafta 1-2 kez.
Arkadaşlarla dışarı çıkarım yani sosyalim. Ayrıca tıp için şu anda kitaplar da alacağı her ay, ve okul harçlığım dahil. Sizce bana 750TL aylık yeterli mi?

Öp başına koy.

Çok rahat yetmesi gerekiyor. Ayda 10 tane kitap alacak değilsiniz ya. Soru bankalarının fiyatları 30-50 TL arası ortalama. Tıp okumak için de ayda 10 tane kitap bitirmeniz gerekmiyor ki zaten siz de öyle yapmazsınız. 200 TL kitaplarına, 200 TL okuldaki beslenmene ayır, 350 TL de arkadaşlarınla dolaşırken yeter sana. Sonuçta her gün diskoya gitmiyorsun ya.

Yeter şu an yokluktan okula giderken babasının verdiği 3TL harçlık ile günü geçiren lise öğrencileri biliyorum senin günlüğün 25TL lise öğrencisisin herşeyine yeter şükret var ki veriyorlar o kadar çok.

Yeni konular

Geri
Yukarı