75Mbps internet hızından 24Mbps almak

Oziii Kadir

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar. Arkadaşlar ben Netspeed adlı internet firmasından 75Mbps 200GB AKN'li paket aldım. Altyapıda fiber yok Turk Telekom'un VDSL altyapısı var. İnternet aktif oldu test ettim 12Mbps indirme ve 4Mbps upload aldım bir daha test ettim 29 gördü sonra 24'e düştü. Gece oldu test ediyorum 40Mbps'den aşağı düşmedi ve 50'ye kadar gördüm. İnternet hızım hiç stabil değil yani. Gündüzleri 18Mbps'den yukarı görmedim. Birde modeme sadece bilgisayar bağlı sürekli. Müşteri hizmetlerini aradığımda santrale yakınsınız ondan diyor. Test yapın sonuçları söyleyin dedi testte o an 5Mbps down ve 4 upload çıktı. Dediğim gibi santrale yakınsınız diyor. 75Mbps hızdan 5Mbps almam normal mi diye çıkıştım falan bu dediği doğru mudur sizce? Saha dolabı ile aramda 100m var. Benim bildiğim santrale yakın olduğumuz sürece hat zayıflaması vs olmaz. Fotoğraflardaki hızları anca gece saat 1-2 gibi alıyorum. O da alabilirsem. Yardım edin lütfen deli olacağım.
Ekran Alıntısı1.PNG
Ekran Alıntısıt.PNG
Ekran Alınt.PNG
Ekran Alıntı.PNG
Ekran Alıntısıhhh.PNG

@Recep Baltaş @Ali Güngör .. fikirleriniz ve önerileriniz benim için çok önemlidir

75 Mbit ile 75 Mbit' e kadar ayrımını sözleşmeyi imzalamadan önce dikkat etmeliydiniz. Büyük ihtimalle hızınızı hattın serbestlik durumuna ve hat kalitesine göre ayarlıyorlar. Genel bir aldatma durumu ama şaşırılacak bir şey yok maalesef.

Santrale yakınsanız daha güçlü sinyal ve yüksek hız almanız gerekir. Müşteri hizmetleri hatalı bilgilendirme yapmış. Kutudan sonra bina içerisindeki kabloları bir kontrol ettirin önce derim, hane içerisinde de bazen ne güzel kabloladım dediğiniz yerde hata, sorun olabiliyor. Burada sorun yoksa sorun altyapı ya da firmadadır.

VDSL ile biz 75 Mbps gördük daha önce, alınabiliyor. Ancak yerine göre değişiyor, her yerde tam hız sağlanamıyor.

Ev müstakil, internet aldığım telefon kutusu/dolabı dış kapının yanında ve modemle arasında 5 mt mesafe var. Direkt modeme bağlı. İlk sıralar yoğunluğa göre değişiyordu hız fakat şimdi hızım hep 8 mbps :D Altyapı Turk Telekom bakır altyapı olduğu için hizmet aldığım firmanın da elinden bir şey gelmiyor her ne kadar mail vs atsalarda :/

Ekran Alıntısıvbcb.PNG Buda hat değerleri.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı