Çözüldü 7600X ve 6900XT sıcaklık değerleri nasıl?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Serhat Öndeş

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Amazon seller central Global, "sodej"
Merhaba, yeni ekran kartı aldım, PSU yeterli gelmediği için ufak bir overclock işlemi yaptım, sizce sıcaklık değerleri iyi mi? Ayrıca daha da düşürülebilinir mi?

Sistem özellikleri:
CPU: AMD Ryzen 5 7600X.​
anakart: TUF Gaming B650-Plus​
RAM: Kingston DDR5 32 GB(2x16 GB) 5200MHz Fury Beast Black.​
GPU: RX 6900XT.​
SSD: Kingston KC3000 1TB.​
SSD2: WD blue SN570 500GB. S​
Soğutucu: Arctic Liquid Freezer II 280mm.​
case: XPG Invader​
PSU: Sharkoon SS-cool Zero 650W 80+ Gold.​
monitör: Lenovo G24-20.​
Bazı oyun vidaoları:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Hayır iki farklı kablo ile güç veriyorum.

O bağlantı şekli 375W güç verir, bu da karta yeter, CPU ve diğer bileşenlerle 500W'ı geçmez.

Hangi testte güç yetersiz diye uyarı alıyorsunuz? Hiç sistem kapanması yaşadınız mı?

O bağlantı şekli 375W güç verir, bu da karta yeter, CPU ve diğer bileşenlerle 500W'ı geçmez.

Hangi testte güç yetersiz diye uyarı alıyorsunuz? Hiç sistem kapanması yaşadınız mı?

Normalde iki oyunda yaşıyordum, Cyberpunk 2077 ilk bu oyunda yaşadım sonra SSD taşıyınca sorun çözüldü, şimdi tek Control Ultimate de yaşıyorum, PC açtıktan sonra yetersiz güç İngilizce bir hata almıştım bir tekrar yakalarsam resim eklerim. Ayrıca OCCT testinde güç hatası alıyorum 3 dakikalık testten sonra tabi kapanmıyor. Furmark testinde başlatır başlatmaz direk çat diye gidiyor.

Ben 3x8-pin kullanıyorum sizin kart 2x8 mi?
Benim kart 2x8 girişli hocam.

Normalde iki oyunda yaşıyordum, Cyberpunk 2077 ilk bu oyunda yaşadım sonra SSD taşıyınca sorun çözüldü, şimdi tek Control Ultimate de yaşıyorum, PC açtıktan sonra yetersiz güç İngilizce bir hata almıştım bir tekrar yakalarsam resim eklerim. Ayrıca OCCT testinde güç hatası alıyorum 3 dakikalık testten sonra tabii kapanmıyor. FurMark testinde başlatır başlatmaz direk çat diye gidiyor.

Benim kart 2x8 girişli hocam.

Kapanmanın sebebi genel güç yetersizliği değil, Power spike olabilir, PSU'nun spike dayanımı ile ilgili bilgi bulamadım, normalde 800W üzeri olması lazım, tahmin ettiğimden düşükse PSU buna yeniliyor olabilir.

Kapanmanın sebebi genel güç yetersizliği değil, Power spike olabilir, PSU'nun spike dayanımı ile ilgili bilgi bulamadım, normalde 800W üzeri olması lazım, tahmin ettiğimden düşükse PSU buna yeniliyor olabilir.
Hocam tam anlamıyorum ama benim PSU 650W yanlışlık olmasın, ayrıca spike olayını nasıl test ederim.

Hocam çok ciddi ihtimalle spike.

Hocam tam anlamıyorum ama benim PSU 650W yanlışlık olmasın, ayrıca spike olayını nasıl test ederim.

Büyük ihtimalle zaten o kapanmalar bunun "testi" oluyor hocam.

Spike, yani anlık güç artışı, 1 saniyeden az süre ile, yanlış hatırlamıyorsam 600W civarına çıkıyordu o kart, PSU'lar buna kendi potansiyelinden fazla dayanım sağlıyor, mesela 650W olup 900W spike dayanımı olan PSU var.

Spike, yani anlık güç artışı, 1 saniyeden az süre ile, yanlış hatırlamıyorsam 600W civarına çıkıyordu o kart, PSU'lar buna kendi potansiyelinden fazla dayanım sağlıyor, mesela 650W olup 900W spike dayanımı olan PSU var.
Peki hocam şuan PSU aşırı pahalı, alana kadar idare etme amaçlı nasıl bir yol izlemeliyim?

Peki hocam şuan PSU aşırı pahalı, alana kadar idare etme amaçlı nasıl bir yol izlemeliyim?

MSI Afterburner'dan power limit koyup performanstan feragat etmeyi deneyebilirsiniz.

Undervolt deneyebilirsiniz. Onun dışında bir yol da bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı