Linux kullanmayı öğrenmek zor mu?

00Ludi

Picopat
Daha fazla  
Linux'a geçme fikrim var bu sıralar ve nasıl kuracağım, geçersem nasıl kullanacağım, hangi dağıtımı kullanacağım, öğrenmesi zor mu, öğrenmeye değer mi gibi bir sürü soru var kafamda.

Linux'la alakalı birkaç video izledim ve kafam aşırı karışmış durumda.

Dışarıdan bakınca çok karmaşık gözüküyor cidden öyle mi?

Nasıl öğrenebilirim?

Linux'a geçme fikrim var bu sıralar ve nasıl kuracağım, geçersem nasıl kullanacağım, hangi dağıtımı kullanacağım, öğrenmesi zor mu, öğrenmeye değer mi gibi bir sürü soru var kafamda.

Nasıl öğrenebilirim?
Yok hocam o kadar da karmaşık değil kullandıkça öğrenmen daha mantıklı. Kurması da kolay. İstersen çift işletim sistemi olarak kullan ben öyle yapıyordum.

İçine girince yavaş yavaş öğreniyorsunuz hocam bende ilk kurduğumda çok korkmuştum "acaba çok mu zor?" diye, o kadar korkulacak bir şey yok açıkcası.
Dağıtım olarak ya Linux Mint ya da görüntüsü Windows'dan daha farklı bir şey arıyorsan Fedora kullanabilirsin. Sakın özellikle daha linux kurmadan dağıtımları araştırma. Yoksa sende benim gibi her gün dağıtım değiştirebilirsin. :D

Nasıl öğrenebilirim?

Hocam indirin zorla öğretiyor kendisi zaten. Bir uygulama indirmek için bile terminale giriyorsunuz. Yani içine çekiyor zorla.

Son düzenleme:
Sakın indirme. Yıllar önce eski bilgisayarımda Chrome daha hızlı çalışsın, anime izleyebileyim diye indirdim. Şimdi iş yerimde tech support muamelesi görüyorum. Zam isteyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geri
Yukarı