75Hz monitör ile oyun akmıyor

Görkem Ziyech

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar GTX 1660 Super ekran kartına sahibim çoğu oyunları kasmadan yüksek ayarlarda oynayabiliyorum. Valorant oynarken 200 FPS falan alıyorum ama oyun tam istediğim gibi akmıyor. 70Hz monitöre sahibim bu konu hakkında fikir alacaktım. Bilgili arkadaşlar yanıt verebilir mi?

Arkadaşlar GTX 1660 Super ekran kartına sahibim çoğu oyunları kasmadan yüksek ayarlarda oynayabiliyorum. Valorant oynarken 200 FPS falan alıyorum ama oyun tam istediğim gibi akmıyor. 70Hz monitöre sahibim bu konu hakkında fikir alacaktım. Bilgili arkadaşlar yanıt verebilir mi?
Vsync ayarını açarak oynamaya çalış. Genelde FPS oyunlarında hızlı mouse hareketleri olduğundan dolayı ekran pek çok yırtılma meydana gelebiliyor.

O monitöre FPS değeri yüksek geliyor büyük ihitmal. V-Sync açıp deneyin. Monitör 75 fps destekliyor. Siz 200 fps alıyorsunuz. Yırtılmalar oluyordur .

Ekran 75hz olduğu sürece 75 kareden fazla göremezsin çünkü monitör 75 kare destekliyor. İstersen 1000 fps al yine 75 görürsün

Bir çok tanıdığım 60 hz 75 hz e geçince aynen sunu bura yazdı ve sözlü olarak dedi.

"Oyun 10 senelik 60hz de oynadığım gibi akmıyor"

Ne yaptıysak çözemedik sonra gözler alışınca sorun kalktı.

Belki çözünürlükten yapıyordur.

Ayrıca bence eski ürünler tek tipti daha kaliteydi şimdi eskilerden de çok dahakaliteliler var ama paran varsa var.

İstediğin gibi nasıl akmıyor anlamadım. Gözünle yüksek Hz`li bir monitörü görüp sonra kendine monitörüne bakınca desen bunu anlarım ama sadece kendi monitörüne bakarken nasıl akmadığını anladın anlamadım.

Bir çok tanıdığım 60 hz 75 hz e geçince aynen sunu bura yazdı ve sözlü olarak dedi.

"Oyun 10 senelik 60hz de oynadığım gibi akmıyor"

Ne yaptıysak çözemedik sonra gözler alışınca sorun kalktı.

Belki çözünürlükten yapıyordur.

Ayrıca bence eski ürünler tek tipti daha kaliteydi şimdi eskilerden de çok dahakaliteliler var ama paran varsa var.
Hocam tamamıyla sistem ile alakalı bir olay. Benim monitörüm de 75Hz. Arkadaşın sorununu aynı şekilde yaşıyorum eğer Vsync ayarını kapatırsam. Ki Vsync olmadan oyun oynarken göze rahat gelmemesi oldukça doğal. Çünkü monitör, ekran kartının işlediği görüntüleri anında ekrana yansıtamıyor. Bu da bize normal 60 FPS'den daha kötü gibi geliyor.

Sadece Valorant'ta mı oluyor?

Evet sadece Valorant'ta.

İstediğin gibi nasıl akmıyor anlamadım. Gözünle yüksek Hz'li bir monitörü görüp sonra kendine monitörüne bakınca desen bunu anlarım ama sadece kendi monitörüne bakarken nasıl akmadığını anladın anlamadım.

165Hz monitör ile bu oyunu oynadım ve oyun çok akıyordu istediğim yere hızlı şekilde dönebiliyorum çok kolay bir şekilde. Ama bu akma benim monitörümde olmuyor bilgisayarda mı sıkıntı var yoksa monitörüm 75 ondan dolayı mı onu anlayamadım.

O monitöre FPS değeri yüksek geliyor büyük ihitmal. V-Sync açıp deneyin. Monitör 75 FPS destekliyor. Siz 200 FPS alıyorsunuz. Yırtılmalar oluyordur.

Monitör değiştirmeliyim.

V-Sync ayarını açarak oynamaya çalış. Genelde FPS oyunlarında hızlı mouse hareketleri olduğundan dolayı ekran pek çok yırtılma meydana gelebiliyor.

Tamam bunu deneyeceğim sonucu yazacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı