75Hz, 1ms, IPS monitör alınır mı?

nickimyokbenim

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar Acer marka 75 Hz, 1ms, IPS monitör buldum. Tabii 1ms alırsanız parlaklık düşüyormuş vs.. Yani muhtemelen 1ms moduna almam.
Eski monitörüm 75 Hz, 1ms, TN paneldi, sattım. IPS teknolojisini çok merak ediyorum, çok övgü duydum. Ama diğer yandan bu 1ms muhabbeti çok canımı sıkıyor.
Sıradan bir oyuncuyum, onlineda girerim tabi ama aşırı iddialı değilim. Ne dersiniz, alınır mı böyle bir monitör?
Ve sormak istediğim, 1ms modunu açmadan normal şekilde kaç MS'lere çıkabilir böyle monitörler, oyun oynatmaz mı?

Arkadaşlar Acer marka 75 Hz, 1ms, IPS monitör buldum. Tabii 1ms alırsanız parlaklık düşüyormuş vs.. Yani muhtemelen 1ms moduna almam.
Eski monitörüm 75 Hz, 1ms, TN paneldi, sattım. IPS teknolojisini çok merak ediyorum, çok övgü duydum. Ama diğer yandan bu 1ms muhabbeti çok canımı sıkıyor.
Sıradan bir oyuncuyum, onlineda girerim tabi ama aşırı iddialı değilim. Ne dersiniz, alınır mı böyle bir monitör?
Ve sormak istediğim, 1ms modunu açmadan normal şekilde kaç MS'lere çıkabilir böyle monitörler, oyun oynatmaz mı?
Önce sistemi yazarsan daha iyi olur 144 hz verecek bir sistemde 75 kullanmak iyi olmaz gelecekte almak istersin.

75 Hz 1ms düzgün bir monitör almaya kalksan 900-1000 TL'den başlıyor fiyatları. Senin de dediğin gibi çoğunda sıkıntılar çıkabiliyor. Bazıları 1ms der ama 1ms almak isteyince parlaklık düşer, biri 75hzdir ama DP kullanman gerekir kullanmadan 60 verir, ben haftaya aşağıdaki monitörü alacağım. Kesinlikle bütçen el veriyorsa bırak 75hzi bunu almaya çalış, hem oyun hem dizi için kesinlikle güzel bir tercih olur. Fiyatı gerçekten iyi.

1400 1500 TL bütçe varsa Akakçe'ye bakın 144Hz monitörler var
Attığınız monitör güzel duruyor bence alınabilir ama yine de araştırmakta fayda var eğer alınacaksa
75 Hz 1ms düzgün bir monitör almaya kalksan 900-1000 TL'den başlıyor fiyatları. Senin de dediğin gibi çoğunda sıkıntılar çıkabiliyor. Bazıları 1ms der ama 1ms almak isteyince parlaklık düşer, biri 75hzdir ama DP kullanman gerekir kullanmadan 60 verir, ben haftaya aşağıdaki monitörü alacağım. Kesinlikle bütçen el veriyorsa bırak 75hzi bunu almaya çalış, hem oyun hem dizi için kesinlikle güzel bir tercih olur. Fiyatı gerçekten iyi.

1400 1500 TL bütçe varsa Akakçe'ye bakın 144Hz monitörler var.
Attığınız monitör güzel duruyor bence alınabilir ama yine de araştırmakta fayda var eğer alınacaksa.

Tabii ki kendi kararı herkesin. Bütçem yetmez diyorsan yine örnekler var. Ama dediğim gibi fiyatını hak ettiğini sanmıyorum. 430 lira bir farkla gözünüzü kurtarabilirsiniz. Arkadaşımda 2 tane 75 Hz var geceleri o kadar çok gözünü yoruyor ki bıktı artık.

75hz için bir örnek:

60 Hz monitörden 144 Hz monitöre geçiş yapınca ben daha önce oyun oynamıyormuşum dedim. O kadar fark yaratıyor yani. Eğer sistemin iyi ise kesinlikle 144 Hz almanı öneririm.

Önce sistemi yazarsan daha iyi olur 144 hz verecek bir sistemde 75 kullanmak iyi olmaz gelecekte almak istersin.
Şuan ki ekran kartım ile 75 üzeri fps almam imkansız. Ekran kartını yenilemeyi düşünüyorum ileride, ama low-medium ayarlarda yüksek FPS almaktansa, ultrada 75 takılırım diye düşünüyorum. Zamanla eskidikçede grafik ayarını düşürerek devam ederim. Çünkü bir kartı hayli uzun süreli kullanırım genelde. Bu yüzden 144 Hz almaktan vazgeçtim.

1400 1500 TL bütçe varsa Akakçe'ye bakın 144Hz monitörler var
Attığınız monitör güzel duruyor bence alınabilir ama yine de araştırmakta fayda var eğer alınacaksa
Bütçe çok sıkıntı değil ama boşa para baymakta istemiyorum. Ve kendi durumuma uygun bir monitör almak istiyorum. Şu şartlarda 144 Hz almak benim için hayli anlamsız kalacak gibi.
75hz için bir örnek:
Kötü örnek mi, iyi örnek olarak mı attınız bunu, anlayamadım? :)

Yeni konular

Geri
Yukarı