75Hz, 1ms, IPS monitör alınır mı?

Şu anki ekran kartım ile 75 üzeri FPS almam imkansız. Ekran kartını yenilemeyi düşünüyorum ileride, ama Low-medium ayarlarda yüksek FPS almaktansa, Ultra'da 75 takılırım diye düşünüyorum. Zamanla eskidikçede grafik ayarını düşürerek devam ederim. Çünkü bir kartı hayli uzun süreli kullanırım genelde. Bu yüzden 144 Hz almaktan vazgeçtim.

Bütçe çok sıkıntı değil ama boşa para baymakta istemiyorum. Ve kendi durumuma uygun bir monitör almak istiyorum. Şu şartlarda 144 Hz almak benim için hayli anlamsız kalacak gibi.

Kötü örnek mi, iyi örnek olarak mı attınız bunu, anlayamadım? :)

Eğer sistemin 144 verebilecek değilse çok anlamı olmaz dediğin gibi. Ama 75 alırsan ve ileride sistemini yükseltirsen monitörü değiştirip daha çok para vermen gerekecek. 144 attığım monitörün fiyatı muadillerine göre çok daha uygun. O yüzden onu önerdim. Son soruna gelecek olursak 75 Hz sakın almayın demiyorum. Sadece 1069 TL'yi hak ettiğini düşünmüyorum. Karar sizin.

Eğer sistemin 144 verebilecek değilse çok anlamı olmaz dediğin gibi. Ama 75 alırsan ve ileride sistemini yükseltirsen monitörü değiştirip daha çok para vermen gerekecek. 144 attığım monitörün fiyatı muadillerine göre çok daha uygun. O yüzden onu önerdim. Son soruna gelecek olursak 75 Hz sakın almayın demiyorum. Sadece 1069 TL'yi hak ettiğini düşünmüyorum. Karar sizin.
Biliyorum normal şartlarda etmeyeceğini, sizin attığınız tabii ki hem uygun, hem daha iyi. Ama dediğim gibi, yükseltsem bile ortalama her oyunda 120-140 fps alacak kadar uçamam. Velev ki şuan o seviyelerde bişey alsam bile, biraz zaman sonra oda gerileyecek. E malum, süreklide sistem yükseltemem.
Birde konudada dediğim gibi, IPS ekran teknolojisini merak ettiğim için uygun bişey bakmaya karar vermiştim. Hz konusunda sıkıntı yaşamam muhtemelen, alışkınım. Ama TN-IPS farkı oyun performansını çok etkiler mi onu bilemedim.

Bilgisayarda max 75 fps alabileceksen 75hz al. Yok PC iyi yağ gibi oynatır oyunları dersen 144hz alabilirsin.

Biliyorum normal şartlarda etmeyeceğini, sizin attığınız tabii ki hem uygun, hem daha iyi. Ama dediğim gibi, yükseltsem bile ortalama her oyunda 120-140 FPS alacak kadar uçamam. Velev ki şu an o seviyelerde bir şey alsam bile, biraz zaman sonra oda gerileyecek. E malum, süreklide sistem yükseltemem.
Bir de konudada dediğim gibi, IPS ekran teknolojisini merak ettiğim için uygun bir şey bakmaya karar vermiştim. Hz konusunda sıkıntı yaşamam muhtemelen, alışkınım. Ama TN-IPS farkı oyun performansını çok etkiler mi onu bilemedim.

Oyun olarak çok bir fark yaratacağını sanmıyorum. Gönül rahatlığıyla IPS alabilirsiniz. TN panelden sonra gözünüz bayram ediyor gerçekten.

Oyun olarak çok bir fark yaratacağını sanmıyorum. Gönül rahatlığıyla IPS alabilirsiniz. TN panelden sonra gözünüz bayram ediyor gerçekten.
Sağolun, IPS alacağım o zaman. Bu MS olayı çok sorun teşkil eder mi acaba sıradan oyuncular için?
Bilgisayarda max 75 fps alabileceksen 75hz al. Yok PC iyi yağ gibi oynatır oyunları dersen 144hz alabilirsin.
Evet, bende öyle düşünüyorum. İnşallah MS muhabbeti yüzünden pişman olmam.

75 Hz 1ms düzgün bir monitör almaya kalksan 900-1000 TL'den başlıyor fiyatları. Senin de dediğin gibi çoğunda sıkıntılar çıkabiliyor. Bazıları 1ms der ama 1ms almak isteyince parlaklık düşer, biri 75hzdir ama DP kullanman gerekir kullanmadan 60 verir, ben haftaya aşağıdaki monitörü alacağım. Kesinlikle bütçen el veriyorsa bırak 75hzi bunu almaya çalış, hem oyun hem dizi için kesinlikle güzel bir tercih olur. Fiyatı gerçekten iyi.

Hocam satın alırsanız bir kullanıcı incelemesi yapıp beni etiketleyebilir misiniz forumda? Birkaç ay içinde ben de almayı planladığım için yorumlarınız değerli olacaktır.

Sağol hocam beklemedeyim.
Merhabalar. Ben bu attığım linkteki monitörü aldım 995 TL'ye. Görüntü kalitesi güzel, özellikleride benim için yeterli. Tepkime süresini hissetmedim bile 1ms/5ms farkını. Kısaca memnunum yani. 75 hz IPS panel bakıyorsanız, bunada göz gezdirebilirsiniz.
Ürün linki: LG 24ML600M-B Monitör

Yeni konular

Geri
Yukarı